Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez normális dolog...

Szerintetek ez normális dolog velem kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tehát hogy kíváncsib vagyok a Teremtő Atyára mint a Fiára ?

Remélem érhető a kérdésem komolyan.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. márc. 8. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális. Az ember dolga keresni Istent és annak akaratát.
2018. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
33%
Teljesen természetes, a nők is az idősebb férfiakra buknak.
2018. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem normális keresztény szemszögből. Hiszen mit mondott Krisztust? Csak általa ismerhetjük meg az Atyát. Ha ismered Krisztust, ismered az Atyát is. Ez fordítva nem lehet igaz, mert az Atyát nem ismerheted önmagában, nem az Atya testesült meg, hanem a Fiú.
2018. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rendben
2018. márc. 8. 20:53
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

Na, először látok olyat, hogy egy jó választ, amit hívő írt, ennyire csúnyán lepontozzanak.

E szerint nem csak bigott fanatikus hívők pontoznak itt, hanem olyan gonosz, agresszív emberek is, akik mindenféle jó választ válogatás nélkül lepontoznak.

Szerintem ez nagyon szomorú.

2018. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nos jah, ez gyakran megesik, már megszoktam.
2018. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Ozcar ***** válasza:
37%
Ő van a középpontban, tehát normális. Jézus is az Atyát mutatta be, szóval az Atya az, akit meg kell ismerni.
2018. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

"Ő van a középpontban, tehát normális."


Érdekes egy nem-keresztény felfogás. De szerintem keresztény szempontból érdekelte a kérdezőt.


Mi keresztények úgy hisszük, hogy Isten lényege a Szentháromság, tehát a Szentháromság van középpontban. Ha hihetünk Krisztusnak (én hiszek), akkor az Atya megosztotta vele mindenét. A "minden" az pedig minden. Tehát a Szentháromságban nincs középpont, nincs alá és fölérendeltségi viszony, ezért is ábrázolják háromszögként olykor.


Ha valaki azt mondja, hogy őt nem túlzottan érdekli a Fiú, azt jelenti, hogy az Atya se nagyon érdekli őt. Ha valaki azt mondja, hogy őt jobban érdekli az Atya, mint a Fiú, akkor az vagy paradoxon, vagy tagadja a Szentháromságot és elveti Krisztus szavát, mint írtam, az Atyát csak általa ismerhetjük meg. Aki ismeri Krisztust, ismeri az Atyát is.


"Ábrahám, a ti atyátok, ujjongott, hogy láthatja az én napomat. Látta, és örvendezett."


Még Ábrahám is "csak" Jézust ismerte.

2018. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2018. márc. 9. 10:01
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


És mi van akkor, ha kiderül, hogy akit te a Teremtő Atyának gondolsz, az valójában maga az Úr Jézus Krisztus?

A Szentírás szerint ugyanis a teremtés közvetlen megvalósítója, „kivitelezője” maga Jézus Krisztus: „Minden őáltala lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett” (Jn. 1:3). Az Atyáról mint a teremtés elgondolójáról, „tervezőjéről” vall az Írás, „akitől van a mindenség”, de a közvetlen kivitelező a Fiú, „aki által van a mindenség” (I.Kor. 8:6).


Érdekes egyébként megfigyelni, hogy egészen a XVI. századig a képzőművészeti alkotásokon Őt láthatjuk teremtőként. Szakállal, a feje körül glóriával (= dicsfény), a kezében kereszttel szokták ábrázolni...


Üdv. Péter

2018. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!