Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon érdekelne, hogy milyen...

Nagyon érdekelne, hogy milyen egy hitgyülekezetes Istentisztelet. Voltam már katolikus misén és kíváncsi vagyok, hogy miben más ott hogyan zajlik? Valaki ezt elmesélné nekem pontosan?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 08:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
sokat elmond a szemléletéről, hogy eredetileg a hitgyülit a magyar és keresztényellenes szdsz hozta létre - a keresztények birkásítására
2018. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Pietrosol ***** válasza:
47%

Szia!


Valóban érdemes megnézni a showműsort a tv-ben. Általában ugyanaz a sablon. Az előadó elülteti a bűntudatot a bólogatókban, aztán a kellően szomorú társaság egy zenés-táncos hacacáré során kiengedi a felgyülemlő feszültséget és boldogan tejek a vállalkozás kasszájába. Néha izraeli zászlókat fáznak és pocskondiázzák a katolikusok át, ahonnét a vállalkozàs vezetőjét korábban kiebrudalták.


Kb...

2018. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

#11

Ez azért nem igaz. Talán a nevezett pártot jogosan vádolták keresztényellenességgel, ezért kellett neki egy felekezet, amire mutogathat, hogy lám mi nem vagyunk olyanok. Egy kis juttatásért pedig Németh Sanyi mindenre kapható. Lásd most ezen kormány elkötelezett híve. Hirtelen kapott is érte elismert státuszt a vallása.

2018. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pietrosol ***** válasza:
Bocs a hibákért, de a telefonom felülírja amit elkezdek.
2018. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 fxmaster ***** válasza:
40%
Kzs testverem mi nem modositotuk meg az evangeliumot amit Mariat illeti csak tiszteljuk mert Jezus szent anya gondolom o is nagyon szerette az o foldi anyat es tisztelte mint barki mas szeretti es tiszteli az o salyat anyat.A gyonas pedig benne van a bibliaba mikor az apostolok megkaptak a szent lelket Jezus Krisztus at adta az o megbocsajtasat is nekik 'akinek a buneit megbocsaitatik az meg lesz bocsajtva'.A szenteket is tiszteljuk mert peldakep lehet mindenkinek az o cselekedetuk amiert felaldoztak az o eletuket az Urhoz es tettek nagy csodakat.A balvanyokat pedig nem imadjuk azok is csak tiszteletre vanak alkotva azok is ojasmi mint egy 'disz' az Isten hazaban mint a bibliaban a frigylada meg amit Salamon epitettet templom hogy legyenek benne Kerubok.Sot a balvany azert van nagyon kijelentve akik mas Istent imadnak es szobrokat csinalnak mint a zsidok is bornyu arany szobrott csinaltak es az okorban nagyon sok pogany istenekbe hittek es szobrot csinaltak.Ja es azt meg kihagytam amiert sokban is voltam hogy Nemet Sanyesz azt mondta az egyik teologia konyveben hogy'' udvozito egyhaz nincsen'' meg egy rejtett kameras felvetellel hogy szegyenitett meg politikusokat ez nagy isten karomlas.Befejezesnek pedig azert mart gondolkodjatok mar ell 2000eve a szent lelek tevesen munkalkodot csak egyszer egy foszer megjelent es o megmutata az igazi utat.NEMAR!!!!
2018. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező,

"Köszönöm a válaszod. Igazából nagyon kíváncsivá tettél. Milyen énekeket énekeltek? "

Sok ének szövege a Zsoltárok könyvéből van, vannak a gyülekezetben zeneszerzők, és vannak nemzetközi keresztény dalok is, amelyeket magyarra fordítva énekelünk. Néha van spontán éneklés is.


"Van énekeskönyvetek? "

Régebben voltak, egyre vastagabbak lettek, van fűzős változat is. Ma már ki van vetítve az ének szövege a színpad mögé.

"Az adakozás hogyan zajlik körbe jár valaki? "

Egy ember kb egy óra alatt végezne, és nagyon el is fáradna. Kb 12 ember jár körbe kosarakkal.

"Hogy ér véget az Istentisztelet énekeltek vagy imával? A pap is énekel veletek?" Néha énekkel, néha imával. A pap/lelkész is énekel velünk, régebben néha mikrofonba is énekelt, mostanában már nem.

Isten áldjon!:)

2018. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem voltam,csak yt-n néztem/hallgattam hanganyagot,de kb 4 percnél tovább nem bírtam,mert Németh Sándor még úgy is képes lekiabálni a hajamat,hogy nincs is előttem. Engem zavart az üvöltözése és kissé agresszív,ítélkező hanglejtése volt.
2018. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

" És nincs orgonazene, mert a Biblia nem ilyen aláfestést ír. Pengetős, vonós és ütős hangszerek vannak.

------ "


Nem vagyok ugyan katolikus,de azért ez gusztustalan,ahogy más istentiszteleti módját alázod,ehhez értetek. Hogy jössz ehhez? Még jóhogy nem azt írod már,hogy a Biblia szintetizátort ír. Jézusom...

2018. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

orgonazene? Hát furcsa is lenne, ha egy Bach korálra rángatóznának vidámvasárnap.

https://www.youtube.com/watch?v=xhpnkqsfmTs

2018. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Akkor jöjjön egy rángatózós video (felkavaró képek következnek!):


https://www.youtube.com/watch?v=6A21nQ2Hf1o

2018. ápr. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!