Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vették a Szentháromságo...

Honnan vették a Szentháromságot, a három istenséget a Szentháromság imádok ha nincs a bibliában?

Figyelt kérdés

#Biblia #Szentháromság #három Istenség.
2018. febr. 9. 18:16
 121/167 KZitus ***** válasza:
35%

Itt is utána olvashatsz:

[link]

2018. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/167 anonim ***** válasza:
0%

Hát szégyen,hogy kereszténynek mondják magukat és Ennyire körmönfont módszerekkel becsapják az embereket,de még mondják is,hogy nincs a bibliában és mégis a bibliából igazolják a háromságot.

Vakon és hazug modon becsapják az embereket,holott mondják,hogy nincs benne a bibliában.

Azt gondolják,hogy az ókorban vagyunk és az emberek nem gondolkodnak,nem olvasnak.

Szégyen,hogy még ebből jól is élnek,meg is gazdagodnak.

A halottakrét való misékből,temetésekből,keresztelésekből stb.

De mi van az özvegyekkel,árvákka,szegényekkel.

2018. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/167 anonim ***** válasza:
100%

Enged meg hogy válaszoljak a felvetésedre!


Özvegyek és árvák!

Jakab 1:27 A tiszta és szeplő nélküli istenfélelem Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket nyomorúságukban és szeplőtelenül megőrizni magunkat e világtól.


Szegények

Márk 14:7 Mert szegények mindenkor lesznek veletek, és amikor csak akarjátok, jót tehettek velük, én azonban nem leszek mindig veletek.

(Jézus szavai szerint)

2018. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/167 anonim ***** válasza:
0%

123.Mi a válasz?

Amugy a biblia versek helyesek,csak éppen a háromságosak nem alkalmazzák.

Mert ha megfigyeled akkor a vallás vezetők a jobb módban lévőket keresik fel,és szivesen kináltatják magukat.

Nem kellene felkeresni az özvegyeket,árvákat,hajléktalanokat?

Ahol én lakok ez a kivétel virágzik.

Miért?

Én megmondom.

Azért mert ezt tanítják a szentháromságbsn.

2018. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/167 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy a biblia versek helyesek,csak éppen a háromságosak nem alkalmazzák."


Kim Dzsongun sem alkalmazza! Szóval mi az összefüggés? Egyébként meg kik azok a "háromságosak"?


"Mert ha megfigyeled akkor a vallás vezetők a jobb módban lévőket keresik fel,és szivesen kináltatják magukat."


Szerintem nem őket kellene figyelned!


"Nem kellene felkeresni az özvegyeket,árvákat,hajléktalanokat?"


És mi tart vissza attól hogy felkeresd őket?


"Ahol én lakok ez a kivétel virágzik."


Akkor meg nem kellene tenned valamit?


"Azért mert ezt tanítják a szentháromságbsn."


Hogy mit tanítanak?

2018. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/167 anonim ***** válasza:
0%

125. Ugy kérdezel vissza mint akit nem érdekel.

Továbbá ugy kérdezel vissza mint aki érintett,de nem érdekel.


Mert ügye a katolikus vallásrol beszélünk és még egy néhány apróbb vallásrol akik tartják a háromság hamis tantételét de Budapesten pld.a 70 ezer hajléktalannal nem törődnek akik szintén katolikusok,legalábbis 90%-uk.

Na itt van az,hogy helyesek a biblia versek de háritasz azokra akik amugy is törődnek ezekkel a nehézségekkel.


Miért háritasz világi cinikus komolytalansággal,ahelyett cserélnél egy hetet Velük,hogy kiprobáld milyen az életük azoknak akiket kihasználtatok de nehéz helyzetükben nincs egy vallás által lévő megszervezés,az életük tovább viteléhez.

2018. jún. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/167 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok szociális munkát végeznek a katolikusok és "az apróbb vallások" (a 2,2 milliárd keresztény fele katolikus, 37 százalékuk protestáns, és 12 százalékuk ortodox, gondolom ezek itt egymilliárdan az apróbb népesség) - különféle szervezetekben, máltaiak, baptisták - nem hallottál róla, az egy dolog.


Biztos azért nem tudsz róla, mert te erődet megfeszítve éjt-nappá téve segítesz a hajléktalanokon. Ma éjjel is 10 vacsorázott és aludt nálad. Ez igen derék dolog, csak így tovább! És itt hagyjuk is ezt a meddő vitát - irány az utca !

2018. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/167 anonim ***** válasza:
100%

126. válaszoló!


Itt egy kis segítség abban hogy tájékozottabb legyél!


[link]

2018. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/167 anonim ***** válasza:
81%

13%-os nagyon sokat gondolkodtam, hogy egyáltalán arra vegyem a fáradtságot, hogy rá nézzek a kérdésre, holott tudtam, hogy TE írtál. De megtettem és arra jutottam, hogy én ezt már neked nagyon régen egyszer elmagyaráztam, és gondolkodtam azon is, hogy vajon ha akkor nem értetted meg, azt amit oda leírtam annó, akkor most mért is értenéd meg? Tehát, belinkelném a válaszomat, amit ennyivel egészítenék ki sajnos a válaszomat azóta törölték, így újra le kell írnom: A bibliában NINCSEN az a szó hogy szentháromság, amivel nagyon szerettek jönni. De ezt mindenki tudja... :D Amit nem tudtok, hogy mindhárom személy és mindhárom Istenként van bemutatva... és itt jön az akkori válaszom: Az Atya is az Isten: 1Péter 1:2; A Fiú is az Isten: János evangéliuma 1:1, 14 és 10:30; Római levél 9:5; Római levél 14:11-12 1János 5:20; A SzentSzellem is az Isten: 1Korintus 3:16; Apostolok cselekedetei 2:1-4; Római levél 8:9;

A Szentszellem valóban SZEMÉLY és az Isten maga:


A Szent Szellem tanít: János evangéliuma 14:26 és 16:13; Efézusi levél 1:17

Az Szent Szellem tud beszélni: Apostolok cselekedeti 13:1-2

A Szent Szellemet megtudom szomorítani: Efézusi levél 4:30

A Szent Szellem gondolkozik: 1Korintus 2:10

A Szent Szellem közbenjár értem és mindenkiért: Római levél 8:26-27

A Szent Szellemnek van saját akarta és döntése is: 1Korintus 12:7-11

És Ő a Vígasztaló is, akit Krisztus megígért: János evangéliuma 14:16,26 és 15:26


ezt mind megtalálod a Bibliában is versek szerint. Ajánlom az újszövetséghez ( ujszov.hu ) a Ószövetségi részhez pedig ( [link] ) weboldalakat. Nem pedig a JW.ORG-t! :)

2018. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/167 anonim ***** válasza:
SZTORNÓ AZ ELŐZŐ LEVÉL! Nem ide akartam. :)
2018. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!