Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb lenne, hogyha alapulna...

Jobb lenne, hogyha alapulna egy magyar katolikus egyház?

Figyelt kérdés

Én kemény katolikus nevelést kaptam.De, 14 évesen valahogy elveszítettem az egyházba vetett hitem.


Szerintem azért,mert a római katolikus úgy rossz,ahogy van.

Jelenleg rátett egy lapáttal az, hogy egy muszlimbarát ellenpápa a főnök.


Jobb lenne mindent újraértelmezni és alapítani egy magyar katolikus egyházat.

-A papok házasodhassanak, ne legyen ennyire "szorongatva" a hímszervük.

-Legyen fiatalosabb,lehessen sapkát viselni a férfiaknak is a templomban.

-A pap ne valami rideg idegen legyen, hanem olyan, akihez fordulhatnak az emberek.


Továbbá, ne legyen iszlámbarát, sőt ellenezze, a híveit buzdítsa, hogy lépjenek fel keményen mindenki ellen, akik támogatják a migrációt,az iszlamizációt.Tüntesse fel pozitív fényben a keresztes hadjáratokat.

Vagyis védje az "életterét".



2016. nov. 26. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha egy egyház nem fogadja el fejének a pápát, akkor az nem katolikus. Lásd a görögkeleti egyházakat, azok is azért nem katolikusok, mert nem fogadják el a pápát.

A sapkaviselés tilalma az egyház rendeletein kívül esik. Ráadásul hagyományosan rövid a férfiak haja. Növeszd meg, és nem fog zavarni.

A papok általában nem igénylik a házasodás lehetőségét. A felső papság azonban gondolkodik az ügyön. A végén azonban helybenhagyja, mert úgy látják, nincs rá szükség.

A magyar papság sem ért mindenben egyet a pápával, mégsem okoz szakadást. Felismerik, hogy a farkast nem szabad a juhok közé engedni.

2016. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

"Legyen fiatalosabb,lehessen sapkát viselni a férfiaknak is a templomban."

Ez nem vallási kérdés hanem viselkedés. Iskolában sem hordasz sapkát.

Bizonyos keresztény vallásokban lehet házasodni, pl. evangélikus papok házasodhatnak.

A pap ne legyen rideg, ja hát ez mondjuk vonatkozik a katolikus papokra is.


Azért, mert neked nem tetszik az iszlám, még nem jelenti azt, hogy bármelyik egyház itélkezni kezdene. Tudod "szeresd a felebarátaidat"..

Plusz ha nem tudnád az muszlimok is hisznek Jézusban, a Koránban, mint egyik prófétájuk jelenik meg. Tehát nem tudom miért gond, hogy a pápa nem ítéli el a muszlim vallást.

Utálatra, mások elítélésére nem lehet vallást alapítani. Sajnos így is túl sokan használják fel a vallást háborúra, gyilkolásra stb. De ez az emberek butasága, kegyetlensége, nem pedig egy vallás alapja.

2016. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Most éppen ez fáj? A fantáziáidat megosztottad velünk? Nem segíthetünk. A valóságos világ másként működik. Ideje lenne megismerni.
2016. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem lenne jobb, mert az egy újabb neoprotestáns felekezethez hasonló, önjelölt emberek elképzelése lenne Istenről, és arról, hogy mi az "igaz" elég problémát okoznak a különböző neoprotestáns felekezetek így is, hiszen nem csak egymással nem tudnak megegyezni, de hihetetlen energiákat fektetnek a történelmi ortodox egyházak lejáratására. Tehát semmi értelme nem volna, arról nem is beszélve, hogy Jézus egyszer hozta létre az egyházát, és annak jelenleg két képviselője van a Katolikus, és Ortodox egyházak, a Biblia sehol sem írja, és Jézus sem mondott olyat, hogy majd mindenféle egyházak fognak a történelem során feltűnni, akik majd az igazságot folyton megújítják
2016. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Egyrészt abban igazad van hogy nem kéne támogatni az iszamizációt, de abban nem hogy a keresztes hadjáratokat kellene éltetni. Katolikusként mondom hogy én nem vagyok oda a keresztes háborúkért, mert a keresztesek is barbár tetteket követtek el az ártatlan lakosságos, és ha megint azt éltetné a pápa, akkor a 21. századi modernitásból átesnénk a 13.században. És nem az a fontos hogy a férfiak viselnek -e sapkát vagy nem, ez azért nevetséges. Amúgy a pápa azért veszi fel a kapcsolatot és tárgyal sok muzulmán vallási vezetővel, mert ő is békét szeretne. Neked van házad kényelmed de azoknak akik a Közel-Keleten élnek ahol állandóan háborúznak ott még az embereknek szinte ételük sincs. Egy olyan terrorszervezet tartja őket rettegésben akik nemcsak a keresztényeket, de a muszlimokat is irtják
2016. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Hogyha "ellenpápa" a mostani, akkor ki a rendes pápa? Mert én úgy tudom, hogy törvényesen választották meg. ( [link] És a háborúzás nem keresztény dolog. Akkor miért tüntesse fel pozitívan?
2016. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Viktort pápának!:Ddd
2016. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Rogánt meg avassuk szentté
2016. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A lényeget többen is leírták előttem. Csak annyit tennék hozzá, hogy próbáld meg egy kicsit nyitottabban szemlélni a világ dolgait. (Az életkordohoz képest eléggé vaskalapos nézeteket osztottál meg velünk.)
2016. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A keresztes hadjárat miért pozitív?

Egyáltalán minek vagy keresztény, ha nem tetszik az egész?

Családi divat márka?

2016. nov. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!