Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok is szoktak...

Protestánsok is szoktak keresztet vetni?

Figyelt kérdés
Melyik felekezetekben szokás ez a katolikuson kívül? Azt tudom hogy a hit gyülekezeténél pl. Nem szoktak, meg értelemszerűen az unitárius és hasonlóakban sem, de van- e még ahol szokás?Ez katolikus eredetű hagyomány?

2018. febr. 18. 04:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Nem,nem szoktam én sem."

Én kávét nem szoktam inni, gondolom akkor senki más sem iszik kávét.

Az hogy te nem vetsz keresztet, attól még máshol lehet van keresztvetés. Például mint írtam pár hónapja a kérdésre válaszolva, az anglikánok szoktak. Jelenleg egyik legnagyobb protestáns felekezet.

2018. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy szoktak. Mit képzeltél? Én keresztény református vagyok és katolikus meg ortodox módon is tudok keresztet vetni. Bár az ortodox keresztvetest jobban megy nekem. Ha valamitől megijjedek akkor önkéntelenül is keresztet vetsz, nincs olyan ember aki nem. Illetve aki pogány.
2021. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!