Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vették a Szentháromságo...

Honnan vették a Szentháromságot, a három istenséget a Szentháromság imádok ha nincs a bibliában?

Figyelt kérdés

#Biblia #Szentháromság #három Istenség.
2018. febr. 9. 18:16
 141/167 anonim ***** válasza:
100%

#140

Láthatóan se olvasni, se értelmezni nem tudsz. Írtam, hogy leborult előtte és helytelenül tette. Ettől függetlenül tisztelte az angyalokat, miért ne tette volna? Azt pedig sehol sem írtam, hogy imádni kell őket, az helytelen lenne.

Miért ne lehetne tisztelni az angyalokat vagy szenteket? Például a Biblia egyenesen parancsolja, hogy tiszteld szüleidet. Miért ne lehetne tisztelni az Istent szolgáló tiszta lelkeket?


Továbbra is várom válaszodat Konstantinnal kapcsolatban. Úgy látom, hogy te tojsz válaszolni a mások által felhozott érvekre/tényekre/kérdésekre, de te elvárod, hogy más válaszoljon.

2018. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/167 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


És amikor Jézus elé borultak le emberek akkor Jézus mit mondott?

2018. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/167 anonim ***** válasza:
0%

141.

. 709-ben.Bevezetik a pápai lábcsokot:Péter apostol még Korneliusz leborulását sem fogadta el.


750.Kezdetét veszi a pápa világi hatalomra juttatása:Katolikus egyház már politikai hatalom.Jézus és az apostolok nem törekedtek politikai hatalomra.


788 évben.Hódolat Máriának és az elhalálozott szenteknek:keresztek,szobrok,ereklyék tiszteletének.(imádat)


850.A víz felszentelése sóval és papi áldással(szenteltviz):az apostolok nem ismertek szenteltvizet.


890.Józsefnek tisztelet adás:József imádatának kezdete-amit az apostolok nem tettek.


965.Bevezetik a harag avatást,szentelést:az apostolok nem tették.Jézus sem hagyta hátra.


995.Kezdetét veszi az elhalálozottak szenté avatásaa,kanonizálása először V.János pápa által:Jézus és az apostolok nem is mertek rágondolni.


998.A nagypénteki kötelezővé tétele:az apostolok nem tartottak nagypénteket.


Még majd irok a Szentháromság tana által létrehozott biblián kívüli olyan tanításokat amit az Isten szava elítél.


Jelenések.22:18."Tanuskodom mindenkinek,aki halja e tekercs próféciájának a szavait:Ha valaki hozzátesz ezekhez,Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani,melyek megvannak irva ebben a tekercsben"

2018. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/167 anonim ***** válasza:
100%

és megint elkezdtétek ezt a meddő vitát. Pedig milyen szép a világ, milyen szép nap van.


"A fák, vagy az ég, a szél, a madarak, vagy a csillagok mindennap megajándékoznak. Megtaláltam a világ tengelyét." (Hamvas)

2018. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/167 anonim ***** válasza:
51%

144."Meddő vita".Miért meddő vita?

Azért mert az emberek élete függ az imádatukon?

A felsorolt dolgok amit az egyház bevezetett tényleg meddő egyrészt,másrészt bün.

Ezzel vannak egyes laikus de őszinte emberek félrevezetve,eltiltva a tiszta biblián alapuló tanitástol.


A hamis tantételt bizonygatva a bibliából,félreértelmezett magyarázatokkal.

Nem az a baj,hogy mit hisz.

Az a baj amit terjeszt,és még gőgösen nagynak is tartják magukat,holott a hamis tantétel szolgái.És tudjuk a hamis tantételnek ki az értelmi szerzője.

2018. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/167 anonim ***** válasza:
100%

#143

Válaszolnál egy szem kérdésemre, hogy miért hazudsz Konstantinnal kapcsolatban, vagy tegyek le erről a vágyamról?

Nem tudom, hogy értelmi képességeidet haladja meg a normál emberi kommunikáció, vagy ennyire átmentél troll módba?


Azoknak a hazugságoknak amiket beírogatsz, meg semmi köze a kérdéshez. Próbálj a témára szorítkozni.

2018. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/167 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert az emberek élete függ az imádatukon?"

Szerintem ne aggód szét magad - soha senki semmilyen nézetét még a gyakorin nem változtatta meg! (itt és a politikában sem) Tehát MINDEGY - viszont az idő mindenkinek drága, fogy, és nem kell meddő dologra pazarolni, mert az elpazarolt idő SOHA NEM JÖN VISSZA!!

2018. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/167 anonim ***** válasza:
0%

146.A személyes támadásod igazolja,hogy amit irtam minden igaz a hamis tantételel kapcsolatosan.

Háritasz hamis jelzőkkel.

Miért nem Irod le,hogy ezeket az egyház nem gyakorolja?

Én felelek:Azért mert tudod,hogy igazam van,az egyház is tudja,éppen a tagok nem tudják miről van szó,mert nem ismerik a bibliát sem és a hamis tantételt sem,ezért könnyü a csalit bedobni.

Továbbá éngemet miért érdekelnek az emberek?

Azért mert ellentétbe velem tégedet nem érdekel,csak az,hogy a hamis csalit megetesd Velük.

Ha te kárhozol kárhozzon más is.


Ezt tette Lucifer is,ha már Ő elesett,essen el az ember is.

2018. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/167 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Válaszolnál egy szem kérdésemre, hogy miért hazudsz Konstantinnal kapcsolatban, vagy tegyek le erről a vágyamról?"


Igen, mondj le a válaszról mert nem fog válaszolni!


"Nem tudom, hogy értelmi képességeidet haladja meg a normál emberi kommunikáció, vagy ennyire átmentél troll módba?"


Ez inkább a kiképzése része amolyan agymosás jellegű!


"Azoknak a hazugságoknak amiket beírogatsz, meg semmi köze a kérdéshez. Próbálj a témára szorítkozni."


Tapasztalatból írom neked hogy ez nála nem fog működni! A kialakuló disszonanciával nem tudna mit kezdeni. Ezért van az hogy nem figyel sem arra hogy mit írnak sem az emberekre csak a saját betanult szövegét nyomatja mert ebben talál megnyugvást!

Nincs neki más! Pl. ha elkezdene gondolkodni azokon a kérdéseken amelyeket feltettem neki akkor eljutna oda hogy önmagának kellene bevallania hogy súlyos problémák vannak az eddigi "tudásában"!

- Melyik szervezetet használta fel Isten a Biblia könyveinek kanonizálására?

- Mit gondolsz erről?

2018. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/167 anonim ***** válasza:
0%

146,147,149.A személyes támadással még nem oldottatok meg semmit.Éppen a kinotokban való kapkodással,a figyelem elterelő módszert használjátok.

Amiket feljegyeztem a tantételekből egyet nem komentáltátok meg.

Miért?

Azért mert mind igaz.

És azt is tudjátok,hogy a bibliának nincs köze hozzuk.

Az értelmi képességemet megkérdőjelezitek,de a tiéteket nem amikor a Szentháromság és a biblia között nem tudtok külömséget tenni.

Ellenkezőleg összemossátok a kettőt semmi agyhasználat nélkül.Ha még van az is.De ha mégis van,csak rosszidulattal van tele,akik a jot rosznak mondják és a rosszat jonak.


Nagy Konstantin kérdésével foglalkoztok amit már régen megfeleltem,de a sok hamis tantételt amit felsoroltam mellőzitek szégyenetekben.

Külömben olvassatok komoly emberektől igazi világtörténelmet és ne a vallásos részrehajlásokkal vigasztaljátok magatokat,amiket az apstolok idejében elégettek.

2018. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!