Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi keresztények?

A Jehova tanúi keresztények?

Figyelt kérdés
Hivatalosan is a keresztény egyházhoz tartoznak?

2018. márc. 29. 21:52
1 2 3 4
 31/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 30-as hozzászóló!



"Kell ilyen egyháznak lennie. Mert az első században is volt."


Az első században nem létezett keresztény egyház, Jézus nem alapított egyházat, és nem adott utasítást rá, hogy az ő nevében bármikor bárki is egyházat alapítson és működtessen. Az első századi keresztények nem voltak "egyház", ők egy szerető közösséget alkottak csupán, akik néha összejöttek és imádkoztak, egymást buzdították a hitben.



"Az apostolok döntöttek pl. abban, hogy meg kell-e tartani a mózesi törvényt. És minden akkori keresztény elfogadta a döntésüket."



Ez most hogy jön ide? Bár sejtem,mint akarsz vele mondani. Nos, az első században nem létezett központosított vezetés, az apostolok csak egy nagyon rövid ideig voltak Jeruzsálemben, utána szétszéledtek mindenfelé, hirdetve az evangéliumot. Nem létezett egy központi szerv, amely úgymond irányította volna a keresztény gyülekezeteket. A gyülekezetek önállóak voltak, bár néha olyan utazók, mint Pál, meglátogatták őket és intelmekkel látták el, de pl. maga Pál sem a jeruzsálemi vének megbízásábol tette ezt (mintha erre valami hivatalos kinevezése lett volna), hanem önnön akaratából, a testvérek iránti szeretetéből.



"csak arra akartam kilyukadni, hogy nem az alapján kellene egy egyházról eldönteni, hogy keresztény-e, hogy mit mond a többi, magát szintén kereszténynek mondó egyház"


Ha picit figyelmesebb lettél volna, láthatod, hogy én nem ez alapján döntöm el, mivelhogy ezt írtam: "Keresztény=christianosz=Krisztus tanitványa. Mindenki Krisztus tanitványa, aki hiszi őt, mint Messiást és a világ Megváltóját. Ergo JT keresztények, mert ők ezt hiszik"



"Vissza kell menni az első századi mintához, és megnézni, hogy kik követik."


Erre a válasz roppant egyszerű: Senki, semelyik keresztény egyház/felekezet sem!

2018. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Az első században nem létezett keresztény egyház, Jézus nem alapított egyházat, és nem adott utasítást rá"


Nem olvasod a Szentírást? Hogy lehet ilyet kijelenteni, amikor Jézus:

"18Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt."

2018. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kell ilyen egyháznak lennie."


Jelenleg nincs ilyen egyház!


"Egységesek voltak a keresztények a hitben."


Valóban annyira egységesek voltak? Akkor magyarázd meg nekem hogy miért emeli ki a Biblia az ApCsel 17:11-?!


"Az apostolok döntöttek pl. abban, hogy meg kell-e tartani a mózesi törvényt."


ApCsel 15:2 "...menjenek fel az apostolokhoz és a vénekhez Jeruzsálembe.

- Kiemelném hogy apostolok és VÉNEK! Nem csak az apostolok.

ApCsel 15:4 Amikor megérkeztek Jeruzsálembe, a gyülekezet, az apostolok és a vének fogadták őket, ők pedig elbeszélték, miket tett velük Isten.

- És itt is apostolok, vének és már a gyülekezet is!

ApCsel 15:5 Előálltak azonban néhányan, akik a farizeusok pártjából lettek hívőkké, és azt mondták, hogy körül kell metélni azokat, és meg kell parancsolni nekik, hogy tartsák meg Mózes törvényét.

- Hoppá! Néhányan előálltak! Melyik gyülekezetben lehet így elő állni és kijelenteni valamiről hogy azt meg kell tartani?

ApCsel 15:6 Összegyűltek azért az apostolok és a vének, hogy megtárgyalják ezt az ügyet.

- Apostolok és vének gyűltek össze!

ApCsel 15:12 Ekkor az egész gyűlés elcsendesedett, és meghallgatták Barnabást és Pált,..."

- Barnabás nem volt Jézus közvetlen tanítványa! Ezt fontosnak tartom kiemelni!


ApCsel 15:28 Mert tetszett a Szentléleknek és nekünk, hogy ne tegyünk több terhet rátok ezeken a feltétlenül szükséges dolgokon fölül:

- És végül kiemelném hogy azt írja: "tetszett a Szentléleknek" "hogy ne tegyünk több terhet rátok"

Nem kifejezetten az apostolok és a vének hozták azt a döntést.


"Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nem az alapján kellene egy egyházról eldönteni, hogy keresztény-e, hogy mit mond a többi, magát szintén kereszténynek mondó egyház."


Ebben egyetértünk!


"Vissza kell menni az első századi mintához, és megnézni, hogy kik követik."


Nem egyházat kell követni hanem az Úr Jézus Krisztust! Nem az egyház az út illetve a te eseteben nem egy szervezet az út! "Nincs más szócső csak Jézus Krisztus" 1Timóteus 2:5

Az út amelyen járnod kell az a János 14:6

2018. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 32-es hozzászóló!


Az általad idézett versben az "egyház" szó helyén a görög ekklészia szó szerepel, amit sokkal helyesebb "gyülekezetnek" forditani, mivel az egyház szó, ahogyan azt a mai magyar nyelvben használják, félreérthető, mert azt sugallja, hogy valami emberek által kreált, központosított és irányított intézményről/szervezetről van szó, jóllehet Jézus nem erre gondolt. Krisztus 'ekklésziája' nem intézményesÍtett és felülról (emberek által) levezérelt szervezet, hanem a hívők szereteten alapuló közössége (Ján 13:35) . így ezt a bibliaverset nem lehet arra felhasználni, hogy léteznie kell egy központi vezetés/ellenőrzés alatt működtetett szerveződésnek, mint egyháznak. Ebben az értelemben Jézus nem alapított Egyházat!

2018. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!