Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vették a Szentháromságo...

Honnan vették a Szentháromságot, a három istenséget a Szentháromság imádok ha nincs a bibliában?

Figyelt kérdés

#Biblia #Szentháromság #három Istenség.
2018. febr. 9. 18:16
 131/167 anonim ***** válasza:
129-130 de jó itt is, köszönjük!:D
2018. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/167 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, nem igazán tudom már, hogy itt miről megy a vita, de akkor valószínüleg erről. :D
2018. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/167 A kérdező kommentje:
132.Hát csadálkozom,hogy ennyi hozzászólás után nem tudod,hogy miről van szó.
2018. júl. 13. 21:07
 134/167 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne csodálkozz, Balinhun eltévedt, de jókat ír - és ide is jó.
2018. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/167 anonim ***** válasza:
0%
A Niceai zsinaton 325-ben a pogány Nagy Konstantin császártól,élen az ál keresztényekkel.
2018. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/167 anonim ***** válasza:
100%

#135

Értem én, hogy a hazugság lételemetek, atyátok a sátán után, de folyton ugyan azzal a történelemferdítéssel előjönni, már nagyon ciki.

Mint egy másik hozzászólásban rámutattam, Konstantin császár ariánus nézeteket vallott, tehát elvetette a Szentháromságot. Noha kénytelen volt elfogadni a Krisztus által alapított Egyház előjáróinak döntését ez ügyben.


Egyébként érdekes dolog ez az "álkeresztényezés", nem lennék meglepődve, ha ezek a szerintetek álkeresztény püspökök, már mind Isten dicsőségében élnének. Bizony krisztusibbak voltak ők mind egy szálig, mint bármelyik tagja szektáitoknak. Tudod, ellentétben veletek, ők nem tagadták, hogy bizony Jézus a Krisztus.

2018. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/167 anonim ***** válasza:
100%

135. kommentelő!


Kérlek válaszolj meg nekem néhány kérdést!

Melyik szervezetet használta fel Isten a Biblia könyveinek kanonizálására?

Pont egy hasonló zsinat alkalmával történt ez az esemény!

Mit gondolsz erről?

2018. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/167 anonim ***** válasza:
0%

136."Értem,hogy a hazugság lételemetek".

A következőkben hol hazudok?

-I.u.300-ban:imádság a halottakért:Jézus ezt nem tette!


310.évben.Egyesek megkezdik a keresztjelölést:Jézus nem tette!


375.Az angyalok és a halott szentek tisztelete:Jézus nem tette!


394.Elfogadják a misét és a papi ünneplést:Az apostolok nem tették!


431.Mária imádat kezdete.Az apostolok nem tették!


500.A Római püspökök,elkezdtek császári ruhákat használni.Az apostolok nem tették!


593.Nagy Grigorean előbször állítja fel a purgatóriumot:Az apostolok nem tették!


600.Imádságokat állítják fel Máriához,halott szentekhez és az angyalokhoz.


650.Első ünneplések Szüz Mária tiszteletére.Az apostolok nem tették ilet!


Most akkor ki hazudik?

2018. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/167 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, hogy hazudsz, nincs mit szépíteni ezen:

"Csupán csalást eszelnek ki, akiknek hazugság az örömük. Hazugság van a szájukban, s kívánják az áldást, bár szívükben átkot hordoznak."


"I.u.300-ban:imádság a halottakért:Jézus ezt nem tette!"

Tessék, egy új- és egy ószövetségi idézet:

"Különben mi értelme van annak, hogy a halottakért megkeresztelkednek? Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel, miért keresztelkednek meg értük?"

"Ám a halottak ruhája alatt Jamnia bálványainak szentelt tárgyakat találtak, amit a törvény tilt a zsidóknak. Így megtudták, miért estek el. Mindnyájan dicsőítették az Urat, az igazságos bírót, aki azt is fölfedi, ami rejtve van. Aztán imádkozni kezdtek, és könyörögtek, hogy az elkövetett bűnök teljes bocsánatot nyerjenek."


Egyébként az évszámod is hazugság, íme egy ókeresztény írás Kr.u.211-ből:

Tertullianus: "A halottakért évfordulójukon felajánlásokat végzünk, éppenúgy megüljük a (mennyei) születésnapokat is."


"310.évben.Egyesek megkezdik a keresztjelölést:Jézus nem tette!"

Ez alatt nem tudom mit értesz. Bizonyára nem hallottál róla, hogy Jézust kereszre feszítették, azért az elég nagy keresztjelölés volt.


"375.Az angyalok és a halott szentek tisztelete:Jézus nem tette!"

Ezt sem értem, az angyalokat Jézus korában is tisztelték. János apostol például leborult az angyal előtt, igaz a leborulás már túlzott tisztelet előttük. Ettől függetlenül mind az Ó-, mind az Újszövetségben tisztelték az angyalokat, kivéve a gonosz lelkek.

Vagy lásd előbbi idézetemet Tertullianustól. De már a 2. században is nagy tisztelet övezte a mártírokat és vértanúkat. Például Polikárp püspök levele Kr.u. 157-ből:

"azután összeszedtük a legnemesebb gyöngyöknél becsesebb és az aranynál tisztább csontokat, és eltakarítottuk egy illő helyre. Ezen a helyen, mihelyst megtehetjük és az Úr is megengedi azt, összegyűlünk majd és megünnepeljük vértanúságának évfordulóját vigadva és örvendve, azoknak emlékére, akik befejezték már a pályafutásukat, és azoknak a felkészítésére, akik majd a lábnyomukba fognak lépni."


Ha nem baj, akkor a többi hülyeségedre nem válaszolok, mert már így is eltértél a kérdéstől. Eddig minden egyes mondatodban volt hazugság, hol évszám tekintetében, hol állításban.


Szívesen venném, ha arra válaszolnál, hogy miért hazudod notóriusan Konstantinról, hogy ő vezette be a Szentháromságot.


Értem én, hogy egy álkeresztény troll vagy, aki foggal körömmel hadakozik a kereszténység és Krisztus ellen, de őszintén, mi örömöd leled ebben? Ha egyáltalán hiszel Istenben (hozzászólásaid alapján kétlem), vagy valami más istenségben, nem gondolod, hogy nem nézi ezt a gyűlölködést és hazugságáradatot jó szemmel?

2018. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/167 anonim ***** válasza:
0%

139.Amiket leirtam a vallásos gyakorlásrol,a biblia nem irja,Jézus nem tanította és az apostolok nem tették.

Amivel te védekezel az terelés és hamis tanítás ,nem hiába a háromságbol táplálkozl.


Csak egy amit irtál:"János leborult az angyal elé"-de már nem folytatod,hogy mit mondott az angyal:ezt mondta!"ne tedd mert szolgatársad vagyok"

Ez azt jelenti,hogy angyalokat nem imádunk,sem emberek által kinevezett szenteket.

Mert bünös emberek ugy csak szentté nem avathatnak embert.

Ez annyi mindha orvosi professzorá avatnálak téged fémipari tehnikus létemre.


Tehát amit leírtál azt jelenti tévtanitás,a hamis háromságbol.

2018. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!