Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik ember keresztény a...

Ozcar kérdése:

Melyik ember keresztény a kettő közül?

Figyelt kérdés
Egy csaló uzsorás, akit kereszténynek kereszteltek és templomba is jár, vagy az az ember, akit nem kereszteltek meg ugyan, ennek ellenére őszinte Istenkövető és keresztényi magatartást folytat?
2018. márc. 9. 10:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Annyit érdemes tudni, hogy a hit nem az erkölcstől függ.

Hitler pl. keresztény volt - csak tévelygő, mivel egy ősi germán vallásban is hitt.

Ha abban nem hitt volna, akkor teljesen szabályos keresztény lett volna.


Keresztény az, aki őszintén hisz a legfontosabb keresztény hittételekben.

Ezek pl. Jézus létezése és szerepe, istensége, és az atyaistennel közös volta.

Aki ezeket elhiszi, az MIND keresztény.

Ha "csaló uzsorás", akkor is.

Erkölcs, templom, stb. - EBBEN nem számít. Azok másban számítanak.


Ja, és amúgy miben különbözik a csaló uzsorás a nem csaló uzsorástól?

Valami zavart érzek itt is az erőben.

2018. márc. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

Ja, még egy: a fenti ember, ha szívből utálja az istenét, AKKOR IS keresztény.

Pl. a legismertebb keresztény: a sátán. Ő aztán szívből hisz az istenben, azt elhiheted.

2018. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

" Ja, még egy: a fenti ember, ha szívből utálja az istenét, AKKOR IS keresztény.

Pl. a legismertebb keresztény: a sátán. Ő aztán szívből hisz az istenben, azt elhiheted."

ugye tudjuk, hogy sátánnak nem keresztényi cselekvő hite van, ugye? És akkor nem írunk ilyen marhaságokat.

Csak az a tény, hogy hisszük, vagy tudjuk, h van Isten, nem ment meg.

Tipikus istenellenes kifogásod nem új, már Jakab megválaszolta:


Jakab

2,18 De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az [Gal. 5,6.] én hitemet.


2,19 Te hiszed, hogy az [5 Móz. 6,4.] Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, [Márk. 1,24.] és rettegnek.


2,20 Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


"a legismertebb keresztény: a sátán. Ő aztán szívből hisz az istenben, azt elhiheted"

Továbbá azt sem hiszem, hogy a sátán újjászületett volna Jézus vérében és most a megszentelődés útján jár

2018. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

"sátánnak nem keresztényi cselekvő hite van, ugye?"

Nem, bizony!

De attól még keresztény.

Eredetileg csak azt nevezték kereszténynek, aki Jézust követte, mivel akkor még nem létezett senki, aki hitt volna benne, de nem követte.

Azóta már létezik ilyen, és őt is kereszténynek nevezzük.

Igen, a sátánt is.

2018. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Szia 11


"Keresztény az, aki őszintén hisz a legfontosabb keresztény hittételekben."

értem én, no de melyik egyház hite szerint?


" pl. Jézus létezése és szerepe, istensége, és az atyaistennel közös volta. "

pont ezt írom, a szentháromságban nem hisz minden keresztény.


Bocsásd meg, hogy vitatom, ám szerintem nem az a fontos, hogy hisz-e valaki egy bizonyos dogmát és attól keresztény lesz, inkább éléi-e a hitét - követi -e Krisztust mert attól valóban keresztény lesz

2018. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

#15


Engedd meg, hogy ne a te meghatározásodat vegyük figyelembe, hanem Krisztusét. Krisztus elég világosan tanította, hogy mit jelent kereszténynek lenni. Egyszerre jelenti Őt cselekedetekben követni és elfogadni a kijelentett hitigazságokat. Egy buddhista is lehet nagyon segítőkész, élhet helyes és jó életet, de sose lesz keresztény, ha nem fogadja el Krisztus teológiai tanítását, aminek alapvető része pédául a Szentháromság.


A Szentírás alapvető tanítását a keresztények összefoglalták a Hitvallásban, aki ezt vallja és elfogadja keresztény, aki nem, az max ál-keresztény.

2018. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

" a szentháromságban nem hisz minden keresztény."

Éppen ezért erről nem is írtam.

Atyaisten + Jézus, az =/= szentháromság!


"Bocsásd meg, hogy vitatom, ám szerintem nem az a fontos, hogy hisz-e valaki egy bizonyos dogmát és attól keresztény lesz, inkább éléi-e a hitét - követi -e Krisztust"

ITT A PROBLÉMA!

NEM az volt a kérdés, hogy ki a JÓ keresztény!

A te meghatározásod pedig erről szól.

A kérdés itt az ÖSSZES keresztényt kérdezte: a jókat és a rosszakat együtt.

2018. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Szerintem meg párhuzamot lehet vonni a zsidó lét és a keresztény lét között.

Pál a következőt írja:

A körülmetélkedés valóban használ, ha megtartod a törvényt, de ha törvényszegő vagy, akkor körülmetéltséged körülmetéletlenséggé lett. Gal 5,3 26 Ha pedig a körülmetéletlen megtartja a törvény rendelkezéseit, nem számít-e Isten előtt a körülmetéletlensége körülmetéltségnek? 27 És a származása szerint körülmetéletlen is, aki betölti a törvényt, megítél majd téged, aki az Írás és a körülmetélés ellenére törvényszegő vagy. 28 Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, sem nem az a körülmetélkedés, amely a testen, külsőleg látszik; Fil 3,2 29 hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és az a körülmetélkedés, amely a szívben van, Lélek szerint és nem betű szerint. Az ilyen dicsérete nem emberektől van, hanem Istentől.


Ez vonatkozik a Kereszténységre is. Cselekedetektől lesz keresztény az ember, nem attól, hogy megkeresztelkedett.

2018. márc. 12. 20:59
 19/28 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem kell megkeresztelkedni, de pusztán a keresztség megléte semmit nem jelent.
2018. márc. 12. 21:02
 20/28 A kérdező kommentje:
A csaló uzsorás és a nem csaló uzsorás ugyanazt jelenti.
2018. márc. 12. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!