Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan gyónja meg a bűneit...

Hogyan gyónja meg a bűneit aki nem vallásos?

Figyelt kérdés
Néztem egy isten/ördög témájú filmet és rettenetes bűntudatom lett utána. Nyilván nem öltem embert és nem is loptam de rengeteg vétkem van az életben és úgy érzem valakinek el kell mondanom hogy megtisztuljon lelkem és tiszta lappal indulhassak. De nem hiszek semmilyen vallásban, szóval kinek lehetne ilyesmit elmondani?

#lélek #bűn #angyal #vétek #tiszta lélek
2018. jan. 28. 04:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
írd le itt, és ha nagyon durva, akkor még szentté is avatnak itt a gyk-n.
2018. jan. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ebben is láttok valami támadhatót?! Komolyan kérdezem.
2018. jan. 28. 05:32
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha szükségét érzi, akkor elmondja valakinek, akiben megbízik.
2018. jan. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Aki nem vallásos az nem gyón, mert nem hisz benne. Kicsit meg vagy kavarodva.
2018. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem vagy vallásos,de hívő vagy, (azaz nem közösségben gyakorlod hitedet), akkor magadban, tiszta fejjel, tiszta szívvel, őszintén valld be Istenednek, tégy fogadalmat bevallott 'bűneid' nem megismétlésére - és várjad megbocsátását.

Ha hívő sem vagy, nincs kinek gyónnod.

2018. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a helyzetben meggyónni nem tudod, de már az erős, szívből jövő őszinte bűnbánat is valami.

Bár nem lesz hivatalosan gyónás, akár egy pappal is elbeszélgethetsz róla. Egyrészt tud tanácsot adni, másrészt ezzel könnyíthetsz lelkiismereteden.

2018. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!

A kereszténység szempontjából válaszolnék. Te most a Szentlélek folyamatos megtérítő tevékenységére reagáltál. Az Úr Jézus meghalt a bűneinkért, hogy mi Istenben élhessünk. Nem elég megbánni a bűneinket, hanem be kell látni, hogy ez nem helyes út. Újjá kell születni Jézusban az Ő megvallásával és el kell indulni a megszentelődés útján, azaz szeretetben Krisztus szellemi képére formálódni. Ennek az útnak a vége pedig az örök élet


"De nem hiszek semmilyen vallásban, szóval kinek lehetne ilyesmit elmondani?"

Istennek. Kérd a segítségét!

2018. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok megkavarodva, egy ateista is megbánhatja a hibáit/bűneit!

És légyszi ne gyertek az istenes dumàkkal, nem hiszek benne és kész. De attól még szeretném ha ez a teher ami a vàllamat nyomja, eltűnne...

2018. jan. 28. 11:16
 9/22 anonim ***** válasza:
Írd meg nekem privátban. Úgysem ismerjük egymást, és én szívesen segítek.
2018. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha katolikusnak vagy keresztelve, akkor gyónhatsz papnál. Különben Istent keresd meg. Ha tényleg nem hiszel, akkor írd meg itt!
2018. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!