Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten minek köszönhetően...

Isten minek köszönhetően tudott egy olyan csodálatos tökéletes világot teremteni mint az Éden kert?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem valami érdekes kérdés de mégis elképesztő hogyan hogy tudta olyan gyönyörűen meg alkotni ?

Talán a kreativitásának köszönhető ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2018. jan. 29. 23:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

Legalább egy igen súlyos hibalehetőséget hordozott magában. Be is jött a dolog.

Így tökéletes biztosan nem volt.


Ráadásul biológiailag is bukta a dolog. Ha nincs halál, akkor nincs tápanyagutánpótlás a növényeknek, nem nőnek se gyümölcsök, sem új növények, aminek következtében csak idő kérdése, hogy mindenki éhenhaljon.

Inkább az irracionális szót használnám, mint a csodálatost.

2018. jan. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

#1 Ha nincs halal, akkor hogyan halna ehen barki is?


Kerdezo: honnan tudod, hogy milyen volt az Edenkert? Elvegre sosem jartal ott, a Bibliaban pedig nem nagyon ragozzak tul a dolgokat az Edenkerttel kapcsolatban.

2018. jan. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nincs halal, akkor hogyan halna ehen barki is?"

Jogos.

Ez esetben mondjuk felesleges is enni. Viszont a Biblia alapján Isten eledelül alkotta a növényeket.

Akkor mondjuk úgy, hogy csak simán logikátlan az egész.

Vagy lehet ez volt az első promociós ajánlat.

"Tudom, semmi szükségetek nincs rá, de nézzétek, barack! Most vegyétek és egyétek! De komolyan, gyerekek, most, mert úgy teremtettem meg hogy többet az életben ne hozzon termést. Kivéve persze ha egyszer nem fogadtok szót, mert akkor büntetésül mindenkit halandóvá teszek! Igen, a bolyhos kis nyuszikádat is! Kit érdekel hogy nem ártott senkinek? Gondolj arra hogy minél többen pusztultok el, annál több tápanyag jut a testetekből a növényeknek, és újra lesz barack is! Ugye, milyen tökéletes világot teremtettem?" :D

2018. jan. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

Isten maga a tökéletesség, tehát nem került megfeszített erővel tökéletes Édent alkotnia.

Pillanatnyi tévedése eredményeként megteremtette az embert, ezzel meg is szüntette a tökéletes Édent.

2018. jan. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

Mitől lett volna tökéletes?

Eleve volt benne egy olyan fa, aminek CSAK az volt a célja, hogy felrobbantsa ezt a tökéletes édent.

Volt benne egy másik fa, ami örök életűvé tette volna az embert - na, ebből aztán sose ettek.

És amit itt fenn írtak: ha nem volt szükségük az evésre, akkor miért ettek?


Nagyon-nagyon messze volt ez a tökéletestől!


Ja: és most hol van? Eltűnt?

Ez nem lehet, hiszen kerubok őrzik azóta is, lángpallossal!

Na meg nincs is benne a Bibliában, hogy bármi történt volna vele, és ugye az isten örökre tervezte.

Tehát: HOL van most?

2018. jan. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Bakker. Amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra. :D
2018. jan. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Az édent senki nem látta így lehet nem is létezett.
2018. jan. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem láttam még de próbáld meg elképzelni vizuálisan úgy biztos nagyon szép lehet.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2018. jan. 30. 08:19
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Saját magának köszönhetően. Ne úgy fogd fel, hogy Isten egyik tulajdonsága a kreativitás, hanem úgy, hogy Isten maga a tökéletes kreativitás (is).
2018. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
20%

"Ráadásul biológiailag is bukta a dolog. Ha nincs halál, akkor nincs tápanyagutánpótlás a növényeknek, nem nőnek se gyümölcsök, sem új növények, aminek következtében csak idő kérdése, hogy mindenki éhenhaljon. "

Meghalni csak az élő lélek tud. A növény nem élő lélek. (Persze nem a mai materialista rendszer alapján nézve, hanem az igazság alapján)

2018. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!