Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel növelheted a lelkipászto...

Mivel növelheted a lelkipásztorod hatékonyságát? Adj neki rendes fiztesét! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
A Mai Ige áhitatos folyóiratban(amit egyébként szívesen fellapozok) olvastam ezt a napokban és eléggé felháborított.Folytatta is a gondolatmenetet:"Sok lelkész életét nehezíti a szűkös jövedelem,ettől stresszes az életük és aggódnak családjuk anyagi szükségeltei miatt." Ez hogy egyeztethető össze azzal a Bibliai igével,hogy keressétek először Isten országát és igazságát és mindez ráadásul meg lesz nektek?Ha ők aggódnak akkor hol van itt a Gondviselésbe vetett hit,amit tanítanak?A hívők anyagi szükségletei miatt nem aggódnak?Hogy a kisnyugdijas nénikének aki ingyen takarítja a templomot lehet a következő nyugdíjig nincs mit ennie.Pár ezer forintot kaphatna a szolgálaáért,neki az sokat segitene az egyház vagy gyülekezet meg nem megy tönkre benne.Vagy a teológus aki ingyen hitokat,más abból él meg amellett,hogy ez egy hivatás is valaki számára abiztos megélhetést is jelenti..Meglátásom szerint a lelkipásztoroknak/papoknak azért van miből megélni.Ugyanúgy a történelmi meg protestáns egyházakban is.Általában szeretik ha az egyháznak ingyen dolgoznak.Ezt tapasztalatból írom.Lehet ezért is érintett érzékenyen a téma mert jelenleg anyagi gondokkal küzdök és senki nem kérdezi meg az ott elvégzett munkámért,hogy esetleg szükségem lenne-e valamire.Nem vagyok anyagias meg nem is a pénz miatt csinálom.Amit teszem Istennek teszem, atöbbiről majd ő gondoskodik még ha nem is úgy tűnik és néha nehéz ebben hinni.Hivők hozzászólását várom.

2018. márc. 6. 11:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hát, én katolikus vagyok, azert ne higyjétek, hogy olyan jól élnek a papok (oké, sajnos vannak olyanok, akik lenyúlják azt a pénzt is, ami nem őket illetné meg, de most a becsületeskeről beszélek.


Hát jártam bent a plébánián, hát nem egy luxuslakosztály, tök régi épület, meglehetősen puritán berendezéssel.

2018. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nálunk a plébánia kifejezetten modern,folyamtosan épül-szépül.Mediterrán köves kerités,pazar élés kamra...A pap sok jó helyre utazik.Jól végzi a dolgát,meg sok mindent szervez.De van egy anyagias oldala.
2018. márc. 6. 23:07
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Én protestáns vagyok és nálunk egyáltalán nem fényűző a helyzet. Egy kis gyülekezeti termet bérlünk még +2 vagy 3 másik gyülekezettel,egy olyan termet,amihez elég sok lépcső vezet fel,ami a sok idős tagnak már problémás,de nem telik másikra. A pásztor hajnalban kel és látástól mikulásik rohan össze-vissza a munkája miatt is,meg a gyülekezet dolgai miatt is,sokszor olyan szétszórt,hogy azt se tudja,melyik bolygón van,ráadásul családos és őket is el kell tartania+ a missziós utakra is kellene félretennie. Nyilván a cikk nem az aranykeretes háttérből kicsúszott papokról/lelkészekről szól,és szerintem azt se írta sehol,hogy erőn felül adj,még akkor is,ha hajléktalan vagy,hanem olyan hívőknek,akik megtehetik és olyan papokról,akiknek igenis nehezen megy. A mi pásztorunk is megtehetné,hogy kifújja magát,hátradől és rábízza magát a gyülekezetre,segítenénk is neki,de ő inkább vállalta,hogy dolgozik mellette,pedig ő tényleg van olyan helyzetben,hogy elvárhatná a támogatást és ha ilyen háttérrel igényt tartana rá,akkor nem hápogna senki,hogy neki hú de jól megy,mert nem megy mindenkinek jól,ezt észre kéne venni.
2018. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!