Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a keresztyén...

Mi a véleményetek a keresztyén fiatalokról, bizonyos tetteikről?

Figyelt kérdés

Volt egy hívő lakótársam. Az első egy-két hónapban minden rendben ment.

Utána nem akart dolgozni, ha volt is tök jó lehetősége, nem használta ki, vagy két nap után felmondott, vagy nem vállalt elégszer munkát (ahol Te mondtad meg, melyik napokon mennél). Nekem tízezrekkel tartozott és a mai napig tartozik.

Persze én munka és tanfolyam mellett mosogattam utána, mert el se mosogatott maga után. Sütött-főzött néha és mindent ott hagyott. Egyébként egy gázóraleolvasást se lehetett rábízni, mert vagy átaludta vagy hoppá, mégse várta meg a leolvasókat, hanem elment otthonról.


A keresztyén egyházakból, felekezetekből, gyülekezetekből lassan teljesen kiábrándulok. Teljesen.


Ez a lány hirdette, hogy segítsünk mindenkinek. Hozzá se ért a barátjához, mert még nem házasok, a hátát se mutatta meg neki, amikor be kellett kenni.

Úgy két és fél éve csinált egy csoportot, elhívott embereket ismerkedős játékokra.

Mostanra már szeretetvendégséget tart, előadókat hív, komoly témákról elmélkedésre invitál, felelősöket nevezett ki, szóval szinte már egy minigyülekezet az, amit létrehozott. Önismereti alkalmakat tart, játékokat játszanak.


Egy dolog, hogy ez az irány nekem nem tetszik, én inkább söröznék, kirándulnék, moziba mennék. OK, ez egy dolog.

Ugyanakkor elgondolkoztat, hogy pont ő csinálja ezt?

Miért nem használt ki minden lehetőséget 100%-osan, hogy dolgozzon, miért tartozik embereknek, miért futott a konyha, hogy én heti 45-50 óra munka, tanfolyam után mosogathassak fél órát, ha valahol enni akarok?


Nem ez az első vizet prédikál, bort iszik eset a környezetemben.

Remélem, azért nem felismerhető. :)


Hogy alakul ki ez a szituáció? Mi a véleményetek?

Engem, mint aki egyre jobban eltántorodik a vallástól, mint olyantól (a hittől magától nem), nehezen érint - még jobban eltántorít.


2018. márc. 13. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ennek a viselkedésnek semmi köze a vallásához, ne egy ember alapján ítélj meg egy vallást. :)
2018. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

A lakótárs akit leírtál, a Dogmakereszténység hívének tűnik. Olyan személynek aki vallását a hagyományok és dogmák követésében éli meg, nempedig a mindennapokban tanúsított keresztény viselkedésben, a Jézusi út követésében, a Szentlélek spirituális ajándéka, a jóság és mások felé való emberségesség szellemében.


Én istenhívő, katolikusnak keresztelt fiatal vagyok, és hasonló tapasztalatok, valamint az egyházak merev dogmái miatt ábrándultam ki a katolicizmusból.


Jelenleg az unitárius vallásról tanulok, mert arra szeretnék áttérni, eddig nagyon pozitív a tapasztalatom.


Ha bővebben érdekel ezen felekezet, nézd meg Szent-Iványi Ilona, a Pestszentlőrinci Unitárius Egyházközség lelkésznőjének videóját, valamint olvasd el az Unitárius Kátét:


https://www.youtube.com/watch?v=Oia77xTxJfM


[link]

2018. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Azt tudom tanácsolni hogy Krisztus legyen a példakép és ne a lakótársad. Nem fogsz tökéletes keresztyén embert találni, neki is Krisztusra van szüksége, ahogy neked is.
2018. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Sok mindent felsorolál. Például mi a problémád azzal, hogy esküvőig tiszta akar maradni? Legalább nem fekszik össze fűvel-fával. Sajnos manapság sok fiatalt az különböztet meg egy sarkon állótól, hogy ingyen csinálja.


Az, hogy lusta dolgozni, maga után nem takarít és tartozik, annak semmi köze a valláshoz. Vallásos és nem vallásos emberek közt is előfordul. Egyébként ez az életvitel bűn keresztény szemmel.


Egyébként ha ennyire zavar, miért vagytok még lakótársak? Miért nem fogod magad és keresel más lakhatást? Vagy teszed ki őt? Nem kényszerít senki sem, hogy együtt éllj vele.


#2

Látom te nem bírod ki, hogy ne reklámozd a szektádat. Semmi köze a kérdéshez, hogy katolikusnak kereszteltek és most beléptél egy szektába. Bár inkább tűnik kamunak az első fele.

2018. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Főbérlő vagyok, de már másik lakótárs van.



Első, ha hívőként akarok élni, hogy a körülöttem levőknek nyivánvalóan nem ártok? Nem? Főleg nem tartozom nekik.

Főleg nem hirdetem én az igét akkor, ha saját magamnak se sikerül úgy élnem, de kirívóan nem? Nem dolgozom, úgy élek, mint egy tini, a családomat már elmartam magam mellől, tartozom embereknek, amikor nekik is nagy szükségük van a pénzre (tavaly ilyenkor ki híján én is tartoztam a lány miatt másoknak) de hirdetem az igét?



Itt nem arról van szó, hogy nem tökéletes, hanem arról, hogy kirívó!!

2018. márc. 13. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy hívő akkor él példámutatóan, ha saját életét Jézusról modellezi. Nem farizeusként követi a vallási dogmákat, miközben önző és másokat kizsákmányoló tetteket visz véghez, hanem a Jóságos Teremtő Isten lelke, a Szentlélek által inspirálva önzetlenül segíti meg a másikat, ahogy azt Jézus is tette élete során.
2018. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Volt egy nagy keresztény osztálytársam aki azóta Borsodban katolikus pap, egyszer mondtam neki valami neki nem tetsző dolgot amiért cserébe jól hátba rúgott...
2018. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

7-es, ilyen ismerősöm nekem is van!

Mesélte, hogy úgy 10 éves lehetett, mikor az iskolában az egyik osztálytársát fejbe vágta a karácsonyra kapott lézerkardjával...

Most végez teológián, nyáron szentelik.

Szerintem az ilyen "vadállatok" ne menjenek papnak. Botrányos.


:D

2018. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből hogy kell véleményt mondani az összes keresztény fiatalról? Nem értem...
2018. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Durva a csaj:D


de ez az egyén, a keresztények úgy álltalában nem ilyenek, nekem van több keresztény spanom és ők is elég komolyan veszik, de ők dolgoznak/tanulnak rendesen, lehet velük együtt élni, a párjukkal is úgy viselkednek ahogy azt a párjukkal kell, igaz jóval konzervetivabak mint a többség, de pl el lehet velük menni sörözni is, csak nem isznak hányásig :D sőt különösebben le se részegednek, max az ilyen nevetős részeg szintjére

2018. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!