Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a vallásos és...

Mi a különbség a vallásos és a hívő között?

Figyelt kérdés
2018. márc. 17. 19:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

A vallásos élőlény, tárgy és fogalom is lehet, míg a hívő csak élőlény.

A fenti magyarázata, hogy a vallás is egy fogalom, ami önmagában nem megfogható, viszont élőlények tartják fent tárgyak és fogalmak útján. Vallásból megkülönböztetünk istenhitet és személytelen vallást. Az istenhitek közül léteznek egyistenhitek és többistenhitek. Egyistenhitek közül a legismertebbek a Keresztény, Zsidó és Arab vallás. Többistenhitek közül a ókori görög és római vallások, vagy az egyiptomi vallás. Persze ezeken kívül számos sok istenhit alapú vallás létezik. A sátánizmus is ide tartozik. Tulajdonképp minden ide tartozik, amit a vallás alapjául egy létező, létezett, vagy feltételesen létező vallási alak, vagy alakok adnak.

A személytelen vallások általában nem személyekben keresi a vallási központot, hanem másban. Esetenként harmónia, lélekvándorlás, csillagászatból eredő misztikumok...stb.

A vallási tárgyak a vallási iratok, kódexek, ereklyék, kegytárgyak, épületek...stb, míg a fogalmak az ezek által körül, vagy leírt fogalmak, amiket a vallás fő irányelveknek, vagy szabályoknak fog meg.

A hívő ezzel szemben egy személy, aki, mint a szó is állítja, hisz. Hinni sok mindenben lehet, de nem feltétlen kell kötődnie. Az ateista ember is hívő, csak nála az alap tézis az, hogy isteni lény, vagy lények nem léteznek.

Az emberek mindegyike hívő, hiszen mindenki hisz valamiben, vagy valamikben. Vannak, akik több vallás tanait követik és közben mégsem hisznek isteni lény(ek) létezésében, illetve vannak, akik megrögzötten egy fix vallás egy ágát követik csak és az összes többit megvetik.

A lények szót itt a gondolkodó életmódokra lehet érteni. A hívő úgy hisz, minden esetben, hogy nem biztos abban, hiszen, akkor nem hit lenne, hanem tudás. A tudományban való hit is egyfajta hit, tehát azok is hívők.

A gondolkodó lények nagyon tág fogalom, mivel sok esetben sem tudományos oldalról, sem pedig vallási oldalról nem lehet eldönteni, hogy mi, vagy ki számít értelmes lénynek.

Tehát teszem azt, bizonyított, hogy a kutyák általában értelmesek, bár értelmi szintjük más-más eszme szerint más-más szinten van. Viszont nem lehet tagadni, hogy a kutya és a gazdája között is van egyféle hitvilág, ahol a kutya a hívő.

Egy vallásos ember az adott vallás, vagy vallások alapján él, vagy próbál meg élni. Nem feltétlen gyakorolja minden vallásos ember a vallását. Viszont a hívő minden esetben hisz abban, amiben hisz.

Itt most gondolj arra, aki nem tudja mi az, hogy vallás. Akár tudatlannak mondott, akár úgynevezett harmadik világbéli, vagy csak szimplán elszigetelt. Ő attól még hisz, de nem feltétlenül vallásos.

2018. márc. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Előző, elmagyaráznád, hogy mit értettél az alatt, hogy: „arab vallás”?
2018. márc. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!