Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittan, mint önsegítés működhe...

Hittan, mint önsegítés működhet? Helyre hozhatja az életem, ha a vallás felé fordulok?

Figyelt kérdés

A hátteremről annyit, hogy 23 éves lány vagyok. Közgazdászként végeztem főiskolán. Igazából bármihez érek "arannyá válik". Egy évvel ezelőtt lakást vettünk a párommal, amit ketten, minden nemű segítség nélkül felújítottunk. Megtripláztuk az értékét. Többet tettem le az asztalra, ami egy nőtől elvárható. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de az élet minden területén képes vagyok elérni a maximumot, kivéve a társas kapcsolatokat. Azt érzem nagyon sok volt bennem a szeretet, kiskoromtól kezdve a jóra törekedtem. Nagyon vigyáztam rá, hogy ne bántsak meg másokat, se szóval, se tettel. Azoknak sem akartam ártani, akik engem bántottak.

Az utóbbi időben viszont olyan düh és gyűlölet van bennem, amit már nem tudok kezelni. Ezt leginkább a párom váltja ki belőlem. Mindent megadtam neki, mindenem az övé lett, amim csak volt. Jó embernek hittem.

Rá kellett jönnöm, hogy ez a kapcsolat egyoldalú. Társas magányban élek. Tudatosan bánt. Azt mondja azért szeret annyira, mert szép a lelkem. De mégis bánt.

Nem tudok már többet tenni ezért a kapcsolatért.

Elkezdtem olvasni a Bibliát. Nem tudom mi az oka, de megnyugtat. Valami okból úgy érzem erre van szükségem, nem tudom megmagyarázni miért.

Van lehetőségem rá, hogy ingyenesen hittanra járjak? Ha igen megismerhetek ott olyan embereket, akiknek nem az a hobbijuk, hogy másoknak fájdalmat okozzanak? Szeretnék olyan embereket megismerni, akik nem azt nézik, mit tudok adni nekik, hanem tényleg kölcsönösen segíthetjük egymást?


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. febr. 19. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nem túl rég tértem meg, és nekem segített. Nem azt mondom, hogy helyretette az életem, de javultak a körülmények, és jó úton vagyok a lelki boldogság felé.

Nekem azért kicsit más a sztorim, de néhány hónapja eldöntöttem hogy megváltoztatom az önpusztító életem, és valaki rávezetett, hogy a legjobb segítség ebben Jézus lehet, és a biblia. Otthagytam magam mögött az olyan embereket, akik rossz hatással voltak rám, köztük a barátnőmet is (ezzel nem célozgatni szeretnék a te párkapcsolatodra, abba nem szólnék bele) új és jobb embereket ismertem meg egy vallási gyülekezetből akik segítenek amiben tudnak sok jó tanáccsal ellátnak.

úgyhogy támogatni tudlak abban, hogy a valláshoz fordulsz, biztos vagyok bemme, hogy segíthet! 25/F

2018. febr. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is nem túl rég tértem meg, és nekem segített. Nem azt mondom, hogy helyretette az életem, de javultak a körülmények, és jó úton vagyok a lelki boldogság felé.

Nekem azért kicsit más a sztorim, de néhány hónapja eldöntöttem hogy megváltoztatom az önpusztító életem, és valaki rávezetett, hogy a legjobb segítség ebben Jézus lehet, és a biblia. Otthagytam magam mögött az olyan embereket, akik rossz hatással voltak rám, köztük a barátnőmet is (ezzel nem célozgatni szeretnék a te párkapcsolatodra, abba nem szólnék bele) új és jobb embereket ismertem meg egy vallási gyülekezetből akik segítenek amiben tudnak sok jó tanáccsal ellátnak.

úgyhogy támogatni tudlak abban, hogy a valláshoz fordulsz, biztos vagyok benne, hogy segíthet! 25/F

2018. febr. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Igazából mindenkinek Istenhez kellene fordulnia de sokan nem látják be és inkább másban keresik a boldogságot. Valaki a párkapcsolatban valaki a káros szenvedélyekben és így tovább.
2018. febr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Lány!


Életedet,s életedben felgyűlt rossz érzéseidet,csak Jézus tudja jobbá tenni!


Sem hittan,sem vallás,sem vallásosság,erre nem képes.


Krisztus,aki életét adta érted,és elviseli az emberiség temérdek gonoszságát,magára veszi mindenki bűnét,aki átadja neki,hogy elvigye azt,a "feledés feneketlen tavába",hogy belevesse azokat.A partján ez a figyelmeztetés áll: "Tilos a horgászás!"

Tilos,saját,és mások Krisztus által oda hordott bűneit kipecázni,csámcsogni azokon!


Az Isten szeretet.

Ha Isten lakik benned,az a feltétel nélküli szeretet él benned,ami Krisztust képessé tette minden elviselésére,halottak feltámasztására,kenyér szaporításra,betegek gyógyítására.


A szeretet,olyan,mint a kút vize:Minél többet veszel ki belőle,annál tisztább,és bőségesebb lesz.


Kívánom,hogy megtapasztald ennek a szeretetforrás életnek minden energiáját,boldogságát,szépségét!

2018. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. Mert az én igám jó, és az én terhem könnyű."

"Békességet hagyok nektek, az én békességemet adom nektek, de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen!"

Ezek Jézus szavai.

Ebben az istentelen, gonosz világban az ember nem tud magától jót cselekedni, mert útmutatás híján nem tudja hogyan kell. Az Istentől eltávolodva önimádók, pénzsóvárak, tiszteletlenek lettünk. Pál így írja: "Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők jönnek. Az emberek ugyanis önzők, pénzsóvárak lesznek, dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, hálátlanok, szentségtelenek, szeretetlenek, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint Istent."

Csak is Isten mellett élhetünk nyugodtan, mert Ő megígérte, hogy velünk lesz minden nap a világ végezetéig. Keresd Őt, olvasd a Bibliát, keress közösséget, mert kell a testvérek támogatása, bátorítása. Mindenféleképpen az egyik nagyobb történelmi egyházhoz csatlakozz, mert a mai divatos, kis karizmatikus vallási közösség elsősorban látványt és buli érzést kínálnak sokszor a bibliai igazságokkal ellentétben. Kívánom, hogy találd meg az Istenhez vezető helyes keskeny utat!

(Ha van kérdésed, privátban szívesen válaszolok.)

2018. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

A legtöbb katolikus plébánián működik felnőtt katekézis és bibliaóra is, ha kifejezetten a Szentírás érdekel.

De az Egyház és a kereszténység nem "lelki wellness". A pap sem "guru". A kereszténység egy életszemlélet és ha olvasod a Szentírást, akkor láthatod, hogy Krisztus nem mindenféle életbölcsességgel akarja simogatni az emberek lelkét, hogy "minden jó, ahogy van", hanem azt tanította, hogy kövessük Őt.

2018. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekből ne menj az Úr felé!

Azért hogy valamibe kapaszkodj azért ne!

Azért hogy jobban érezd magad ne!

A vallás nem játék.


Jézus Krisztus személyes kapcsolatod akar veled!

Ha kész vagy rá olvasd el a 4 evangéliumot és gondold át!

Imádkozz az Úrhoz mert Ő megfog téged hallgatni.

Imádkozz a Kegyelemért mert Jézus érted is megfeszült!

2018. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol ledsznek emberek, akik árthatnak neked, de őket legalább nem kell állandóan elviselni és lehetőséged van elkerülni.

Egy jó gyülekezet sokat segíthet, rengeteg pozitív megerősítést adhat. Ugyanakkor egy nem megfelelő gyülekezet éppen az ellenkezőjét éri el. Klikkesedés mindenhol van, és mindenhol vannak csoportok, akik az újakat kirekesztik. Eleinte ha valahol ezt a kirekesztettséget érzed, ne félj váltani, nézz szét, találd meg a neked megfelelő irányzatot, a neked megfelelő embereket.

Most mondanám, hogy neked is tenni kell azért, hogy változzon az életed, és nem várhatod kizárólag a vallástól azt, hogy az életed jobbra forduljon, de te éppen annak az embernek tűnsz, aki nem azt várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön, hanem tudja, mit akar, és mer tenni érte.

Ami a kapcsolatot illeti: tudom, mennyire nehéz kilépni egy bántalmazó kapcsolatból, főleg, ha a férfi passzív agresszív. Nem bánt fizikailag, és jobb napokon képes elérni, hogy elfelejtsd a rosszabbakat, viszont a rosszabbakon képes elvenni minden maradék életkedved. Csak egyszer kell kimondanod, hogy vége, egyszer kell összeszedned magad ehhez - higgadtan és semmiképp sem egy vita hevében. Nélküle is létezel, nélküle is vagy valaki, nézz csak körül, mi mindent értél már el az életben. Nélküle több vagy, mint vele.

2018. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hagyd a vallást. Önmagadban higgy, az valós:)
2018. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!