Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a spirituális értelme a...

Mi a spirituális értelme a szentáldozásnak/oltáriszentség vételének?

Figyelt kérdés

A teológiai választ ismerem.


Az értelmes hozzászólásokat felpontozom, a vicceseket szintúgy. A trollkodásra nem reagálok.


2018. febr. 13. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Babits Mihály: Eucharistia (remélem őt is felpontyozod:)

[link]

2018. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Krisztus szeretetének végső, legteljesebb megnyílvánulása. Azzal, hogy ember lett, Isten kiszolgáltatta magát az embereknek, azzal, hogy a kenyér és bor színébe költözött, mennyivel még inkább kiszolgáltatta magát nekünk. Ezért is övezi az Eukarisztiát olyan féltő tisztelet.
2018. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek. Felpontoztalak titeket.


Még valaki? Kiegészítés, egyéb szempontok?

2018. febr. 14. 06:36
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

A spirituális értelme az, hogy ha esszük Krisztus testét és isszuk az Ő vérét, akkor bennünk él Isten.



"Én vagyok az élet kenyere. Eledelnek maradtam közöttetek. Minden eledel arra való, hogy energiát közvetítsen, hogy fejlődést mozdítson elő.

Ha valaki csak felvesz energiát, de nem adja tovább, az valami nagyon nagy jót ront el! Nagyon ártalmas! Szépen kifejezve: lejáratja az energia értékét.


Én azért maradtam közöttetek a kenyér színében, hogy végtelen szeretet-energiámat tudjátok átvenni, tudjatok ti is falat kenyérré válni azok számára, akik éppen azért esznek, rágnak, bántanak benneteket, mert nagyon kevés szeretet-energiával rendelkeznek.

Ha szentáldozáshoz járultok, akkor képeseknek kell lennetek arra, hogy az Én szeretet-energiám a ti megbocsátásotok által feltöltse azoknak szeretetét, akik titeket eddig bántottak.

A farkasoknak egyetlen esélyük van arra, hogy bárányokká váljanak: ha a bárányok vállalják, hogy fölfalják őket a farkasok. Ez azért van így, mert a báránylét magasabb, mint a farkaslét. A világrendben pedig a magasabb létsík az, ami képes magába asszimilálni az alacsonyabb létezőt. Így épül az ásvány a növénybe, a növény az állatba, az állat az emberbe, az ember az Istenbe, táplálkozás útján. E lehetőségnek megteremtése a szentmise. "

Jézus; A HANG - könyv 681

2018. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, Emánuel. a te értelmezésed is egy értelmezési lehetőség. Felpontozlak.
2018. febr. 14. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!