Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan lehet jó, ha...

Isten hogyan lehet jó, ha képes hazudni?

Figyelt kérdés

Ugye a társadalmilag kialakított erkölcseink szerint tudjuk, hogy hazudni rossz. Egy kisgyereket sem nevelünk hazugsággal, csak annyit mondunk neki amit felfog és fejlődni tud tőle.


A Bibliában már ott ellentzmondást látok, hogy ha Ádám és Éva tökéletes boldogsában léteztek az édenben akkor honnan tudták volna felfogni a halál súlyát? Senki szerettük nem halt meg és Isten fenyegetése a jó és rossz tudásának fájával miszerint ha esznek róla azon a napon meghalnak nem csak értelmetlen volt, hanem hazugság is.


Hiszen kiderült, ugye, hogy nem haltak meg a gyümölcstől, hanem elvileg a Sátánnak volt igaza. Most mondhatnátok, hogy Isten kegyelemből nem ölte meg őket, tehát kegyelmes és nem hazug, de nem az volt megmondva nekik, hogy "általam haltok meg" vagy hasonló. Márpedig az élet eredetét és a létezésünk értelmét taglaló elképesztő fontosságú iratnak pontosnak kell lennie.


Meg sem említem Isten igazságtalanságát a többi ítéletével kapcsolatban. (Pl ártatlan állatok milliói, akik még csak bűnözni sem tudtak, mivel ösztönlények voltak, pusztultak oda Isten megannyi kirohanásakor amikor túl problémásnak vélte az emberi szabadakaratot, és akkor még ártatlan elsőszülöttekről és egyéb emberekről, rabszolgákról, nők erőszakolásánál való eljárásról és egyáltalán a női alsóbbrendűségről nem is írtam.)


Végszóban. Szeretnék magyarázatot találni ezekre és szeretném az agyamban egy valójában jóságos és szeretetreméltó Isten képét lefesteni de így nehéz. Anyukám is folyton ezzel zaklat, hogy hitetlen vagyok és ezért egy szar alak, én meg meg sem merem mondani, hogy nem feltétlen a hitetlenségem miatt vagyok szar ember, hanem azért mert ennek az állítólagos Istennek a cselekedetei bőven átgázolnak mindenen amit én személyesen jónak tartok.


Köszönöm a válaszokat előre is. Remélem "meg tudtok téríteni"



2018. márc. 27. 21:23
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
45%

Többször voltak már ezek a kérdések.

Légy szíves, tedd meg, és nézd vissza.

Nem akarok ismét írni róluk, mivel bigott hívők mindig nagyon csúnyán lepontoznak ilyenkor.

2018. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
nem voltam fent az oldalon egy ideje, nem bántam volna pár linekt, ha úgyis kommentelsz:/
2018. márc. 27. 21:31
 3/59 anonim ***** válasza:
68%

"Hiszen kiderült, ugye, hogy nem haltak meg a gyümölcstől,"


A történet úgy szól, hogy a paradicsomból "kidobva" váltak halandóvá, szóval de.

A másik meg hogy teológiai értelemben nem csak testi halál létezik hanem lelki halál is, és lelkileg akkor vagy halott, ha el vagy választva Istentől.

2018. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
34%

Aznap NEM haltak meg. 1000 évig éltek még.


"lelki halál"

Ja.

Érdekes módon a lelkük sem ment tönkre. Nem voltak depressziósak, búskomorok. Elég jól, és sokszor vidáman, jókedvűen éltek, a sok gyerekük között, szép vidéken, tökéletes erőben és egészségben.


Ráadásul naponta áldoztak az istennek, aki fogadta is az áldozataikat. Szóval elválasztva sem voltak.


A többi(?) stimmel.

2018. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Azt figyelem meg, hogy akárhányszor beszélek erről emberekkel akkor elbeszélünk egymás mellett a fogalomzavar miatt.

Tehát: a halál definíciója a teológia és a vallások nagy része szerint a földi élet vége, amely után az egyén isteni akaratnak megfelelően másvilágra kerül, megsemmisül, vagy más alakban újjászületik.


Nem ért véget a földi életük, ezt biztosan tudjuk. Tehát Isten nem mondott igazat

2018. márc. 27. 21:42
 6/59 anonim ***** válasza:
69%

De szeretem az ilyen kérdéseket...



Véglis Adam és Éva meghalt, nem?

Nem az volt a büntetésük, hogy abban a pillanatban hanem az hogy nem ékhetnek örökké, ha nem ettek volna ma is élnének még!

De! Az örök életre na is megvan a lehetőségünk, ha hiszünk Jézus Krisztusban a Megváltóban.

Az ember is fel fog tánadni, csak kérdés, hogy milyen életet élt hitt-e a Megváltóban, vagy a bűnnek élt.


A bűn zsoldja pedig a halál!!!


Ui: a sátánnak soha nem volt nem is lesz igaza, ha igazat is mondana akkor is csak a rossz fog kisülni belőle, a sátán maga a hazugság atyja!

2018. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
42%
Az ember nem csak testből áll ahogyan sokan állítják, ott van még a Szellem és a lélek is!
2018. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
78%

Én sajnos nem tudok meggyőzően magyarázni, de attól még a keresztyén álláspontot írtam le. Nem kötelező velem, csak próbáljátok megérteni hogy mit mondok.


#4 Nem azt írtam hogy aki a keresztyénség szerint lelkileg halott az depressziós, hanem hogy el van választva Istentől.


#5 Elmondom mégegyszer: Amikor lelkileg halott vagy, az a KERESZTYÉN TEOLÓGIA SZERINT azt jelenti, hogy el vagy választva Istentől.


Most nem jut eszembe jobb példa, nézzük meg Kolossé 2:13-at:

"És titeket, kik holtak valátok a bűnökben ..., megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,"


Tehát holtak voltatok, és Isten megeleveníttetett. Itt is természetesen lelki dolgokról van szó.

2018. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
*Nem kötelező egyetérteni velem
2018. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
47%
Isten mindenható, és te nem ítélkezhetsz fölötte, ebbe kéne először beletörődni
2018. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!