Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi keresztények?

A Jehova tanúi keresztények?

Figyelt kérdés
Hivatalosan is a keresztény egyházhoz tartoznak?

2018. márc. 29. 21:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%

a jehovák nem, hogy nem keresztények,

mert még vallás sem!

/mert itt ott annak engedélyezték papiron?!

az még igen nagyon kevés/


csak egy rendkivül veszélyes SZEKTA!

amikből van sajnos rengeteg a mai világban.

2018. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
15%
Jóval inkább keresztények, mint a katolikusok vagy a protestánsok... Én legalábbis mindig el tudtam velük csevegni anélkül, hogy anyázásba torkollott volna a dolog. A magukat "igazi" kereszténynek vallók egy idő után mindig dühbe jönnek, ha felhozol nekik kényes dolgokat. A Bibliát olvassák éjjel nappal, de semmit sem fognak fel Jézus tanaiból, csak a "jó" oldalon akarnak állni a végítéletnél.
2018. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"Én legalábbis mindig el tudtam velük csevegni anélkül, hogy anyázásba torkollott volna a dolog."


Azért itt a Gyk-n vannak érdekes válaszok Jehova tanúitól. Azt nem állítom hogy anyázásba torkollik a dolog de a határon van!


"A magukat "igazi" kereszténynek vallók egy idő után mindig dühbe jönnek, ha felhozol nekik kényes dolgokat."


Kérlek hozd fel azokat a kényes dolgokat!

2018. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Én is kíváncsi lennék azokra a “kényes dolgokra”.
2018. ápr. 5. 20:02
 25/34 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező! Ne haragudj, hogy kicsit elvonatkoztatok a tárgytól, de kérdem én: az elfogadott keresztény egyházak keresztények? Krisztust követi mindegyik? Ha igen, akkor miért van annyiféle keresztény egyház? Jézus nem csak egyféleképpen tanított? A halála előtt miért is imádkozott Jézus?

János 17:22 És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk

Kérte Istentől, hogy a tanítványai egységesek legyenek... Hogyan lehet ez a sok különböző egyház mind keresztény? És hogyan lehet egy egyházon belül mondjuk Fideszes meg MSZP-s között valódi egység? (Én láttam már embereket családon belül is heves vitát folytatni pártok miatt). Ezeken gondolkoztál már?

2018. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
30%

Na józan paraszt ésszel gondolj bele,hogyan is kezdőttek a dolgok hajdanán.

Amikor az özön víz után elkezdett szaporodni az emberiség ,még nem beszélhetünk sem Jehova tanúirol ,sem Keresztyénekről.Egyszerűen úgy hívták az emberekt,hogy nemzetek beliek,vagy pogányok.

Ábrahámmal Isten,vagy ha úgy tetszik hívjuk Jehovának,elkezdett egy új népet formálni,Ábrahám utódai a zsidó nép,Jehova tanúi,Jehova kiválasztottai.

Sajnos a zsidó nép nem tudta a küldetését beteljesíteni a hogy Jehova szerette volna.

Rengeteg ígéretetket kaptak,Jehova vezette őket,és mivel nem maradtak meg a szövetségben ,Jehova azst mondta ,hogy Új szövetséget kötök ,Izra el és Júda házával,majd Én magam veszem kezembe a szabadítást Én leszek a Királyuk ,Messiásuk.És szépen leiratta a próféták által hogyan lesz ez ,meg fog születni mint gyermek ,kerestre feszítik,és feltámad ,legyőzi a halált.De még mindíg csak kétféle emberről beszélhetünk,pogány és zsidő.

Amikor eljött az idők teljessége,eljött a népe közé a Király.Nem fogadták el csak kevesen,akik elfogadták Jézust,hogy Ő a megigért Messiás,azoknak hatalmat adott ,hogy Isten gyermekei legyenek,azok újjá születtek.És evvel így lett egy harmadik embertipus a keresztyének, vagy másképpen Messiás hívő, Krisztus követője.ElEINTE CSAK ZSIDÓKBŐL ÁLLT ÖSSZE A GYÜLEKEZET. Jézus menybemenetele kor megbíta az őt követőit menjenek szerte a világba és hírdessék a feltámadását!!Még véletlenűl sem a Jehova nevet kellet hírdetni!!Az hogy ""Jehova tanúi"",már réges régen lejárt dolog,össze vissza keverik a bibliai dolgokat,és nem hiszik el ,hogy tévúton járnak.


Az igazi keresztyén az Ismeri Istent,tudja kicsoda Jézus Krisztus,és ismeri a Szent Szellemet.


Vagyis :A Jehova tanúi keresztények?

A válasz: NEM!!!!

2018. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
33%
bOCSIA HELYES ÍRÁSÉRT ,NEM TALÁLOMA SZEMÜVEGEM!!!!
2018. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...az elfogadott keresztény egyházak keresztények?"


A magyar állam Jehova tanúi egyházát is elfogadja!


"Krisztust követi mindegyik?"


Krisztus nem az egyházakat hívta el hogy kövessék! Nem! Egyik egyház sem követi Krisztust, nem az egyházaknak kell őt követniük hanem az egyes embereknek legyenek bármely egyház tagjai! Mert: János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


"Ha igen, akkor miért van annyiféle keresztény egyház? Jézus nem csak egyféleképpen tanított? A halála előtt miért is imádkozott Jézus?"


Azért mert annyiféle módon lehet befolyásolni az embert! De igen Jézus egyféleképpen tanított! De Jézus soha nem veszett össze egyetlen emberrel sem. Ugyan ez a tanítványairól nem mondható el de az apostolairól sem! Péter azt állította magáról hogy ő biztosan nem fogja megtagadni Jézust!

Emlékszel hányszor tagadta meg?


"Hogyan lehet ez a sok különböző egyház mind keresztény?"


Az egyházak sehogy! Csak a tagjaik Jézus Krisztus által!


"És hogyan lehet egy egyházon belül mondjuk Fideszes meg MSZP-s között valódi egység?"


Úgy hogy nem politizálnak és Krisztusról beszélgetnek és az Isten igéjéről. Attól hogy valaki elmegy szavazni az nem jelenti azt hogy akkor neki aktívan politizálnia kell!

2018. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Hivatalosan is a keresztény egyházhoz tartoznak?"


"HIVATALOSAN" nincsen olyan, hogy keresztény felekezet avagy sem, a Magyar Köztársaság törvényei szerint "TÖRVÉNYESEN MŰKÖDŐ", elismert felekezet van, Jehova Tanúi azok.


"A Jehova tanúi keresztények?"


Azok, legalábbis a szó eredeti értelme szerint. Keresztény=christianosz=Krisztus tanitványa. Mindenki Krisztus tanitványa, aki hiszi őt, mint Messiást és a világ Megváltóját. Ergo JT keresztények, mert ők ezt hiszik. (Ettől még ők nem az igaz keresztény egyház, sem semelyik másik, lásd lentebb)


Kedves Vidiripi!


"Krisztus nem az egyházakat hívta el hogy kövessék! Nem! Egyik egyház sem követi Krisztust, nem az egyházaknak kell őt követniük hanem az egyes embereknek legyenek bármely egyház tagjai! Mert: János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. "


Egyetértek. És ezek szerint sajnálatosan ki kell jelenteni, hogy NINCSEN "keresztény" földi (!) egyház, legalábbis emberek által kitalált, be(meg)rendezett, működtetett, igazgatott, leszabályzott, és formált egyház nincsen, mert az EGYIK SEM KRISZTUSÉ!


"Hogyan lehet ez a sok különböző egyház mind keresztény?", kérdezik Vidiriptől. A válasza:


"Az egyházak sehogy! Csak a tagjaik Jézus Krisztus által!"


Óriási meglátás, hatalmas igazság, én is ebben hiszek. Mindenki ott követi el a hatalmas hibát, hogy Krisztus követőit egy megnevezett és emberek által alapitott és működtetett egyházban keresi (gyarló emberi, vagyis az igazi keresztényinek a mimikri változatában, kezdve Konstantin óta), akikre mintha rá lehet mutatni: "ŐK azok!" :) Tévednek.


Krisztus egyházának tagjai ugyan földi emberek, de a királyság, amiben hisznek, az nem földi!: "Jézus igy válaszolt: Az én királyságom nem ehhez a világhoz tartozik...királyságom nem ebből a világból való" (János 18:36,EFO) Ezért egy keresztény érti, hogy

a keresztények "nem politizálnak és Krisztusról beszélgetnek és az Isten igéjéről." - ahogy Vidiripi irta. Az meg, hogy elmennek szavazni, csak annak függvényében értelmezhető, hogy a Biblia szerint a keresztények is nyugodtan élhetnek állampolgári jogaikkal (lásd Pált, akire épp a Tanúk hivatkoznak sokszor pl. a birósági perek mentén), és nincs tiltás arra, hogy a keresztényeknek ne lehetne tisztességes befolyásuk arra, kik legyenek azok "akik a kormányzás munkáját végzik", és ki legyen ugymond a "császár", akinek engedelmeskedünk, mint törvénytisztelő állampolgárok, és akinek fizetjük becsülettel az adót. (Lásd Róm 13:1,Márk 12:17)

2018. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Kell ilyen egyháznak lennie. Mert az első században is volt. Egységesek voltak a keresztények a hitben. Az apostolok döntöttek pl. abban, hogy meg kell-e tartani a mózesi törvényt. És minden akkori keresztény elfogadta a döntésüket. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nem az alapján kellene egy egyházról eldönteni, hogy keresztény-e, hogy mit mond a többi, magát szintén kereszténynek mondó egyház. Vissza kell menni az első századi mintához, és megnézni, hogy kik követik.
2018. ápr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!