Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként tehetek ilyen...

Reformátusként tehetek ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés

Az első, hogy régebben voltam egy baptista hittantáborban ott hallottam a megtérésről. Más keresztyén hívők (pl: katolikus, református, evangélikus) életében is lesz egy ilyen pont ahol dönteni kell?

A másik, hogy a katolikusokon kívül más keresztyének hordhatnak keresztet?



2018. febr. 21. 21:46
1 2
 11/13 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Reformátusként reformátustól is hallhatsz a megtérésről. Az egyik kedvenc református prédikátorom Bódis Miklós. Húú, de szeretem! :)

https://www.youtube.com/results?search_query=b%C3%B3dis+mikl..


El kell hogy jöjjön minden ember életében egészen addig újra és újra az a pont, hogy ilyen döntést meghozzon, amíg nem dönt Isten mellett - és van levegő az orrában. Ez fontos!

Keresztet nem keresztények is hordanak. Sokféle kereszt van. Van olyan, amit előttem valaki feszületnek hívott - azon rajta van Jézus. Van "üres" kereszt is. De van olyan kereszt is, ami "lyukas" kereszt, Jézus helye van ott, megerősítve az infót, hogy MÁR nincs ott! Van, aki viszont követ hord, mert a kő elgördült, és feltámadt. Azt hordd, ami arra emlékeztet, ami éppen aktuálisan fontos számodra Istenből - hogy emlékeztessen arra, Ki is Ő valójában. De az a legfontosabb, hogy a gondolataidban hordod-e Őt.

2018. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hordhatsz keresztet, feszületet, Mária érmet, rózsafüzért vagy bármelyik Szentnek az értékét. Szentképet és rózsafüzéred is lehet. Igen pogány lenne a református vallásom ha ezeket tiltaná. És én nem tudom elképzelni hogy tiltsa, ha igen akkor nem igazi keresztények.

Mindenki eldönti hogy hord e vagy sem. Csak az hord aki úgy érzi hogy attól nyugodtabb. Én se hordok keresztet meg Szűz Mária meg más Szent érmét a nyakamon. Feszéjezne ha egy kereszt a nyakamon lenne. De attól más hordhatja. Nekem is van otthon 1 feszületet meg egy keresztény amit nyakba lehet akasztani de soha nem hordom hanem a szekrénybe van. Rózsafüzérem is van de az is ott ahol a kereszt.

2021. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kereszt,nem keresztény csak a telefon elirta
2021. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!