Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az baj, hogy...

Szerintetek az baj, hogy katolikus létemre, hiszek a földönkivüli életben?

Figyelt kérdés
Mármint csak a saját galaxisunkban (aminek az emberi agy a töredékét sem képes feldolgozni) 100-400 milliárd csillag található , és feltehetően több mint százmilliárd Galaxis van az Univerzumban, És még a Multiverzum elméletet nem is emlitettem,miszerint határtalan mennyiségü univerzum létezik, egy ekkora "dologban" nem ésszerütlen azt feltételezni,hogy egyedül vagyunk? Szerintem már csak a számok alapján is muszáj lenne életnek léteznie,máshol is, és ez nem befolyásolja a hitemet Istenben és Jézusban
2018. márc. 8. 08:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Vár a pokol.
2018. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az nem vár,az egy település :D
2018. márc. 8. 08:42
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem baj, miért lenne baj? Egyébként semmi dolgod ezen a "hiten" kívül velük. Az lehetne baj, ha a melletted lévő emberre nem tudnál figyelni, mert elmerülnél a távoli galaxison való fantáziálásban.

Az számít, hogy az élő, eleven kapcsolataidban az emberekkel, állatokkal, növényekkel, az ásványi világgal és önmagaddal milyen? Tudsz figyelni, részvéttel lenni, csendben elmélyedni,

Mert Isten országa mibennünk van - és a távoli galaxisok is...


A farizeusok azt kérdezik: „mikor jön el az Isten országa?” Jézus felelete e kérdésre igazában nem válaszol, hanem kiigazítja azt, és mintegy tárgytalanná teszi, mert


„az Isten országa nem jön el olyan módon, hogy meg lehessen figyelni (meta paratérészeósz). Nem fogják azt mondani, íme itt van, vagy ott van, az Isten országa ugyanis tibennetek van” (Lk 17,21).

[link]

2018. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 követ62 ***** válasza:
44%

Abszolút nem baj.

Én Hiszen és vallom, hogy televan más értelmes lényekkel az univerzum és, ha van a multiverzum.

Szerintem rengetegen vannak. Csak a földi teremtmények estek bűnbe. Hamarosan mi is csatlakozunk hozzájut.

És az lesz a "feladatunk", hogy elmondjuk nekik (ezzel dicsőitsük Őt) mitől szabadított meg minket Isten.


Már alig várom, hogy jöjjön Jézus és véget vessen ennek a borzalombak ami itt a Földön van. És mehessünk vele az örök életbe.

2018. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem baj, ha hiszel a földönkívüliekben. Az a baj, ha azt is hiszed, hogy már itt jártak, embereket raboltak, és a többi.

Óvakodni kell attól, aki a hátsó kapun jön be.

2018. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vannak ufók , akik bukott angyalok.

Jézus visszajovetele utan,es az elragadtatas utan, ezek jonni fognak, "mint segítők" ugy erkeznek de megtévesztik az emberiseget, azokat akik itt maradnak. Sok veszedelmet fognak okozni

2018. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2018. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az Isten és ember kapcsolatát nem befolyásolja hogy van-e máshol élet.


Valójában rettentően sok faktor szerepel abban hogy a Földön kialakulhatott az élet (a légkör, a víz, a Naptól való optimális távolság, hogy nem csap be minden nap egy óriási meteorit, stb...), szóval a lakható bolygók száma nem annyira rettentően sok, mint azt pár évtizede az "ufo-őrület" csúcspontján gondolták. De ettől még persze LEGALÁBB valamilyen egyszerű egysejtű élőlények lehetnek valahol, ki tudja...

2018. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
A földön kívüli élet nem hit kérdése. Egyszerűen csak az ember nem rendelkezik elég fejlett eszközökkel, hogy felfedezhesse.
2018. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Az Egyház nem foglalkozik földönkívüli értelmes élet kérdésével. Ha szerinted létezik élet más bolygón, hiheted nyugodtan katolikus keresztényként is.


Én úgy vagyok vele, hogy nem is hiszem, de nem is tagadom. Mivel se egyik se másik verzióra nincs bizonyíték. A nagy számok törvényét nem tekintem annak. Ha kiderülne, hogy létezik elfogadom majd, ha nem derül ki, akkor se lesz számomra megrázkódtatás.

2018. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!