Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel növelheted a lelkipászto...

Mivel növelheted a lelkipásztorod hatékonyságát? Adj neki rendes fiztesét! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
A Mai Ige áhitatos folyóiratban(amit egyébként szívesen fellapozok) olvastam ezt a napokban és eléggé felháborított.Folytatta is a gondolatmenetet:"Sok lelkész életét nehezíti a szűkös jövedelem,ettől stresszes az életük és aggódnak családjuk anyagi szükségeltei miatt." Ez hogy egyeztethető össze azzal a Bibliai igével,hogy keressétek először Isten országát és igazságát és mindez ráadásul meg lesz nektek?Ha ők aggódnak akkor hol van itt a Gondviselésbe vetett hit,amit tanítanak?A hívők anyagi szükségletei miatt nem aggódnak?Hogy a kisnyugdijas nénikének aki ingyen takarítja a templomot lehet a következő nyugdíjig nincs mit ennie.Pár ezer forintot kaphatna a szolgálaáért,neki az sokat segitene az egyház vagy gyülekezet meg nem megy tönkre benne.Vagy a teológus aki ingyen hitokat,más abból él meg amellett,hogy ez egy hivatás is valaki számára abiztos megélhetést is jelenti..Meglátásom szerint a lelkipásztoroknak/papoknak azért van miből megélni.Ugyanúgy a történelmi meg protestáns egyházakban is.Általában szeretik ha az egyháznak ingyen dolgoznak.Ezt tapasztalatból írom.Lehet ezért is érintett érzékenyen a téma mert jelenleg anyagi gondokkal küzdök és senki nem kérdezi meg az ott elvégzett munkámért,hogy esetleg szükségem lenne-e valamire.Nem vagyok anyagias meg nem is a pénz miatt csinálom.Amit teszem Istennek teszem, atöbbiről majd ő gondoskodik még ha nem is úgy tűnik és néha nehéz ebben hinni.Hivők hozzászólását várom.

2018. márc. 6. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Több pénz, több foci?
2018. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Már nem vagyok hívő, de az voltam. Biológiailag a hívő ember működése sem eltérő. Neki is szüksége van levegőre, ételre, italra, alvásra, és - bárakármilyen hihetetlen, még - szexre is. A Biblia ilyesmieket ír:

- "Ha tökéletes akarsz lenni, menj, add el mindenedet, és árát oszd szét a szegények között"

==> Vajon tényleg helyes döntés lenne? Vajon mit szólnának ehhez a gyerekeid?


- "Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek..."

==> Viszont élelem után járnak, és fészket építenek. Néha éhen halnak, néha megfagynak, néha áldozatul esnek egy ragadozónak.


- "Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak"

==> Ha jön a tél, elpusztulnak.


Szóval egy hívőnek is szüksége van pénzre, különben éhen hal, megfagy, legjobb esetben büdös, beteg hajléktalanként vegetál.

2018. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
Én nem olvastam olyasmit a Bibliában, hogy egy lelkész ingyen csinálja azt a munkát, amire Isten hívta el. Sőt, Pál azt viszont írja, hogy adományokat gyűjt ennek, annak, amannak. Ő azért nem fogadta el, mert volt munkája és dolgozott. De ugyanakkor mikor rabságban volt, akkor kapott ellátmányt. Miért is ne lehetne könnyebb dolga egy lelkipásztornak azzal, hogy legalább az anyagiak miatt ne kelljen gondolkodni? Miért is ne lehetne a közösség feladata az, hogy besegít neki? Nálunk éjjel is lehet zavarni a lelkipásztorunkat, a nap 24 órájában rendelkezésre áll. Tedd félre az irigységed és lépj ezen tovább.
2018. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: ez nem irigység,csak megállapítás.A hivőknek is vannak anyagi gondjaik akik odajárnak segíteni.
2018. márc. 6. 12:03
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Galata 6,6 A ki pedig az ígére taníttatik, közölje minden javát tanítójával.
2018. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Ez egész pontosan a szombatiban volt, aki szeretné, itt el tudja olvasni az aznapi számot.


Hát, tény és való, hogy a papok nem keresnek valami sokat, csak abból élnek, amit a gyülekezet fizet nekik. Hát, nyilván nem arról van szó, hogy erődön felül adakozz, de azért ne legyél fukar. Nekik is meg kell élniük valamiből.

2018. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Azért nem jó ötlet, mert ha fizetsz neki, az alkalmazottad lesz. Akkor pedig nem azt nézi, hogy a Biblia szerint mit kéne tennie, hanem a te véleményedet követi.

Már a búcsúcédulák vásárlása sem volt jó dolog.

2018. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

Nehezen tudom elképzelni, hogy Isten gyermeke vagy.

Tudod amikor az általad idézett bibliai szöveg íródott még mindenki fizette a tizedet, ami a papok ellátását és a templom fenntartását fedezte. Ma ilyen nincs. A papi/lelkészi hivatás ugyanolyan, mint pl. a bolti eladó vagy a vízvezeték szerelő. Miért kellene Isten szolgáinak ingyen dolgozniuk? Ők nem éhesek, nekik nem kell ruha? Te miért nem dolgozol ingyen? Igenis meg kell becsülni Isten szolgáit, mert egész életükben lelkeket mentenek, lehet, hogy a tiedet is. És én úgy gondolom, hogy a szóban forgó idézet elsősorban nekünk, hétköznapi embereknek szól, egy lelkész egész életében Isten országának építésén fáradozik, nekünk kell az igazságot keresnünk elsősorban, mert mi csak néha-néha szolgáljuk Istent.

Sajnálom, hogy ilyen keserű és irigy vagy. Talán ha nem volnál ilyen kemény szívű, Isten is kedvesebben fogadná az imáidat.

2018. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást"kedves"Jelina! Épp az a helyzet,hogy ingyen dolgozom az egyháznak...nem olvastad el elég figyelmesen amit írtam.Nem vagyok irígy.Remélhetőleg nem követ vagy.
2018. márc. 6. 14:50
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem állt szándékomban kioktatni, sajnálom, hogy anyagi gondjaid vannak. De gondolod, hogy ilyen keserűséggel és lelkülettel, ilyen kritikával az egyház és a lelkészek irányában, Istennek örömet szerzel a munkáddal?

Mondd meg a papnak/lelkésznek, hogy ingyen nem dolgozol.

2018. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!