Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova tanúi a pokolra...

A jehova tanúi a pokolra fognak kerülni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 7. 12:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Kikérem magamnak,hogy hazudok! Fizetni kell perselypénzt mise alatt,esküvő,temetés,egyházadó évente,keresztelő. Ha szeretnék egy éves naptárt,ami A4-es lap,azért is fizetni kell. Külön Bibliájuk van plusz könyvekkel.

Voltam elsőáldozó,bérmálkozó sőt bérmakeresztszülő is vagyok. Évekig jártam templomba,utáltam,de muszáj volt.

Jehovisták nincsenek,Jehova tanui vannak.

Kicsit utána kellene nézni pár dolognak mielőtt bárkit is vádolunk.

Még nem vagyok tanu,csak ismerkedem, olvasom a Bibliát, van Református Bibliáim is meg van a tanuk által kapott,ingyenes Bibliám.Katolikus Bibliánk is van.

Minden vallást szidnak, tehát ha valaki arra kiváncsi melyik az igaz,csak a szivére számíthat. Amit nem ismerünk szerintem ne is szidjuk. Fogadni mernék fogalma sincs némelyik embernek melyik egyház mit tanít,mik a szokásai stb. Én ezzel le is zárnám,mert teljesen felesleges vitázni olyanon ami hit kérdése. Senkinek nem mondhatjuk,hogy márpedig te ebben fogsz hinni és kész. Muszájból erőltetésből semmi nem működik,ezt mindenki tudja. Mint azt is hova akar tartozni. Csak azért reagáltam,mert hazugnak neveztek,és ez igazságtalan egy olyan embertől aki még csak nem is ismer.

2018. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Kikérem magamnak,hogy hazudok!"


Felesleges kikérned, tételesen megmutattam miben hazudtál.


"Fizetni kell perselypénzt mise alatt"


Nem kell, hanem lehet. Állításoddal ellentétben nem nézik, hogy mennyit teszel be és nem is szónak érte.


"egyházadó évente"


Nálatok tizednek nevezik. Itt évetne néhány ezer forint/ fő, számold ki a tizeddel mennyire jön ki.


"Ha szeretnék egy éves naptárt,ami A4-es lap,azért is fizetni kell."


El is lophatod. Mert képzeld, ha szeretnél venni egy naptárat, még ha csak 1 lapos is, akkor fizetned kell érte. Gondolom ha a boltban egy doboz gyufát veszel, azért is fizetsz, csak nem lopod el.


"Külön Bibliájuk van plusz könyvekkel."


Ahonnan nézzük. Az biztos, hogy a katolikus és ortodox Szentírás sokkal régebbi, mint bármelyik protestáns változat. A jehovás ferdításhez pedig hozzá se lehet hasonlítani. Lehet még sem hozzá lett téve, hanem később vettek el belőle.


"Évekig jártam templomba,utáltam,de muszáj volt."


Fegyvert tartott a fejedhez a pap?


"hazugnak neveztek,és ez igazságtalan egy olyan embertől aki még csak nem is ismer"


Nem kell ismernem téged, a kijelentéseid alapján minősítettelek. Mivel egyértelmű, hogy hazudtál, nem mondhattam jelzőként igazmondót.

2018. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

felesleges erről vitatkoznotok egy amerikai pénz érdekeltségű szekta vállalkozás miatt.

a szekta jehováknak a jehovája az nem volt soha a teremtő!

a fórumban kérdésként feltéve itt van világosan és válaszok rá,

keressetek rá. :

" Nem lehet az hogy az Ó szövetségben meg jelent Jehova az Atyának egy afféle gonoszabb kivetülése és ugy müködnek a világban mint jin jang? "

2018. márc. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Totálisan igaz, felesleges erről vitatkozni. Amúgy faluhelyen nagyon komolyan veszik a misét, nagymamámmal jártam minden héten, és igen az öregasszonyok nézték mit dobtunk be. De gondolom városon ezek szerint másképp van. A tanuknál nem kell fizetni semmit,csak ha akarsz,minden kiadványt ingyen adnak. A tized a Hit gyülekezetnél van,ha jól tudom. És nem szekta. Érdemes utánanézni a szekta szó jelentésének. De ide igazából felesleges bármit is írni, mert mindent kiforgatnak. Mindenki keresse ott Istent ahol akarja, remélem megtalálja. Aztán majd így is kiderül egyszer kinek van/igaza.De akkor már tök mindegy lesz. A sok támadás Jehova tanui ellen,meg csak a Bibliát igazolják,ott le van írva. Aki olvasta az tudja,aki nem az nem. Emberek vagyunk szabad választással,mindenki választhat,kipróbálhat más vallást is,senki nem tiltja. Én befejeztem.
2018. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

ingyen a jehovák nem adnak semmit!


a vállalkozás tulajdonosai gazdagodnak és te szegényedsz!


ha jehovák bárhol felmerülnek ELŐSZÖR TÁJÉKOZÓDJ TELJES KÖRÜEN RÓLUK!


egy fegyverekhez és háborúkhoz is köthető VÁLLALKOZÁS!!!

én nem igazán merném hangoztatni, pláne büszke lenni rá, hogy ilyen kétes vállalkozáshoz közöm van.

nem a szeretet véletlenuül sem!


itt a fórumban megtalálod:


"JEHOVA vallás központja, Az Őrtorony Társulat befektetései a hadiipari technológiába. Mennyi %-k lehet igaz ezekből?"

2018. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Ezen az oldalon eléggé kivesézik az ön által felvetett dolgot. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Amúgy erősen kétlem hogy a fegyverekben érdekeltek lennének, hisz még a katonaságot is elutasítják, a fegyvereket úgyszintén. Nagyon sok ember az interneten tájékozódik,ahelyett hogy személyesen érdeklődne,tájékozódna. Bárki írhat bármit, hazugságot igazságot,bármit,de mindig lesz követője,aki egyetért vele benne. Engem ezek az interneten összehordott butaságok nem érdekelnek,már megbántam,hogy egyáltalán írtam is ide valamit. Mindenki gondol amit akar, még szerencse,hogy a gondolataink csak a mienk. Fizetni meg tényleg nem kell semmiért, csak ha akarunk,kötelezve nincs senki.

2018. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

igen ott vannak, szerepelnek is az összes háborúkhoz,fegyverekhez köthető

tevékenységük.

én vettem a fáradtságot és meggyőződtem az összes bizonyítékról amik ott vannak TÉNYEK ,

és nem ez mondta meg az mondta ,

pl számlák,szerződések a fegyverekbe a befektetéseikről! OTT VANNAK!


nemzetközi infó, hogy valóságos hadiipari befektetések folynak évtizedek óta.

ez működik biztosan , www nélkül .

kijelölni és bemásolni felülre és bejönnek az oldalak.


exjt.hu/wtwarhu.html


media.sermonaudio.com/mediapdf/927151845511.pdf


watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_compani es.pdf


watchtowerlies.com/watchtower_owns_warfare_technology.html

2018. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_companies.pdf
2018. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 világvége1 ***** válasza:
Ha vétkeztek, akkor igen.
2020. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!