Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyiket valasztanatok?

Melyiket valasztanatok?

Figyelt kérdés

Katolikus vagy inkabb valamelyik punkosdi egyhaz? Miért?


Kivancsi lennek elsosorban fiatalok véleményére. De akarki valaszolhat, de csak kulturalt módon. Egy par valasz utan en is ki fogom fejteni az allaspontomat.



2018. febr. 2. 14:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Katolikus (esetleg ortodox), szerintem sokkal jobban és tisztábban képviselik az ősegyház hitét.

Persze kérdés, hogy mely pünkösdi felekezettel akarod összehasonlítani, hiszen több ezer különféle van. Egyébként már ez is aláássa hitelességüket.


Érdemes tudni, hogy a katolikus Egyházon belül is vannak pünkösdi, karizmatikus mozgalmak, de ezek megmaradtak az Egyházon belül, mind hitben, mind szervezetileg.

2018. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én 20 éves vagyok, katolikus, annak neveltek, de egy tudatos döntéssel magam is megerősítettem hitemet Istenben és a katolikus Egyház tanításában.

Miért ajánlom neked a katolikus Egyházat és miért döntöttem én is emellett? Erre a kérdésre igen összetett a válasz, az alábbiakban megpróbálom részletezni.

1. Úgy látom, hogy csak a katolikus vallás adhat teljes válaszokat az élet nagy kérdéseire. Fiatal korom ellenére elég képzettnek tartom magam teológiából és a többi egyházakat is viszonylag jól ismerem. Szerintem a katolikus Egyház a leghitelesebb közvetítője Jézus tanításának és az isteni kinyilatkoztatásnak. Ha te is szeretsz gondolkodni elvont és transzcendens kérdéseken, a katolikus vallás segítségét tud nyújtani abban, hogy mélyebben megértsd a világot és önmagadat.

2. A katolikus Egyház sokszínű. Bármilyen az érdeklődésed, személyiséged vagy adottságaid, a hit intellektuális vagy érzelmi oldala fogott meg jobban, itt biztosan találni fogsz egy olyan közösséget, ahol közelebb kerülhetsz Istenhez és ahol segítheted embertársaidat.

3. A katolikus Egyház egyetemes (ez a "katolikus" szó eredeti jelentése). Bármilyen sokszínű és változatos, a tanítása egyetemes, változatlan. Ugyanazt vallja az a sok százmillió ember Argentínától Japánig. Nincsenek eltérések, következetlenségek, bizonytalanságok a hitet illetően.

4. A katolikus Egyháznak modern, lendületes és fiatalos arca is van Képes választ és biztonságot nyújtani a modern embernek is, úgy, hogy közben nem elavult dolgokkal dobálózik. Valljuk be, ebben a folyamatosan változó és bizonytalan világban nem sok minden képes erre.


Hát ennyi lenne :) Ha még van kérdésed, nyugodtan írj, akár privátban is.

2018. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a katolikus egyház karizmatikus irányzatát. Két legyet egy csapásra. :D


A karizmatikis megújulás nagyon közel áll hozzám, gyakran járok dicsőítésekre.

2018. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
Mindkettőt kiválasztanám az állami életből való eltávolításra.
2018. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Egyházat "választani"? Szerintem ez nem úgy megy, hogy latolgatás után döntök. Az csak úgy jön... gondolom...
2018. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
Fiatal vagyok saját vallással saját istennel. Köszi de nem szimpik.
2018. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
Egyiket se. Nekem ne mondja meg senki, hogy miben higgyek, mit csináljak.
2018. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Katolikus. Engem annak kereszteltek, aztán volt 1 éves kitérésem pünkösdiekhez, baptistákhoz, végül visszatértem. Egyik egyház se tökéletes, soha nem is lesz az, de hozzám a katolikus áll legközelebb.
2018. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Református? Babtista?Stb..............

Jézus Krisztus választása után már könnyebb dönteni.

2018. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Katolikust "választanám". Illetve itt köteleződtem el a bérmálkozással. Szerintem csodálatos az a teológiai mélység, amit az egyház 2000 év alatt őriz és továbbad bármelyik történelmi kor emberéről is legyen szó. Hozzám ez inkább közel áll, mint hogy egy relatíve kisebb csoport közli magáról, hogy gyere, mert mi vagyunk a tuti.

Ahogy már egy előttem szóló is írta: jó érzés az egyetemes egyházban lenni.

2018. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!