Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lelkiismereti parancsok...

Milyen lelkiismereti parancsok vannak?

Figyelt kérdés
Tudnátok lelkiismereti parancsokat írni?
2018. febr. 7. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
pl.Ne mosolyogjak a gyermekded kérdéseken.
2018. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáljak nem kiregisztrálni az ilyen hülye kérdések miatt.
2018. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi az a lelkiismereti parancs? Hogy a lelkiismeretem mit "parancsol" nekem?


Például nem ölnék embert.

2018. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szia


A Biblia szerint a lelkiismeret vádol, vagy menteget. Honnan vetted, hogy parancsol?

Isten plántálta az emberbe. Ez egy belső felismerés, érzékelés, hogy mi helyes és mi helytelen, és ezért menteget vagy éppen vádol minket. A lelkiismeret tehát ítél. Képezni is tudjuk azokkal a gondolatokkal és tettekkel, megalapozott nézetekkel és szabályokkal, amelyeket a tanulmányozás és tapasztalás által az elménkbe vésünk. A lelkiismeret összeveti ezeket az éppen folyamatban levő vagy szándékolt tettekkel, majd amikor a szabályok és a tettek összeütközésbe kerülnek, figyelmeztet, kivéve, ha a lelkiismeretünk „eltompult”, azaz érzéketlen amiatt, hogy folyton figyelmen kívül hagyjuk a hangját. A lelkiismeret egy erkölcsi biztonsági berendezés lehet abban az értelemben, hogy ha a jót tesszük, akkor örömet szerez, ám ha a rosszat cselekedjük, akkor gyötör.

Róma 2:14, 15

"Mert amikor a nemzetekből valók, akiknek nincsen törvényük, saját maguktól azt teszik, amit a törvény mond, akkor bár nincs törvényük, önmaguk a törvény maguknak. Ők maguk mutatják meg, hogy a törvény lényege be van írva a szívükbe, miközben a lelkiismeretük velük együtt tanúskodik, és a saját gondolataik vádolják vagy éppen mentegetik őket.

2018. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még ezzel a kifejezéssel, de úgy gondolom, hogy minden egyes bibliai parancs egyben lelkiismereti parancs is. Vegyük például a Tízparancsolatot. Ezeket már csak lelkiismereti okokból is betartja egy rendes ember, legalábbis a 4-10-ig. Az első három ugye Istenre vonatkozik, de a többit általában egy ateista is megtartja, mert egyszerűen a lelkiismeretére hallgatva cselekszik.
2018. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező,mire gondolsz pontosan "parancs" alatt?

Ha valóban a lelkiismereted szólal meg,az közöl,tanácsol,figyelmeztet.Én legalábbis ezt tapasztaltam.

2018. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!