Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tizedet adok a jövedelmembő...

Ha tizedet adok a jövedelmemből, önkéntes adományt adok összejövetelkor, továbbá felajánlom munkahelyemen az 1+1 százalékot egyházamnak. Gyülekezetemnek, eleget tettem e anyagi kötelezettségeimnek?

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 14:10
1 2
 11/12 Luciusszimusz ***** válasza:

Ha a Jézusban való hit által újjászülettél, akkor Isten Lelke (Szelleme) benned él, és képes belülről vezetni, hogy hova fizess, mennyit, mikor és kinek. Csak el kell ezt hinned, és követned Isten vezérlsét. Jézus ugyanis ezt mondta: "Az én bárányaim hallják (azaz képesek meghallani) az én hangomat és követnek engem" Ez az Új Szövetség. "Akiket az Úr Lelke vezérel, azok Istennek fiai" Az ószövetségben ellenben Isten még nem élt az övéiben, ezért az egyéni vezérlés helyett pontosan megmondta, hogy hova kell fizetie az izrealitáknak, mikor és mennyit.


Namármost: Ha hit által be tudnál lépni az újszövetségbe, (én remélem, hogy azóta már megtörtént), akkor már nem kellene ilyeneket emberektől kérdezned, mert Isten személyesen vezetne, és tudnád, mit kell tenned. Mindig azt, ami összhangaban van a szívedben uralkodó békességgel. Vagyis, amiben éppen békességed van. Isten áldjon!

2020. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Luciusszimusz ***** válasza:

Isten a Szellemével (Lelkével) belülről vezeti az övéit, bővebben erről az alábbi linken:


[link]

2020. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!