Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ortodox vagyok hogy kell...

Ha ortodox vagyok hogy kell viselkedjek a katolikus templomban?

Figyelt kérdés
Vehetek ostyát? Térdeljek le? Vessek keresztet?

2018. febr. 16. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Úgy viselkedj, ahogy a többiek. Van is rá egy jó mondás:

Si fueris Romae, Romano vivito more! Ha Rómában vagy, tégy úgy, ahogy a rómaiak.


A szentáldozás bonyolultabb kérdés. Elvileg (vég)szükség esetén lehetséges, hiszen mind a katolikusok, mind az ortodoxok ugyan úgy értelmezik. Viszont az Eukarisztia közösséghez való tartozást is kifejez.


Illetve az Eukarisztia vétele előtt gyónni kell, mivel gondolom készületlenül nem szeretnéd magadhoz venni Krisztus Szent Testét, majd a gyóntatóban kérdezd meg a papot azért.

2018. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Elsődlegesen,ne törj össze semmit; egyébként én voltam ilyen ostyás temetésen, csak a rendszeresen olyan jellegű templomba járók álltak oda, és én nem értettem, hogy minek, vagy hogy ez kötelező, vagy szokás, vagy mi van; szóval kb 5-en mentek oda, amikor ostyázott. Kicsit elgondolkoztam, hogy menjek -e én is, ne csak az az egy család, aki tudja, mi a dörgés. Keresztvetést szerintem nem kell, bár én nem vagyok vallásos. A keresztvetést szerintem amúgy olyankor csinálják, ha félnek; vagy hirtelen megijednek valamitől. Az ostyát meg fura volt, hogy rémlik, hogy a pap tette bele az emberek szájába. Térdelni te hova akarsz letérdelni? Amúgy , ha akarod, gondolom, csinálhatod azt, amit a többiek ; amúgy a cipővel összejárkált hideg padlóra nem sűrűn térdelnék le szép ruhában. Szerintem azt a többiek se szoktak. Amúgy mégegyszer mondom, én nem vagyok vallásos. De egyébként semmit nem kötelező csinálnod, amit nem akarsz, maradhatsz külső szemlélő is, csak ne zajongj, és ne rongálj, és ne verj meg senkit:) De ez mondjuk más helyeken is alap; hogy nem kezdesz neki balhézni:) Tehát külső szemlélő legyél nyugodtan, senki nem fog érte haragudni. Amúgyis, hát nem tom,vannak vallások, amik elfogadóak; de én ezt az ágat konkrétan nem ismerem; de biztos nem fognak érte elítélni, hogyha nem csinálod, amit mások, te csak figyelsz.
2018. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy mégegyszer mondom, én nem vagyok vallásos."


Én sem vagyok orvos, de ha bármi, tényleg bármi betegséged van, nyugodtan írj rám, majd segítek tanácsokkal.


Remélem érted miért írtam.


Sok-sok butaságot sikerült írnod hozzászólásodban. Lényegében csak az általam idézett mondatodnak volt bármi értelme.

2018. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ostya: Nemrég olvastam, hogy egyenértékű a katolikus és az ortodox szentmise, ha nincs más lehetőség. De ha jól tudom, akkor csak indokolt esetben lehet áldozni ortodoxnak katolikus templomban vagy fordítva, tehát alapból nem.

Amúgy meg katolikus is csak akkor áldozhat, ha előtte lelkiismeret-viszgálatot tartott, ha meg súlyos bűne van, akkor meg gyónt is. Tehát nemhogy nem kötelező áldozni, hanem az az említett feltételek hiánya esetén egyenesen tilos!

Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy ne áldozz, azaz ne végy magadhoz ostyát akkor sem, ha az ott lévők többsége ezt teszi!

(Hogy mi a súlyos bűn, azt a lelkitükör (imakönyvben és az interneten is van ilyen) megmutatja.)


Viselkedés:

A többiekkel együtt térdelj vagy állj fel. Ha nem tudod az imaszöveget, akkor nem baj, ha nem mondod.

A keresztvetés iránya meg fordított a római katolikusoknál. (A görögöknél úgy van, mint az ortodoxoknál.)

2018. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
# 3 Köszönöm a kedvességet:) Értettem:)
2018. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
*kedvességed
2018. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem vigyél magaddal kekszet és ülve élvezd a show-t!
2018. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind a harmat.
2021. júl. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj ki valakit es akkor csinald amit o. Amikor leterdel akkor te is, mikor keresztet vet, te is, igy tovabb, amit ertesz mondasz amit nem hallgatsz.
2021. júl. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!