Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem szomorít el a...

Csak engem szomorít el a tudat ha arra gondolok hogy esetleg tènyleg semmi sincs a halál után?

Figyelt kérdés

Ha Isten csak egy tündèrmese is én hinni akarok benne. Mert mi értelme lenne úgy az èletnek vagy abban a tudatban leèlni az életed hogy egyszer csak a sok szenvedés után amit itt eltűrsz nyomtalanul eltůnsz a föld szìnèről ès pár évtized után pedig mar senki sem fog rád emlèkezni. Szóval szerintem az embernek kell egy ilyen dolog amiben hinni tud és remènyt ès erőt ad neki minden nap hogy talán nem hiába vagyunk itt.

Nem igazán èrtem hogy az ateisták hogyan èlnek ìgy hogy ùgy gondolják csak ez a pár èvtized èvük van hogy lètező gondolkozó lènyekkènt működjenek aztán pedig elporladnak.

Ti mit gondoltok erről?



2018. márc. 15. 21:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Aha... tehát ha valami nem kényelmes számodra, akkor nem akarod elhinni és hazudni akarsz magadnak, mert az hejj, de jó... és nem érted azokat, akik képesek ezt kezelni.
2018. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%

A testnek nics, de "lélek" megmarad, persze tenni kell érte.

Tanítani, úgy élni, tenni, hogy sokáig emlékezzenek Rád, példának hozzanak.

Ez még persze lehet negativ is...

Einstein, Wagner, Bach. Elmúltak? Nem..

2018. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Ha a halál után tényleg nincs semmi, akkor felesleges emiatt szomorkodni.
2018. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Engem vallásosként neveltek, 23 éves koromig hittem istenben.

Voltam első áldozó, bérmálkozó, minden vasárnap ministráltam valamikor hétköznap is.

Mikor jobban elmerültem a vallásomban akkor kezdtem észrevenni hogy itt valami nem stimmel, mikor olyan munkám volt ahol volt idő könyveket olvasni volt köztük pár olyan ami nem éppen a vallások ellen szólt se hozzásegített hogy ateista legyek.

Mikor tudatosult bennem hogy valójában az lesz velünk mint mielőtt megszülettünk vagy 1 hónapig olyan depressziós állapotban voltam mint mikor egy komolyabb szakítást él át az ember.

Szoktam itt olvasgatni az istenhívők válaszait és néha csak fogom a fejem hogy egyáltalán végiggondolják e a válaszukat amilyen képtelenségeket írnak...

2018. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
44%

Szia!

Pontosan ilyesmiken gondolkodtam mostanság és tegnap teljesen véletlenül szembe jött velem a neten a Prédikátor könyve a Bibliából.

Abszolút nem vagyok bigott keresztény,de így is azt mondom,hogy érdemes rászánni azt a 10 percet.

2018. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

# 5

Neked meg ajánlom a "Leo Taxil Szórakoztató Biblia" művét!

Ezen könyv valláskritikának is tekinthető, amely a zsidó-keresztény Biblia ószövetségi részét elemzi ironikus, szarkasztikus stílusban, de igen mélyre menő részletességgel és alapossággal. Ez alapján a szerző elmélyülhetett az Ószövetség tanaiban.

2018. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%
Ne gondolj arra. Van tovább. Még csak akkor kezdődik minden, az igazi élet. Amikor nem korlátoz a tér és az idő, nem vagy anyagi korlátok között szorítva. Mert, szerinted itt most jó az élet? Valaki egyszer ilyen kérdést föltett, azt mondta, hogy ki akarna itt maradni. Ide direkt a szegénységet meg az ilyeneket jöttünk megtapasztalni, a kétpólusú világot, amikor van jó is, meg rossz is. De a rossz által is bölcsebb leszel, adott rossz dolog az majd később nyer értelmet, ha valakinek pl tudod tanácsolni, és tudja/tudod te magadnak hasznosítani azt az adott leckét, ami abban az általad akkor még egyértelműen rossznak megélt dologban rejlett. Itt csak átutazóban vagyunk, ez egy kirándulás, nem a Föld nevű bolygóra tartozunk, ez itt nem az otthonunk. Az egy olyan minőség, ahol minden hepi, csak ott pl nem tudtuk volna mindezt megtapasztani, ilyen tapasztalásokat gyűjteni, azért jöttünk le ide, erre a bolygóra. De van innen tovább. Nem tudsz megszűnni. Maximum Isten magába olvaszt vissza, de akkor se szűnnél meg. Mert Isten ő örökkévaló. Van egy csomó reinkarnációs -sztori, nem merném kijelenteni, hogy mindegyik kamu. Sőt, én hajlok afelé, hogy a legtöbbje tutira igaz. Csak amikor elfárad a test, mert megöregszünk, akkor van ilyen elmúlás, de vissza tudunk születni egy új, friss, fiatal, üde testben; és akár egy másik kontinensen is tudunk begyűjteni megtapasztalásokat, más kultúrákat megismerni, felfedezni, bebarangolni új tájakat, kipróbálni magad új mesterségekben, új szituációkban, élethelyzetekben. Milyen a szegénység, milyen a gazdagság, milyen az, amikor sokan vagytok testvérek, és esetleg akár nem is olyan jó mindegyikkel a kapcsolatod, milyen teljes szeretetben élni, milyen magányban.
2018. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
51%
*Amúgyis,éljél, használd ki, ne ilyeneken agyalj! Mert elviszi a lehetőséget a szép percektől! Amiket megélhetnél, mert kár lenne kihagyni; nem lehet csak folyamatosan felőrölni az életünket csak kesergésre. Akkoris pocsékba megy minden , az összes lehetőség. Mert amúgy szokták mondani, hogy az élet nem feladat, hanem lehetőség. Csak szépen hangzik, úgyhogy gondoltam, ideírom:)
2018. márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%

# 7

És ezeket mégis mire alapozod?

2018. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
9%

Az ember nem cssk tedt hane! lelek es szellem.

Alegertelemesebb dodlog ebbena z eletben kereeni Istent es tole venni a belesseget.

2018. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!