Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet valóban hívő férfit...

Hol lehet valóban hívő férfit találni párnak?

Figyelt kérdés
Többedik magát hívőnek nevező férfiról derült ki, hogy több nővel tartott fenn úgy kapcsolatot, hogy nem vette el egyiket sem. Ez nem hívői életmód!

2018. márc. 15. 15:20
1 2
 11/13 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez attól is függ, hogy mit értesz az alatt, hogy hívő. Egy hívő muzulmánnak simán lehet több felesége, ahogy egy mormonnak is. Magyarországon ezt mondjuk nem tudom,hogyan oldják meg, hiszen a bigámiát bünteti a törvény.

Amennyiben a hívőséget te a kereszténységre érted, az önmegtartóztatást nem minden keresztény közösség tanítja. Ezért ha te olyan férfit keresel, aki házasságon kívül nem folytat szexuális kapcsolatot, olyan közösségben keresgélj, ahol így gondolkodnak. Például ha jól értem, a sajátodban. Hogy emberek hogyan élnek, azt nem dolgunk megítélni. A hívői életmódot te így érted, más máshogy. Az ismeretlen emberek már csak ilyenek. És az emberek már csak olyanok, hogy elég sokszor gondolkodnak másként, mint te. :)

Egyáltalán honnan ismered ezeket az embereket? Társkereső oldalról? Nincs gondom az ilyenekkel, vannak elvétve ott normális emberek is - de valamit keresnek azok az emberek, akik oda járnak. És a szavak alatt bizonyos emberek mást értenek. Ha nem vagy elég konkrét, akkor simán belefér másnak az, ami neked nem. Pontosítsd a profilod és kevesebb ilyen kerül az utadba.

2018. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A gyülekezetben nagyobb eséllyel, de még ott is kicsi az esélye. Imádkozz, ha Isten is úgy akarja, megkapod.
2018. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak ilyen fiatalok a gyülekezetben. Sőt ez az általános. (Mondjuk én Jehova Tanúihoz járok.)
2018. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!