Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn a bűnbeesés?

Miért bűn a bűnbeesés?

Figyelt kérdés

Addig rendben van, hogy jó lenne Isten közelségében élni.

Ám ha nem ismerik meg, akár engedetlenül is a szexet, akkor nem lenne emberiség és a sokasodáshoz is kicsi lehetett az Éden, hétmilliárd embernek biztosan.

Élt volna Ádám és Éva addig, ameddig Isten akarja, aztán elakadt volna a projekt.



2018. márc. 23. 19:10
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nézd, én nem tudom, mi ebben az általános értelmezés, de úgy gondolom, hogy a szexuális kapcsolathoz szükséges a jó és a rossz tudása.

Természetesen tévedhetek, de szexről beszélni a bűnbeesés előtt, az további komoly kérdéseket is felvet szerintem.

2018. márc. 24. 18:53
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagy Szent Gergely pápa így írt egyik lelkipásztori levelében:


'a megengedett házastársi egyesülés sem lehetséges a test kívánsága nélkül, ez pedig semmiképpen sem lehetséges bűn nélkül.'

2018. márc. 24. 19:57
 23/25 A kérdező kommentje:

1 Móz. 4,1: Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, a ki fogad vala méhében és szűli vala Kaint


Ez már kétségtelenül szex, na de mikor?

2018. márc. 24. 20:37
 24/25 ka.ka.o ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy csak azután lett szexuális kapcsolatuk, hogy megtörtént a bűnbeesés. De ez nem jelenti azt, hogy hamarabb nem lehetett volna.


Hiszen ha csak tanács is lett volna Isten részéről, hogy szaporodjanak, akkor is... miért adott volna olyan tanácsot, amit nem tudnak megfogadni?


Tegyük fel, hogy az eső csak azután kezd esni, hogy én megreggeliztem. Te sem gondolnád, hogy az eső nem eshetett volna, amíg még nem fejeztem be, igaz? Egyszerűen így követték egymást az események, de ez még jelenti, hogy ok-okozati viszony van köztük. Ugyanez a helyzet ezzel is.

2018. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Meglehet, hogy Isten már előre tudta, hogy lesz idő, amikor nem lesznek az Édenben.

Ehhez elég, ha egyetlen próféciát látott a jövőből, de az sem lehetetlen, hogy tudta, hogy bűnbe fognak esni, hiszen Káin esetében leírja a Biblia, hogy előre tudja, hogy Káin gyilkos lesz majd, vagy legalább is nagy valószínűséggel megsejti.


Mit gondolsz I Gergely leveléről?

(Elnézést, lehet, hogy nem nagyon fogok ráérni, vendéget várok és valszeg el is megyünk.)

2018. márc. 25. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!