Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire szimpatikus nektek a...

Gál Zoé kérdése:

Mennyire szimpatikus nektek a LaVey-i sátánizmus?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem nagyon szimpatikus.



2018. jan. 29. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
kamasz koromban engem is megfogott de ahogy jobban belementem már nevetségesnek találtam az egészet, nagyon menő a promója azt meg kell adni, de valahogy az lett az érzésem ,hogy mindeből kivette a leg nevetégesebbet, az ezotériából a babonáskodást és a varázslást, az ateizmusból a felsőbbrendűsködő kötekedést, most felnőtt fejjel még azt is hozzá tudnám tenni hogy az alapító is egy nagyranőtt kamasz, a pózololás ami elsőre baromi izgalmas de belül teljesen üres, meg ezek a meghirdetett "eszmék" , de a legtöbb emberel kapcsolatban is akit megismertem mint "sátánistát" ez volt az élményem, mint a nagyra nőtt 15 évesek
2018. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Az a helyzet, hogy a LaVey sátánizmust (és a legtöbb mainstream sátánizmust) valójában zsidók találták, ki azért, hogy ezzel hülyítsék a gójokat. Elég csak megnézni, hogy maga Anton LaVey is zsidó származású volt. Ennek az egésznek az a célja, hogy miközben a gój kamaszokat ilyen marhaságokkal lezüllesztik, az idő alatt a zsidó kamaszok tanulnak és okosodnak, egyetemekre járnak. Így néhány évtized múlva a gójok drogos nímandok lesznek, akik max egy talicskatologató kőművesek lesznek, míg a zsidók ez idő alatt megszerezték a banki szektor, média, pénzügy munkahelyeit. Erre megy ki az üvöltöző metálos "élj a mának, ne gondolj a jövőre" tipusú együttesek propagálása is. Ilyeneket zsidó nem hallgat, ők éjjel-nappal budapst stb műsorokat sem néznek.


Ajánlom megnézni ezt, most míg nem késő:

https://www.youtube.com/watch?v=9c-0FW_Bqd0

2018. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
37%
Nincs semmilyen vallásom de a leírtak alapján ez még az értelmesebbek között van. Tekintve a saját tulajdonságaimat, ezt lehetne a legkönnyebben betartani, bár ha már valamit be kell tartani, akkor az mégsem annyira szabadság :D ha nem lennének a különféle ceremóniák, szimpatikusabb lenne.
2018. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem borzasztóan gyermeteg. Furcsállom, hogy felnőtt emberek egy kis ésszel ez meg tudja ragadni.
2018. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mélyedtem el benne túlzottan, de egy egészséges lelkivilágú ember vallásos körítés nélkül is ennek megfelelően él és gondolkodik, mégha nem is fogalmazza meg. Szerintem azoknak lehet hasznos, akiket szélsőségesen vallásosan neveltek, vagy más miatt tele vannak bizonytalansággal meg komplexusokkal, és ezért folyamatosan meg kell erősíteni őket abban, hogy nem bűn kiállniuk magukért, illetve hogy ők is érnek annyit, mint bárki. Erre mondjuk jók lehetnek a parancsolatok és szertartások. Kb. azt mondanám, hogyha már mindenképp szükség van vallásra, akkor mind lenne ilyen :D
2018. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is az, de néhány pontját nem bírom értelmezni.
2018. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!