Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hogy viszonyulj...

Keresztényként hogy viszonyuljak a menekultekhez?

Figyelt kérdés
Szeretettel, mert háború és nehéz körülmények elől menekülnek? Vagy szeretet nélkül, mert nem az igaz Istent hiszik?
2018. márc. 18. 12:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%

Rendben, akkor utáld őket!


Komolyan mi adjunk gondolatokat a fejedbe?

2018. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan nem vagyok keresztény, de ha az lennék, azt kérdezném magamtól, hogy "Jézus hogyan viszonyulna a menekültekhez?".


Nekem ez elég értelmesnek tűnik.

2018. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
De igen, rengeteg értelmes válasz érkezett, az, hogy te egyet sem ismersz fel csak téged minősít.
2018. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%

Én eleve azt nem értem, miért is kellene bárhogy viszonyulnunk hozzájuk - mármint csak azért szeretni vagy csak azért utálni őket, mert menekültek. Emberek ők is mi is, nem kell túlmagyarázni.

Egy átlag magyar általában nulla menekültet lát egy nap - legalábbis személyesen.

Igen, a kontinens többi részén más a helyzet, de nekünk gyakorlatilag semmi dolgunk velük - értsd: hátráltatják, hogy eljuss a munkába? nem; hátráltatnak a munkád elvégzésében? nem; hátráltatnak-e abban, hogy szabadon közlekedj és gyakorold az állam által biztosított jogaid? nem; előre visznek-e bármelyik téren is? nem.

Én semleges vagyok velük kapcsolatban. Abban hisznek, amiben akarnak, és amíg nekem nem ártanak, elférnek.

2018. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
27%
Na, az ilyenek járatják le a keresztényeket a tájékozatlanságukkal és a bárgyúságukkal!
2018. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%

"Abban hisznek, amiben akarnak, és amíg nekem nem ártanak, elférnek." #14


Ha képesek lesznek ártani, már késő lesz. :(

2018. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Én úgy gondolom, hogy elsősorban ott, a saját országukban kellene segíteni nekik.

Ami a befogadást illeti: azok, akik valóban menekülnek, és tisztességes úton kérnek beutazást, azoknak segíteni kell.

De az a kerítés csak maradjon, mert az azoktól véd, akik nem tisztességes úton akarnak bejönni. Azokból nem kérek, keresztényként sem.

Akik illegálisan jöttek be, azokat szépen ki kell toloncolni.


A tolvaj az, aki a kaput/ajtót megkerülve próbál bejutni...

2018. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
70%
Értelmes válaszok jöttek,csak te eltekintesz tőlük,mert nem adták neked rögtön parancsba,hogy TE mit gondolj. Leírhatnám,hogy én hogy viszonyulok ehhez,ha ezt kérdezted volna,de azt nem írom le,hogy neked hogy KELLENE,szerintem ez marhára nem az én dolgom,csak azért meg nem fogok a szádba adni egy adott nézetet,hogy aztán meg nekiállj vitatkozni,mert a végén kiderül,hogy már van egy kiforrott véleményed és te azt akarod másoktól igazolásként visszahallani.
2018. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%

Olvasd el még egyszer az irgalmas szamaritánus történetét! A történet nem azt írja, hogy a házába fogadta a sérült izraelitát.


A menekülteket mostanában összemossák azokkal, akik nem háború miatt hagyták el hazájukat.

2018. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%

#19 az irgalmas szamaritánus nem is keresztény volt, hanem szamaritánus. (Ha az a kérdés, hogy szamaritánusként hogy viszonyuljak az izraelitákhoz, akkor persze érdemes lehet azt a történetet tanulmányozni.)


Az, hogy a menekültekeket meg összemosnák sokminden mással meg országfuggő, ahol én élek, ott nagyon is élesen megkülönböztetik a menekülteket a gazdasági bevándorlóktól, bűnözőktől terroristáktól,

2018. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!