Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a vallásos és...

Mi a különbség a vallásos és a hívő között?

Figyelt kérdés
2018. márc. 17. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Mind a két fogalom egyazon dolog két oldalát írja le. Így szerintem picit értelmetlen a kérdésed.


A hit egy belső kapcsolat Istennel, a vallás pedig ennek látható megélése. Mind a kettőnek fontos szerepe van, hiszen nagyon fontos a személyes kapcsolatunk Istennel, de fontos ennek megvallása és az Evangélium hirdetése a világnak.

2018. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy aki vallásos, az Istennek tetsző életet is él. Ahogy mondani szokták, a sátán is hisz Istenben.
2018. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azt akarom mondani, hogy aki csak hisz Istenben, az nem biztos, hogy olyan életet is él. Előző voltam.
2018. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Hivő: hisz Istenben

Vallásos: követi és részt vesz az adott vallásban, jár templomba, keresztelkedik egyházi esküvő stb

Egyiktől sem lesz jó vagy rossz valaki

2018. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
A lator Jézus mellett milyen életet élt, hogy Jézus mégis azt ígérte neki, hogy még ma vele lesz?
2018. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lator utolsó perceiben tért meg, legfeljebb azt kérdezheted, hogy milyen életet élt volna, ha előbb tér meg.


Ha ilyen hite volt, hogy a kereszten haldokló Jézusban is felismerte Istent, akkor bizonyára élete minden tettével vallotta volna Krisztust.

2018. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Vallásos: Formailag valamelyik vallást követ. Ez lehet bármelyik vallás, akár olyan vallás is amelyik ateista (pl buddhizmus, sintoizmus, boszokrányvallások nagy része)


Hívő: Aki valamilyen ideológiában hisz. Ez lehet bármilyen hit, akár ateista is, tehát nem hisz istenben.

2018. márc. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme különbséget tenni. A vallásos szó egyesek szemében negatív, és a farizeusságra asszociálnak.
2018. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 judit1010 válasza:
44%

Szerintem a különbség óriási.

Minden vallásos hívő, de nem minden hívő vallásos is egyben.

Hívő: "Hinni annyit tesz, mint valamit igaznak elfogadni" Ennek alapján lehet hinni a gyógyulásban, a győzelemben, a szeretetben, az erőben és lehet hinni Istenben. Leginkább ez utóbbi a közismert.

Vallás: az adott kultúrában az Isten hívő emberek egy része által létrehozott csoport törvénye. Törvény arról, hogy pl. mi a bűn és mi nem az. Utal, ezen emberek világképére, véleményére.

A háborúskodás szinte mindig a vallás nevében történt (pl. erőszakos katolicizáció, keresztes háborúk, iszlám térhódításai)

2018. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szűk értelemben beszélünk hit, vallás fogalmáról. Én szűkebb, tehát keresztény értelemben értettem, és állítottam, hogy nincs érdemi különbség.

Tágabb értelemben persze bármiben lehet "hívőnek" lenni, s így a hit-vallás fogalmai közt nyilván nagy az eltérés.

2018. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!