Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy ember úgy egy...

Lehet egy ember úgy egy vallási közösség tagja, hogy a dogmáit sületlenségnek tartja, de a közösség teremtő ereje és az erkölcsi útmutatása rokonszenves a számára?

Figyelt kérdés
Tetszik a református illetve az evangélikus irányzat. De a szentháromságot nem tudom elhinni. A mennyországban meg a pokolban megint nem hiszek, a tudomány jelenleg nem ezt támasztja alá. A lélekben megint nem hiszek. Szeretek imádkozni, mert egyrészt egy nemes gesztus, másrészt jól kikapcsol. De a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem kellett egy istenség sem ahhoz, hogy a világegyetem létrejöjjön. Minden működik a fizika törvényei szerint. Akkor meg lényegében minek imádkozni? Az egyik felem érdekli a vallás, a másik nem talál benne logikát. Ellentmondásban vagyok önmagammal.

2018. jan. 23. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"A materialista tudomány idevágó elmélete szerint."

Ezt a mondatomat kérem elméletben töröljétek

2018. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem kell megpróbálni meggyőzni, nem erre irányult a kérdésem.
2018. jan. 23. 15:21
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem személyeskedtem, hanem leírtam, hogy mit gondolok rólad. A személyeskedés az lenne, ha azt írtam volna, hogy te teljesen biztosan az is vagy.

Én gerinctelennek tartlak, a Biblia mást ír rólad, de hidd el, hogy az én véleményemmel jobban jársz.

Amúgy pedig senki nem akart meggyőzni, csupán vannak nálad ezerszer okosabbak, akik pontosan tudják, hogy sületlenséget beszélsz és ha már tudják, akkor hadd ne kérjenek tőled engedélyt arra, hogy a hülyeségeid vagyis bocs, a sületlenségeid cáfolatát leírják.

2018. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen,lehetsz tagja egy közösségnek úgy,hogy annak nem hiszed el minden tanítását.Krisztus egyháza,egy kórház,ahol betegségeinket,hiányosságainkat tesszük rendbe.


Meggyőződésem szerint ezek a dolgok,amiket leírtál,az állami iskolák,a média,és a komcsi korszak istentelen agymosó propagandájának következménye.


Ha nyitott elmével,és szívvel nem kizárólag istentelen médiát veszel magadba,hanem a világ nagyobb részének istenfélő információit is,ez változni fog.

2018. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

Vidiripi


Igen lehet így is tagja egy vallási közösségnek!


"A mennyországban meg a pokolban megint nem hiszek, a tudomány jelenleg nem ezt támasztja alá."


A tudomány mivel támasztja alá hogy az imádkozás egy nemes gesztus?


"De a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem kellett egy istenség sem ahhoz, hogy a világegyetem létrejöjjön."


Miért nem?


"Minden működik a fizika törvényei szerint. Akkor meg lényegében minek imádkozni?"


Azért mert nemes gesztus. Bár ez eddig ismereteim szerint tudományosan nincs bizonyítva!

Számomra az a kérdés hogy tulajdonképpen mit is akarsz te? Nem hiszel Istenben de még is imádkozol mert nemes gesztus. Oké. Csak akkor kihez is imádkozol és mit szoktál imádkozni?

Hogy tagja legyél egy közösségnek azt értem de az imádkozást az nem!


"Az egyik felem érdekli a vallás, a másik nem talál benne logikát."


A vallásban ne is keress logikát! A hitben szintén ne keress logikát. Mi abban a logika hogy hisznek a feltámadásban? Ebben nincs semmi logikus. Ez csak és kizárólag hit kérdése!

2018. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
"Gyönyörű" leveledre reagálva: még mindig ugyanazt gondolom rólad. És nem itt élem az életem, azért mert van itt három darab válaszom. Ez is csak a sületlenséged bizonyítja.
2018. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha magányos vagy és mindenképpen egy jó csoport tagja szeretnél lenni, akkor állj be egy metálzenekarba basszusgitárosnak!
2018. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az alkalmakon részt vehetsz, de valódi tag nem lehetsz, Úrvacsorát a Biblia szerint nem vehetsz: "Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből és úgy igyék abból a pohárból. Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét."
2018. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az ima mire jó? Hogy próbát tegyél. Tudsz forrón szeretni valamit, valakit? Ha igen imádkozz érte, hogy elérje az a közösségben a célját. (De ne pénzről legyen szó.) Érdek nélkül kívánod. (pl. találjon egy társat ha már szeretsz közössége járni.)

Figyeld a hatást. Ha történik valami elmozdulás abba az irányban akkor talán mégis csak van Szentlélek.

De hát abból is lárhatod hogy van lélek, hogy megnyugtat az ima!

Máshol is leírtam a Szentháromság nem számtani fogalom. Ha éppen azt imádkozod, hogy ott ül az Atya jobbján a Fiú, akkor hol van a Szentlélek Isten kiáradása? A háromszög egy mértani test, Isten is Egy. és három csúcsa személyisége van. Ez olyan mint a béke, nem látod, nincs fizikai teste, mégis van béke. Ezen a síkon gondolkozz el.

A dogmákat biztosan nem magyarázták neked el jól, aki taníthatott nem lehetett lelkes ember. Éppen a Szeplőtelen Fogantatás adja azt a magyarázatot, hogy a semmiből született a Világ egy személy által. Mint ahogy Krisztus is Isten által is lett. Az Ige egyenlő Istennel.

Én szenvedélyesen kutattam ezek után, no nem a fizikában.

Minden a legtökéletesebb összhangban áll.

Végre is neked is adott egy feladatot Isten, járj csak el a közösségbe és imádkozz, kérjed, hogy legyél még lelkesebb a feladaidban, legyél kitartó abban, hogy többet érts meg. Aki kér annak adatik. Aki zörget, annak kinyittatik.

2020. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!