Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erkölcsös dolognak tartod-e?

Erkölcsös dolognak tartod-e?

Figyelt kérdés
Erkölcsös dolog-e bemásolni valahova,pl.a gyakorira olyan módon mások gondolatait,hogy nem jelöli meg elkövetője az eredeti forrást?

#erkölcs #becsület #bemásolás #Más tollával ékeskedők
2018. febr. 9. 23:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Be kellene állítani az oldalra egy szűrőt, ami letiltja a jw.org és az Őrtoronytól való linkelést.
2018. febr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

ez az esettől függ, ha az illető "közkincsnek" szánja amit írt/mondott akkor nem gáz, nem egy termék, nem egy művészeti alkotás, sőt lehet, hogy még örül is neki, hogy terjeszted a nézeteit, és azzal hogy őt nem jelölöd meg azt elfogadod valamilyen magasabb rendű igazságnak, pl helyes erkölcsi nézőpontnak és nem csak az ő véleményének


viszont ahogy írták, olyan szempontból is problémás lehet a forrás hiánya, hogy nehezíti a hitelesség ellenőrzését, pl egy jw.org link rögtön felébreszti az emberben a szkepticizmust és óvatosan olvassa a sorokat, még amúgy talán fentartások nélkül olvasná, mondván, végül is mi oka lenne valakinek egy teljesen kamu sztorit kitalálnia

2018. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Egy fórumozó bevallotta,hogy hosszú éjszakai ügyeletei alatt a válaszait a netről bemásolt szövegekkel oldja meg,s így-nem ritkán több oldalas válaszai születnek.Ezekben,sosem jelöli meg a forrást,és rövid összekötőszövegeitől sem különíti el azokat.


Az ilyen módszert erkölcsösnek tartod?

2018. febr. 10. 00:05
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Az internet már csak ilyen, ami egyszer felkerül azzal bármi megtörténhet.
2018. febr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt kérdeztem,hogy megtörtént-e,hanem erkölcsös dolog-e más tollával ékeskedni.
2018. febr. 10. 06:42
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, hogy P**** válaszolóra gondolsz, láttam én is, ha így van akkor fuss neki mégegyszer a szövegnek, mert nehezen megy az értelmezése ahogy látom.
2018. febr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Ha ő a bemásolt tartalommal azonosul akkor szerintem nem gáz. Mondjuk én ilyenkor idézőjelbe teszem a szöveget, de én sem teszek hivatkozást. Bárki megtalálhatja, akit érdekel, honnan van.
2018. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem gátol meg senkit abban, hogy egyrészt gondoskodjon, másrészt rákeressen neten a forrásra. Ez nem erkölcs, hanem ész kérdése.
2018. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

A minimum az idézőjel, és illene a forrás is.

2018. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha gondol valamit valamiről,és ugyanazt megtalálja neten,bemásolja,mert nem akar oldalakat írni,akkor mi lenne vele a baj?

Szerintem csak akkor problémás a dolog,ha konkrétan hivatkozni akar valakire/valakikre pl."Gipsz Jakab és az ég kék nyuszikák egyháza" vezetője ezt meg azt nyilatkozta,de csak saját szavaival írja le,nem pedig bemásolja onnan,ahol található az idézet,és így persze nem is jelzi,hogy ez idézet attól,akire hivatkozik.

2018. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!