Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a valódi sátánizmus?

Milyen a valódi sátánizmus?

Figyelt kérdés
Találtam mindenféle irányzatot... spirituálistól kezdve a szektás macskaáldozásig. Melyik a valóság?

2018. márc. 2. 23:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
mindegyik önmagát, esetleg önmagát és a hozzá hasonlókat tartja valódinak, reáadásul ha megvizsgálod hogyan keletkeztek azt láthatod, hogy kb egymástól független "sátánizmusok" jöttek létre tehát azt sem mondhatod ki hogy volt egy ős forrása és abból kinőtt valami, a legkorábban a macskaáldozós, önvagdalód dolog létezett, de más irányzatok ettől teljesen függetlenül jöttek létre, sőt ezek nem is irányzatok ezek független hitnézeti rendszerek 8kicsit leegyszerűsítve több különböző vallás fut sátánizmus néven)
2018. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Talán mind és egyik sem.

A sátán szó egy héber név, ami vádlót jelent magyarul. Lényegtelen, hogy valaki miként követi ezt a személyt, a követett személy nem változik, legfeljebb a külsőségek.

2018. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

2 fajta létezik!

Azok a sátánisták akik a kitalált mitológiai lényben hisznek!


És azok akik nem hisznek semmilyen természetfeletti lényben és követi a sátán által hirdetett szabadságot amit a bibliai mitológia neki tulajdonít.

2018. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nincs "valódi" sátánizmus, több irányzata van, olyan mintha azt kérdeznéd "Melyik a valódi kereszténység?", a katolikusok azt mondják, hogy az övék, a reformátusok megint a sajátjukat, a jehova tanúi szintúgy.

LaVey ateista sátánizmusa talán a leghíresebb.

Vicc kategória igazából a sátánista vallás, mitológiája nincs, szóval nem is tud az érdeklődő elmerülni az érdekes történetekben, mint pl. az északi mitológiánál, a spirituális sátánizmus az összes "tanítását" vagy átlopta más vallásokból, vagy kitalálta teljesen alaptalanul, de persze azt írják van forrásuk, csak érdekes mód senki más nem olvasta még őket a vallás készítőin kívül.

2018. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 tenacitas unguium ***** válasza:
32%

1 Válaszoló


" mindegyik önmagát, esetleg önmagát és a hozzá hasonlókat tartja valódinak, reáadásul ha megvizsgálod hogyan keletkeztek azt láthatod, hogy kb egymástól független "sátánizmusok" jöttek létre "


Melyik vallás nem? A vallások ilyenek. Mindig lesznek olyanok akik egy kicsit máshogy/újra gondolják majd vallásukat.Ám itt azonban koránt sem olyan nagy az összevisszaság mint máshol.

Egy ősi, eredeti formáját megtartó vallást sem tudsz felmutatni.


"tehát azt sem mondhatod ki hogy volt egy ős forrása és abból kinőtt valami,"


Ez viszont egyáltalán nem következik a fentebbiekből. Ez hogy jött ki neked?


" a legkorábban a macskaáldozós, önvagdalód dolog létezett,"


El kell keserítenem mindenkit, aki úgy gondolja, hogy bármelyik vallás nem volt "macskaáldozós" - ha már így fogalmaztál - az ókorban. A Vallásokat emberek alapították, így azokra rányomja bélyegét az akkori kognitív, és emocionális fejlettségük.


Ez alól talán kivételt képeznek az őskori, vagy régebbi proto vallások, - mondom talán, mert erre vonatkozó ismeret anyag ebből a korból nem létezik, csak barlangrajz, amiből viszont csak találgatásig lehet nagyjából eljutni, és - amik valószínűleg a vallások legősibb formái lehetettek.


Aztán -szokásához híven- az ember elsz"rt mindent. Pontosítok. Egy pár ember, a többi meg birkán követte. Kivéve, aki felvette a kesztyűt.


" kicsit leegyszerűsítve több különböző vallás fut sátánizmus néven)"


Mint ahogy a világ "bármely" vallásában.


2. válaszoló


" Lényegtelen, hogy valaki miként követi ezt a személyt, a követett személy nem változik, legfeljebb a külsőségek."


Ez egyszerűen nem igaz,... ismerve az Ábrahámita vallások emberellenes, hazug mivoltát, és létrehozásának körülményeit, indokait.


3. válaszoló


" 2 fajta létezik!

Azok a sátánisták akik a kitalált mitológiai lényben hisznek!


És azok akik nem hisznek semmilyen természetfeletti lényben és követi a sátán által hirdetett szabadságot amit a bibliai mitológia neki tulajdonít."


Ez a megnyilvánulás sajnos alapjaiban téves.


Meg kell érteni végre, az Ábrahámita lelkiség akkori mibenlétét, és azt, hogy minden egymásból nő-burjánzik, fejlődik, vagy épp degenerálódik - ki, az előzőekre épül.


Hogy ez mit jelent, az most ide hosszú kifejteni, de szerintem egyértelmű.

Az előző bekezdésem viszont, nem a "minden egy" félreértelmezett gondolatát erősíti.



4. válaszoló


Lehet, hogy megérkezett a maga által alkotott valódi vicc - a " fenemód nagyon értek hozzá" - kategória abszolút győztese, mr. Ferenc Félművelt.


Aki lehet, hogy nem is félművelt, csak egyszerűen előítéletes,(?) akit társadalmi környezete megvezet, és különféle sztereotípiák, attitűdök által mérgezi személyiségét?


Ennek eldöntésére én nem vagyok hivatott. Majd személye eldönti ezt.


Ám én csak reagálnék pár mondat erejéig, - vesszőtől vesszőig bontva - hozzászólására.


" Vicc kategória igazából a sátánista vallás,"


Miért is ? Valószínűleg azért, mert nem tudod, hogy hányan "röhögnek" a vallásokon ? Hívők és ateisták, kézen fogva?

Nyilván mindenki a másén.



" mitológiája nincs,"


Teljesen világosan meg van fogalmazva, hogy mit tart eredet mitológiájának, hitrendszerének.



"szóval nem is tud az érdeklődő elmerülni az érdekes történetekben,"


Ez maradjon a te problémád, légyszi ne flusztrálj vele másokat. Ezen csak te tudsz majd változtatni.


" a spirituális sátánizmus az összes "tanítását" vagy átlopta más vallásokból, vagy kitalálta teljesen alaptalanul,"


Ez tipikusan a " Bagoly mondja verébnek,nagyfejű " esete.


Vagy inkább ez: " Bagoly mondja bögölynek, rohadt bögöly dögölj meg "


Vagy egy Mary Higgins Clark idézet : Senki sem olyan vak, mint az, aki nem akar látni.


Válassz csak kedvedre. nagyon illik rátok.


"de persze azt írják van forrásuk, csak érdekes mód senki más nem olvasta még őket a vallás készítőin kívül."


Hát szerintem meg csak te nem akarod elolvasni, és ezt a műértetlenkedést, " sz"rkavarást" másra kívánod átruházni. Mint ahogy, kultúrköröd is teszi már egy ideje.


Ha valaki, most a cizellált tudás, aranymetszését keresi e válaszban, vagy a sokoldalú műveltség csillogó gyémántkövét, az ne keresse tovább.


Azt ezen a platformon nem volt cél leírni, mert itt csak az irány lett mutatva, - mint Toldi Miklós tette volt, és mely kép beleégett emlékezetem vásznába - avagy ha úgy tetszik, a tetszhalott önálló gondolat, hibernált álmából történő felrázása volt a cél.


szép napot

2018. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Aranyos volt az írásod 5-ös válaszoló, a 15-16 éves kori önmagamra emlékeztetett, szóval köszönöm ezt a nosztalgikus élményt, de több értelme nem volt. :)
2018. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 tenacitas unguium ***** válasza:
23%

Pihentessél hatoska. :) Sajnos azon a világesze kamasz szinten vagy ma is.


Megrekedtél azon a szinten és kész. Nekem nem fáj. Csinálj, gondolj amit akarsz.


A legkevesebbet sem számítasz ebben a kérdésben, így megengedheted magadnak azt a luxust, hogy az evolúció, és az élet veszteseinek, "minden mindegy" felfogásával írogass, és próbáld meg esetlenül eljátszani a tudás birtokosát.


"Bóóórat kííírrááály lenéz benneteket, kicsi ponndróók "


Szánalmas. Ahogy a többi sunyin pontozó senki is.


De az a jó, hogy engem itt csak az értelmes válasz tud meglepni. Erre a szellemi szingularitásra ami itt van, csak egy válasz létezik. Simán kiröhöglek, és ennyi voltál.


Innentől lehet a mélysötét fröcsögést nyomni, egymást támogatva, a győzelem csalfa reményének álomba ringató mérgét szívva.


A te döntésed, a te életed, a te tévedésed. Nincs közöm hozzá.


szép napot

2018. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Egyre nagyobbakat nevetek a butaságodon és az értelmetlen következtetéseiden, amik abban segítenek neked, hogy egy önmagadról alkotott illúziót húzz a legnagyobb mélységekbe, miszerint intelligens és bárkinél ebben az univerzumban felsőrendűbb vagy, csináld még.


Bárki aki a válaszaid meglátja rájön, hogy ezt teszi azokkal az emberekkel a sátánizmus, akik nem tudják feldolgozni a belőle vett információkat, így csak eltántorítod tőle a publikumot. Már szinte csak arra tudok gondolni, hogy egy értelmesebb fajtája vagy a keresztényeknek, aki ehhez hasonló taktikákkal akarja az emberek kedvét elvenni a sátánizmustól, vagy esetleg komolyan gondolod azokat amiket írsz, ez esetben javaslom egy pszichológus felkeresését, mert láthatóan nem bírsz el a gondolataiddal.


Esetleg az eredeti kérdést is megválaszolnád, hogy mi, tudatlan halandói e Földnek csekély rálátást nyerhessünk erre a magas intelligenciát igénylő, nagyon fontos témára? :)

2018. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

"Erre a szellemi szingularitásra ami itt van, csak egy válasz létezik. Simán kiröhöglek, és ennyi voltál."


Csak azt tudnám, hogy mi a jó frász az a szellemi szingularitás. Matematikába egész jól ismerem a szingularitás fogalmát, számolni is tudom. Fizikában szintén ismerem. De ebben a kontextusban fogalmam sincs róla...

2018. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 tenacitas unguium ***** válasza:
29%

8,


Az lehet, hogy a te nevetésed "egyre nagyobb", az én vigyorgásom viszont őszinte.

A "rálátni" pedig az tud valamire akinek nyitva a szeme.



9,


Ha ismered matematikai, és fizikai tanulmányaidból, és még számolni is tudsz vele, az dicséretes. / Nem ájulok el,de az biztos, hogy ezzel a készségben előttem, és az átlag polgár előtt jársz. De ennyi. /


Én is ismerem bizonyos szinten,/főleg fizikai vonatkozásában/ de számolni még soha nem számoltam vele, és úgy gondolom, ezek után sem lesz hozzá sem tudásom, sem affinitásom.


Viszont van máshoz. Amihez meg te nem értesz. Rengeteg dolog van a matekon, és a fizikán kívül.


Arra pedig, hogy nem érted - de valljuk be, aki számolni tud vele, az azért ezt is érteni szokta, így inkább most a nem akartad érteni esete áll fenn - a szellemi szingularitást mint kifejezést, arra csak azt tudom mondani, hogy ezért vagy te kocka. De ezt most tényleg nem bántásként mondtam.


Tehát, ahogy már leírtam jó beszélgetést urak. Én ezt itt úgy gondolom most be is fejeztem, de ezt is írtam már azt hiszem.


szép napot

2018. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!