Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyiket valasztanatok?

Melyiket valasztanatok?

Figyelt kérdés

Katolikus vagy inkabb valamelyik punkosdi egyhaz? Miért?


Kivancsi lennek elsosorban fiatalok véleményére. De akarki valaszolhat, de csak kulturalt módon. Egy par valasz utan en is ki fogom fejteni az allaspontomat.



2018. febr. 2. 14:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Én is csak azt tudom mondani hogy hallgass a Szentlélekre! Ne te dönts! Ha Jézus követője vagy ez nem fog gondot okozni


Én szemelyszerint pünkösdi srác vagyok de baptistakent nevelkedtem! Ebből látható hogy kerestem a helyem mert még akkor nem figyeltem Istenre! Szóval igazából nekem a katolikussal az a baj hogy aláírom tartja a hagyományokat amit ha megnézünk király de nagyon sokan csak vallásosak! Azok akik vasárnap bemennek és Ennyi! Ez inkább az én kornyezetemre mondanám hogy nincs közösség... Nem ülnek össze! Végül pedig a tévtanitasok mert vannak itt is ott is! De pl a tisztító tűz vagy a cölibátus a pápa és ha gyerekkent megkeresztelnek meg vagy mentve stb...

Pünkösdinél is vannak gondok szó se róla pl ott néha túl hamar merítik be az embert...

Nincs tökéletes egyház de nekünk Krisztus testének kell lennünk! Hallgass a Szent Szellemre! :)

2018. febr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 HaEv ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Bár életkoromat nézve két fiatalt is kitennék, azért válaszolok. :)

Egy "pünkösdi" közösség tagjának bizonysága döbbentett meg annyira, hogy ateistából gondolkodó keresztény legyek. Abba a közösségbe kezdtem el járni természetesen. Másik városba költöztem, ahol nem volt ennek a felekezetnek alkalma, ezért egy neoprotestáns felekezetbe járok. Az egyik legjobb barátnőm ugyanebből a "pünkösdi" közösségből katolikus lett. Ma is tartjuk a kapcsolatot és néha elmegyek misére. A másik legjobb barátnőm meg ugyanabba a közösségbe jár, ahova én is. A harmadik legjobb barátnőm ateista és pultosként dolgozik. Vele már kicsit nehezebb találkozni. :)

Embereket választottam és imádom a sokszínűséget. Mint József kabátja. :) Irigyelnek is érte meg gödörbe is löknek érte - de kit érdekel?! :D

És annyira örülök, hogy ennyire otthon érzed magad ott, ahova jársz! Ez óriási dolog! Abba ne hagyd! :)

És külön örülök a magyarázatnak, amit írtál, hogy nálatok mi hogyan zajlik! Tényleg! Köszi!

Pacsi

2018. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Miért csak a katolikus és pünkösdi közül lehet választani? Keressétek azt az egyházat, ahol Jézus tanítványai vannak! Jézus szerint erről ismeritek fel:

János 13:34-35

"Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."

2018. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!