Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel növelheted a lelkipászto...

Mivel növelheted a lelkipásztorod hatékonyságát? Adj neki rendes fiztesét! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
A Mai Ige áhitatos folyóiratban(amit egyébként szívesen fellapozok) olvastam ezt a napokban és eléggé felháborított.Folytatta is a gondolatmenetet:"Sok lelkész életét nehezíti a szűkös jövedelem,ettől stresszes az életük és aggódnak családjuk anyagi szükségeltei miatt." Ez hogy egyeztethető össze azzal a Bibliai igével,hogy keressétek először Isten országát és igazságát és mindez ráadásul meg lesz nektek?Ha ők aggódnak akkor hol van itt a Gondviselésbe vetett hit,amit tanítanak?A hívők anyagi szükségletei miatt nem aggódnak?Hogy a kisnyugdijas nénikének aki ingyen takarítja a templomot lehet a következő nyugdíjig nincs mit ennie.Pár ezer forintot kaphatna a szolgálaáért,neki az sokat segitene az egyház vagy gyülekezet meg nem megy tönkre benne.Vagy a teológus aki ingyen hitokat,más abból él meg amellett,hogy ez egy hivatás is valaki számára abiztos megélhetést is jelenti..Meglátásom szerint a lelkipásztoroknak/papoknak azért van miből megélni.Ugyanúgy a történelmi meg protestáns egyházakban is.Általában szeretik ha az egyháznak ingyen dolgoznak.Ezt tapasztalatból írom.Lehet ezért is érintett érzékenyen a téma mert jelenleg anyagi gondokkal küzdök és senki nem kérdezi meg az ott elvégzett munkámért,hogy esetleg szükségem lenne-e valamire.Nem vagyok anyagias meg nem is a pénz miatt csinálom.Amit teszem Istennek teszem, atöbbiről majd ő gondoskodik még ha nem is úgy tűnik és néha nehéz ebben hinni.Hivők hozzászólását várom.

2018. márc. 6. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De, irigy vagy. És mindenki maga tehet a saját anyagi gondjáról, ha tetszik neked, ha nem. Ha nem tanultál, ha nem dolgozol, ha csak sajnáltatod magad, ha nincsenek barátaid, ha túl nagyképű vagy ahhoz, hogy segítséget kérj, mert akkor adós leszel, akkor az a te sarad. Nagyok az igényeid? Add alább. Hiteleid vannak? Add lejjebb az igényed, hogy ne legyenek. Beteg vagy? Miért vagy beteg? Miért nincs melletted barát? Nem más tehet a nyűgeidről, hanem te. És kőkeményen irigy vagy.
2018. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Rendben,nem gond.Nincs bennem keserűség,bár az is lehet,hogy tudat alatt van.Csak a tényket írtam le.Persze nem azt mondom,hogy ingyen kell,hogy dolgozzanak.De vannak papok/lelkipásztorok akik kifejezetten jó anyagi helyzetben vannak.Mediterráni kövekkel rakják ki a plébánia kerítését...meg bőségben élnek.Most nem akarok erre példákat írni.Nem vagyok egyház ellenes sem csak vannak ott is olyan dolgok amik nem olyan szép példák.Lehetőségeimhez mérten adakozni is szoktam,tizedet adni különböző célokra.De most,hogy nehezebb helyzetbe jutottam azon is elgondolkodtam adakozzak-e egyáltalán tizedet ameddig ilyen helyzetben vagyok.
2018. márc. 6. 15:13
 13/23 A kérdező kommentje:
11-es: nem egyezek az állításaiddal!
2018. márc. 6. 15:14
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

Ingyen kaptátok, ingyen adjátok....


Aki Isten szavával nyerészkedik, az nem értette meg, az Istennek végzett imádat lényegét.

2018. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Érintett vagyok a kérdésben.


Én,egy kaliforniai kis keresztény közösség lelkésze vagyok.

Közösségem,az itteni bérminimum felét tudja adni nekem,és szolgálati lakásunk sincs. Sajátmagamnak kell megoldani a lakhatásunkat.


Természetesen abból az összegből lehetetlen lakhatást,ennivalót,utazási költséget(130Km-re lakom a templomtól)fedezni,s ezért ezermesterkednem kell.

Nyilván,a megélhetésemért végzett munka mellett nem tudok annyi időt fordítani a lelkészi munkámra,amennyit kellene.


Van ötletem,hogy mit tehetnék közösségemért,ha a templom közelében lakhatnék,és nem kellene mást tennem,mint lelkészi szolgálatomat.

2018. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a kérdés.


Annyi biztos, hogy ez egy hivatás, aki azért vállalja, hogy ebből jól éljen, ne tegye. Olyan lesz, mint a megélhetési politikusok.


"Sok lelkész életét nehezíti a szűkös jövedelem,ettől stresszes az életük és aggódnak családjuk anyagi szükségeltei miatt."


Igen, ezzel én sem értek egyet. Mit mondott Krisztus azoknak akik követni akarják Őt?

"Bizony mondom nektek, mindenki, aki értem és az evangéliumért elhagyja otthonát, testvéreit, anyját, apját, gyermekeit vagy földjét, százannyit kap, most ezen a világon otthont, testvért, anyát, gyermeket és földet - bár üldözések közepette -, az eljövendő világban pedig örök életet."


Ha a családja megélhetéséért aggodalmaskodik, akkor kárnak lett lelkész. Akkor nem Istennek és a közösség szolgálatának adta életét, hanem két urat próbál szolgálni.


Viszont nekik is kell enni, ruházkodni, nekik is vannak létszükségleteik, tehát ennek megfelelő jövedelmet kell nekik is adni.


"Hogy a kisnyugdijas nénikének aki ingyen takarítja a templomot lehet a következő nyugdíjig nincs mit ennie.Pár ezer forintot kaphatna a szolgálaáért"


Ez butaság, hidd el el sem fogadnák. A közösségben nem azért végzik a munkát, mert fizettséget várnak érte, esetleg csak a túlvilágon ("Isten fizesse meg!"), hanem odaadó szeretetből. Ha segítek ismerősömnek, rokonomnak, én sem várok érte pénzt. Ne legyél ennyire anyagias.


"Vagy a teológus aki ingyen hitokat,más abból él meg amellett,hogy ez egy hivatás is valaki számára abiztos megélhetést is jelenti."


Ne keverd a dolgokat. Vannak teológusok, vannak hitoktatók, egyetemi oktatók, természetesen ez számukra munka. Egy matek tanár és egy hittan tanár között mi a különbség? Miért járna egyiknek munkájáért pénz, míg a másiknak nem?


"Nem vagyok anyagias meg nem is a pénz miatt csinálom."


Ennek azért ellent mond, amit előtte írtál. Sajnos anyagias vagy. De mindannyian bűnöktől szenvedünk, ki ilyen bűntől, ki olyantól.

2018. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam anyagiasnak,de most szűkösen vagyok.
2018. márc. 6. 18:45
 18/23 anonim ***** válasza:

Akkor keress munkát magadnak.

Általában a papok, stb. elég nagy része anyagi gond nélkül él.

Aki mégsem, az a ritkább.

2018. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Azon vagyok,hogy keressek.Remelem mielőbb talalok is.Igen a papok általában jól élnek.A protestáns lelkipásztoroknál nem tudom mi a helyzet abba nincs annyira belátásom.
2018. márc. 6. 19:01
 20/23 anonim ***** válasza:

"De vannak papok/lelkipásztorok akik kifejezetten jó anyagi helyzetben vannak."


A folyóirat cikke gondolom nem rájuk utal. Bár én meg veled ellentétben protestáns vagyok, így nem tudom mi a helyzet nálatok...

2018. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!