Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn a bűnbeesés?

Miért bűn a bűnbeesés?

Figyelt kérdés

Addig rendben van, hogy jó lenne Isten közelségében élni.

Ám ha nem ismerik meg, akár engedetlenül is a szexet, akkor nem lenne emberiség és a sokasodáshoz is kicsi lehetett az Éden, hétmilliárd embernek biztosan.

Élt volna Ádám és Éva addig, ameddig Isten akarja, aztán elakadt volna a projekt.



2018. márc. 23. 19:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nem igazán válaszoltál a kérdésemre, de megpróbálom megérteni.

Én nagyon is úgy érzem, hogy a test felismerése egyenesen a jó és a rossz tudásából származik, mást nem is közöl velünk a Biblia ezzel kapcsolatban, csak ezt az egyet.

Azt nem írja ezzel kapcsolatban, hogy ez most konkrétan bűn e, vagy jó, de azért bűnbeesés nélkül erről szó sincs.

Amint látom teljesen elkülöníted a bűnbeesést, meg a jó és a rossz tudását, de ez szerintem nem lehetséges, mert Isten azért tiltotta meg, mert nem akarta, hogy megtudják a jót és a rosszat.


Amúgy természetesen a Föld az lehetett szép és lakható, de ezzel mintha degradálnád a kiűzetés jelentőségét, legalább is számomra úgy tűnik, mintha kissé bagatellizálnád, mert ugye, ha olyan jó volt az Édenen kívül, akkor csökken a veszteség jelentősége.

Azután meg azt sem egészen értem, hogy miképpen kerültek volna ki az Édenből?

2018. márc. 24. 13:56
 12/25 A kérdező kommentje:

Kiűzetés! Ez a szó nagyon is egyértelmű.

Isten esetleg utasítja később őket, hogy hagyják el az Édent, vagy netán maguktól otthagyják?


A végeredmény lényegében ugyanaz, de van ám különbség, na de kérlek, azért nem gondolod, hogy furcsa ez így?

Kikerülnek az Édenből, hm, így is, úgy is, nekem ez nem egészen érthető.

2018. márc. 24. 14:18
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért,mert egy esemény egy másik után következik,még marhára nem jelenti,hogy abból az okból kifolyólag,de ezt már előttem is leírták,akkor sem akartad megérteni. A jó és a rossz tudása nem azt jelentette,hogy addig teljesen suták és bénák voltak és nem tudtak semmiről semmit.

Az meg,hogy az Édenből hogy kerültek volna ki? Most az Édenről kérdezel biztos,vagy az Alcatraz-i börtönről? Hát mégis hogy kerültek volna ki,ha már annyian vannak a szaporodás miatt,hogy nem férnek el,akkor kisétálnak a saját lábukon,mit nem lehet ezen érteni? Miért,ma hogy terjeszkednek az emberek? Hát nem talicskával hordják őket kifelé. Isten azt mondta,"szaporodjatok és népesítsétek be a FÖLDET". Neked az Éden az egész Föld?Nem bagatelizálok el semmit,leírtam,hogy a kiűzetés mi miatt volt,nem tudtak az élet fájáról enni,tehát nem lehettek örök életűek,ha ez neked le van degradálva és egy bagatell dolog az,ami gyakorlatilag élet-halál kérdése,arról nem én tehetek. Én csak annyit írtam le,hogy a kiűzetés nem azért volt,mert csak az Éden volt élhető környezet,a többi is az volt.

2018. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A Biblia konkrétan ír a testiségről, a bűnbeesés előtt nincs bennük szégyenérzet, ártatlanok minden tekintetben, csak utána ébrednek rá arra, hogy meztelenek, így érzékelteti velünk a vágyat, amely immár munkálkodik.

Szerintem ez egyértelmű. nem lehet nem észrevenni, hogy a bűnbeesés után van a szex.

Amit meg utána írsz az Éden elhagyásáról, az szintén meglepő, mert aligha hihető, hogy valaki is el akarta volna hagyni, másrészt alig van közte különbség, hogy kizavarták, vagy magától hagyta el valaki, legalább is a végeredmény tekintetében.

2018. márc. 24. 16:00
 15/25 A kérdező kommentje:

Neked ilyen kicsi a különbség, hogy

Bent az Édenben, vagy kint az Édenből?

Ezért írtam a bagatellizálást, de elismerem, lehet, hogy nem a jó szó rá.

Elnézést.

2018. márc. 24. 16:08
 16/25 anonim ***** válasza:

A bűnbeesés igazából nem a szex lehetett. Ádám és Éva házastársak voltak, törvényes keretek között élhettek szexuális életet.


A bűnbeeséshez a szellemidézés vezethetett el. Kérdés, hogy volt bejárása a Sátánnak az Édenbe. Válasz: Nem volt bejárása, de megidézték, és meg is jelent egy kígyó képében, és arra csábította az embereket, hogy legyenek engedetlenek.


Az is hasonló következménnyel járt volna, ha ugyan nem esznek a fáról, de előbb-utóbb elkezdik azt imádattal illetni.

2018. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Elfogadom azt, amit az első írt, az a Bibliából kikövetkeztethető és azt szintén nem gondolom, hogy a szex lenne a bűnbeesés, Csupán azt, hogy a szex a jó és a rossz tudásának köszönhető, vagyis a bűnbeesés után van.

A többiről már volt szó.

2018. márc. 24. 17:45
 18/25 ka.ka.o ***** válasza:

Szóval anélkül nem kerülhettek volna szexuális kapcsolatba, hogy ettek volna a fáról? És azért gondolod, mert azután vették észre, hogy meztelenek.


Nézzük úgy, hogy mi szól ez az érv mellett, és mi ellene.


Mellette szól, hogy a bűnbeesés után kezdtek szégyenkezni a meztelenségük miatt, és szerinted ez azért, mert ekkor jelent meg a vágy (De ott a lehetőség is, hogy ezt félreértelmezed, hisz csak emberek vagyunk)


Ellene szól, hogy ez az elmélet szerint eleve el volt rendelve a bűnbeesés, mert vagy az egyik parancsát szegik meg Istennek, vagy a másikat. Isten ugyanis két parancsot adott az emberpárnak:


1.

"Legyetek termékenyek, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, és hajtsátok az uralmatok alá" (1Mózes 1:28).


2.

"De a jó és rossz tudásának fájáról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz" (1Mózes 2:17).


Isten azt akarta, hogy szaporodjanak, és azt is, hogy ne egyenek a fáról. Mindkettőt. Az elméleted szerint a szaporodás nem lehetséges anélkül, hogy ettek volna a fáról. Ha ez így van, akkor az emberpár nem tudott szaporodni anélkül, hogy megszegi Isten parancsát. Ha pedig nem esznek a fáról, akkor nem tudnak szaporodni, és ezzel is ellenszegülnek Istennek. Ez olyan lenne, mintha egy apa azt mondaná a gyermekének, hogy "edd meg a levest", és azt is, hogy "Ne edd meg a levest". Lehetetlen lenne mindkettőt betartani. Szerinted Isten adott volna ilyen parancsot?


Ez szól az elméleted ellen.

És le kell szögeznünk, hogy a Biblia NEM írja, hogy a vágy csak a bűnbeesés után jelent meg, és azt sem, hogy a vágynak köze van ahhoz, hogy észrevették, hogy meztelenek (1Mózes 3:7). Szóval mit gondolsz?

2018. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Legyetek termékenyek, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, és hajtsátok az uralmatok alá"


Ez nem parancs, csak tanács, esetleg jó kívánság és nem is követi semmi fenyegetés, ha esetleg nem fogadják meg.

2018. márc. 24. 18:45
 20/25 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szó sincs róla, hogy megfogadták volna és nem volt semmi következménye.
2018. márc. 24. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!