Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire igaz, hogy Kent...

Mennyire igaz, hogy Kent Hovindot még a keresztények se veszik komolyan?

Figyelt kérdés
2018. jan. 27. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Én annyira nem veszem komolyan keresztényként, hogy fogalmam sem volt a létezéséről.


Miután rákerestem, láttam, hogy egy amerikai fundamentalista, így továbbra sem fogom komolyan venni.

2018. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
A normális keresztények biztosan nem. De vannak a fundamentalista keresztények, akikből az USA-ban sajnos nagyon sok van. Kb egynegyede az amerikaiaknak ilyen. Sajnos a republikánus elit is ilyen. Ők tagadják az evolúciót, halálbüntetéspártiak és ujjonganak ha az izraeliek épp lebontanak egy palesztin ortodox templomot. Na ők például komolyan veszik. Magyarországon egyelőre kevés ilyen keresztény van (hazai képviselőjük egyébként a hitgyüli). De sajnos a republikánus-barát fidesz tölti a milliárdokat a Hit Gyülekezetébe, így sajnos itt is egyre jobban terjed a laposföld-elmélet, az Izrael-imádat, fundamentalizmus stb.
2018. jan. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
A keresztény fundamentalistáknak zártosztályon lenne a helye. A Bibilia dolgait szó szerint komolyan venni mai természettudományos ismereteinkkel nem lehetséges. Aki megmarad a hitében az maximum átvitt értelmet/kulturális jelentőséget tuilajdonít neki. Kent bácsi egyébként nem hiszem, hogy komolyan veszi ezt az egészet, inkább bizniszből csinálja, mert sok a síkhülye akit megvezethet ezekben a körökben, nem véletlenül ült adócsalásért.
2018. jan. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Én teljesen komolyan veszem. Megnéztem az összes videóját, nagyon sokszor meg is állítottam, hogy utána nézzejqat adatoknak, amiket állított és mind helyes volt. Gondolom ezt egyik mocskolódó sem tette meg, még a magát kereszténynek mondó sem. Igaz, az nem kereszténység, hogy néha elmegy vasárnap templomba.
2018. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Vajon az utóbbi válaszadó hol nézett utána? Én is utána néztem, megnéztem a vitákat, megvizsgáltam az ő érveit és azok érveit akik szerint Hovind téved, és Hovindot finoman szólva nem támogatja a valóság, sőt ami azt illeti gyakorlatilag készitett egy saját ál-egyháztörténelmet, amire az ég-világon semmi bizonyiték, de más hasonló ál-egyháztörténelmekkel sem összeegyeztethető


ha teoretikusan kérdezzük nyilván nem lehet komolyan venni a fickót, ilyen alapon beállhatnék azok közé az ateisták közé akik elolvasták a Da Vinci kódot és azt hiszik abban valódi történelmi adatok vannak :D


valójában pedig nem nagyon foglalkoztat a fickó mert többnyire olyan problémákat hoz fel amik minket nem érintenek, persze találkoztam én már pesten amerikai hittéritővel aki szerint nekem magyarként is a King James bibliát kell olvasnom, de nem érzem hogy ez egy komoly jelenség lenne az USA-n kivül


saját hazájában pedig többnyire még akik alapvetően egyet is értenek vele (más KJV only emberek) is elhatárolódnak tőle a történelemhamisitás miatt

2018. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Internet? Ismerős? Melyik állítása nem igaz szerinted?
2018. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, én egyáltalán nem veszem komolyan.
2018. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

az, hogy "internet" nem éppen forrás, kb olyan mint hogy "miért pont ezt a gyógyszert veszed be?" erre azt mondod "mondta valaki" nem mindegy hogy az orvos vagy a sanyi a kocsmában, ugyan igy nem mindegy hogy a hatalmasnagyigazságok.blog.hu-t olvasod vagy nemzetközileg elismert történészek tanulmányait egy tudományos folyóiratban


melyik állitása nem igaz? Az egyháztörténettel kapcsolatban konkrétan egyik sem igaz :D Ha csak az olyan kézzelfogható szempontokat vesszük mint az "alexandriai-antiochiai teológiai irányzatok szembenállása" ami a valóságban sosem létezett még sehol sem vagyunk, eleve hamis alapokról indul, visszaveziti az első pár évszázadba azt a viszonylag modern gondolatot ami még az első reformátoroktól is idegenek voltak ,hogy a kereszténység úgy keletkezett, hogy az emberek izgatottan várták mikor nyilatkoztatja már végre ki Isten a biblia végét is hogy elkezdhessék elemezni a bibliát és arra felépiteni a kereszténységet. Anélkül hogy ezt bizonyitaná kezd el egy teljesen légbőlkapott ál-történelmet levezetni, olyan frakciók között amik nem léteztek, olyan vitákról amik nem léteztek, olyan eseményeket emlitve amik nem léteztek, és ha őt vagy a hiveit valaki megkéri hogy legyen szivesek felmutatni valami forrást ami alapján ezt összerakták nem tudnak, csak felhozzák hogy pl "Isten emgigérte hogy az Ő igéje nem vész el" ez oké, de még mindig nem tudjuk honnan veszik ezt az egészen különös "történelmet", az ellenfeleik ellenben mindent fle tudnak mutatni, irott forrást, tárgyi bizonyitékot, és ha mindennek nem vagy hajlandó hinni a puszta logikát


eleve érdemes megfigyelni ahogy Hovind beszél a történelemről, tipikusan olyan hogy fel lehet ismerni az áltudományt, Jehova tanúi pl nem követik már el ezt a hibát Hovind csak mondja mondja mondja, sehol egy forrás, ellenben ha csak lemész az újságoshoz veszel egy rubicont, a cikkek nagyrésze források ismertetése és beszúrt források, és csak egy kis része az abból levont messzemenő következtetés. Jehova tanúi pl ügyesebbek mint Hovind, ők legalább a kiadványaiakt telerakják ál-hivatkozásokkal arra számitva hogy úgy sem keresed vissza


a legviccesebb az egészben hogy ha tanulmányozod a King James bibliaforditás keletkezését tulajdonképpen arra jössz rá, hogy Hovind elghevesebb ellenfelei talán pont azok lennének akikre hivatkozik, már ha egy időben élnének :D

2018. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

... jut eszembe a különösen bizar a fickóban, hogy először azt állitja a KJV a legjobb forditás ezért fontos azt használni, de közben minden nem angolul beszélő embert is rá akar venni hogy csak azért tanuljon meg angolul hogy KJV-t olvashasson, tehát burkoltan ugyan de kijelenti hogy a KJV Isteni kinyilatkoztatás amihez minden mást mérni lehet és kell, az eredeti szöveget is!


Más KJV Only emberek idáig bőven nem mennek el, csak annyit mondanak minden nyelven kell egy jó forditás és angolul ez a KJV

2018. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

Mivel Hovind sikeresen cáfolta a törzsfejlődést, és az összes vitáját könnyedén megnyerte evós tudósokkal szemben, így nem csodálom, hogy hosszú ideje lejárató kampány megy a személye ellen.

Álkeresztények álateistákkal összefogva. Zsák a foltját:)

2018. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!