Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történne, ha...

Szerintetek mi történne, ha egyik pillanatról a másikra senki sem lenne képes hazudni?

Figyelt kérdés
Rövid távon biztosan rossz hatása lenne, családok mennének tönkre, forradalmak és háborúk törnének ki. De mi lenne mondjuk 10, 20, 100 év múlva? Jobb lenne a világ hosszú távon?
2018. jan. 2. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem hiszem, hogy sokat számítana. A legtöbb dolog, ami miatt a világ rossz, elég nyilvánvaló, csak vagy úgy döntenek az emberek, hogy jobb nem észrevenni a nyilvánvalót, vagy sokat beszélnek ugyan róla, de tenni nem tesznek semmit.
2018. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg annyi változna, hogy az emberek jobban meggondolnák egy-egy cselekedetüket, mert ugye ha rosszat tesznek, nem tudják kimagyarázni. Jó lenne, ha sokkal őszintébb világban élhetnénk, de ez sajnos sosem következik be.
2018. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem, nagyon romantikus ez az "őszintébb világ" elképzelés, de lenne egy durván orwlli oldala is. Rengeteg dolog van, ami igazából nem tartozik másokra, mégis beleütik az orruk, ami nem baj, de ha csak abból választhatunk, hogy vagy igazat felelünk egy kérdésre, vagy semmit?

A csacsogás valószínűleg teljesen kihalna, csak olyat kérdeznénk meg a másiktól, amit tényleg tudni akarunk, és nagyon megfontolnánk, hogy mire válaszolunk. Összességében sokkal kevesebbet beszélnénk. Gondoljatok csak bele:

- Szia, hogy vagy?

- Á, romokban az életem, elhagyott az asszony.

- De hát miért?

- Azt mondta, azon még túltette magát, hogy évek óta nem talál vonzónak, azon is, hogy minden este talajrészegre iszom magam, és ordítozom, de az már sok volt, hogy öt percig sem bírom az ágyban.

- Hú, és ő... mit csináltál hétvégén?

- Ittam, hánytam és sírva maszturbáltam két napig. Veled mi újság?

- Én most válasz nélkül elsétálok, jó?

2018. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ebben teljesen igazad van. Az tuti, hogy sokkal kevesebbet beszélne mindenki, és a kommunikáció csak az olyan dolgokra koncentrálódni, ami egyik félnek sem járna kínos válaszokkal. Így jobban belegondolva, mégsem lenne jó egy ennyire őszinte társadalom. :D
2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy most megragadta a fantáziámat az elképzelés, és az is felmerült bennem, hogy mi lenne ebben a világban a fikcióval? Csak igaz történetet lehetne mesélni/leírni, vagy csak olyat, ami előtt az ember egyértelművé teszi, hogy kitalált dolog? :D
2018. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy rövid távon, valóban sokakat érne "sokkszerűen". Utána meg, alighanem csökkene az emberek közti kommunikáció.
2018. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg sértődés lenne, még több lenne a munkanélküli, és kiderülne, hogy gyakorlatilag mindenki követett már el kisebb-nagyobb csalásokat, akkor is, ha nem bűnöző, akár csak azért, mert egy kényszerhelyzet úgy hozta. Ismerek egy kínai üzletet, rendszeresen kapnak NAV ellenőrzést, de még azok is ott vásárolgatnak, akik ellenőrzésre mennek ki.

Nem lenne jobb világ.

2018. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!