Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdeklődöm az iszlám teológia...

Érdeklődöm az iszlám teológia iránt. Mit ajánlanátok bevezető olvasmánynak?

Figyelt kérdés

Nyilván a Koránon és egyéb szent könyveken kívül. Azt egyelőre hanyagolnám, de idővel biztosan olvasni fogom.


Nem feltétlen ragaszkodom a magyar nyelvű olvasmányokhoz, általában a nehezebb olvasmányokat könnyebben felfogom angolul, mert úgy érzem kevésbé körülményes a megfogalmazás.


Ha esetleg valaki ismeri középkori utazók leírásait az iszlám vallásról, azt is örömmel fogadnám. Tradicionalista és/vagy perennialista szerzők írásai különösen érdekelnének.


A pszeudo-jobboldali és keresztény kommentek és üzenetek nem érdekelnek.



2018. márc. 13. 10:17
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
ha a várható élettartam 30-40 év volt, akkor pláne gonoszság volt a hagyomány szerint 50 éves Mohamed részéről, hogy érdekházasságból elvegye a 6 éves óvodás korú kislányt! Pláne tizen-ikszedik feleségnek!
2018. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

idézet a könyvből:


Aldous Huxley író:

"falvaik úgy néznek ki, mint a romok, és a dongólegyek szabadon lakmároznak azoknak a szemein, akiket Allah vakságra rendelt, valamint az, hogy újszülötjeik fele meghal"


"A történelem folyamán az iszlám szegénységet, társadalmi viszályt, visszamaradottságot, intoleranciát és zsarnokságot hozott azokra a közösségekre, ahol gyakorolják"

2018. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Mi az a „mohamedán”?
2018. ápr. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Mohamed hamis próféta követőit hívják mohamedánoknak. ők magukat muszlimnak nevezik.
2018. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Azért durva, hogy ott a hitgyüliben mekkora gyűlöletre programoz benneteket Németh Sándor hamis próféta.
2018. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

"Azért durva, hogy ott a hitgyüliben mekkora gyűlöletre programoz benneteket Németh Sándor hamis próféta."


Bizony a hitgyülinek minden jöhet ami gyűlölködő és szélsőséges.


Németh Sándor nemrég találkozott a holland szélsőjobboldali párt vezetőjével:


[link]


De volt náluk egy Bill Warner álnevű csokornyakkendős kamu tudós aki nem tesz mást csak mindenféle hazugságot terjeszt az iszlámról, gyűlölködik és uszít.


[link]



Gondlom a következő vendégük az árja testvériség vezetője lesz.

2018. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Én nem gyűlölködöm, csak szólok, hogy Mohamed hamis próféta volt, most a pokolban tölti emiatt a büntetését. Áldjon meg benneteket a Teremtő, és adjon nektek világosságot!
2018. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

#47


„Én nem gyűlölködöm, csak szólok, hogy Mohamed hamis próféta volt, most a pokolban tölti emiatt a büntetését. Áldjon meg benneteket a Teremtő, és adjon nektek világosságot!”


:DDDDDD


Ez kb olyan mintha egy ISIS harcos azt mondaná, hogy: "Én nem vagyok terrosista vagy gonosz ember. Én pusztán Allah igaz útján harcolok a tévútra tévedt keresztényekkel, akik a pokolba fognak jutni."


Hihetetlen mennyire nem veszitek észre magatokat...

2018. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

# 48


Igaz. A hitgyüli és a dzsihadfigyelőhöz hasonló szennylapok is ugyanazt teszik mint az ISIS. Kiragadnak egy-két verset a Koránból és saját kedvük szerint értelmezik, minden mást pedig figyelmen kívül hagynak.

2018. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!