Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kártékonyak a családokra...

Miért kártékonyak a családokra a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél olvastam, hogy kártékony a családokra, nem is kicsit. Ez alatt mit értenek?

2018. márc. 31. 04:13
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
9%

Nem írok ki kérdést, mert az emberek tetteiért, nem emberek joga gyalázkodást szítani. Teremtő egyedüli joga mérlegelni, milyen eljárást von maga után egy egy eset.


Egyebek mellett, nem voltunk ott eseteknél, nem tudhatjuk mik történtek valójában, ezért beleszólni sem igazságos.Mint fentebb említettem, mi nem vagyunk hivatottak Isten helyett dönteni egy ügyben.

Embereket, így a véneket is be lehet csapni, de Jehovát nem.


Egy tanú inkább azzal a kérdéssel forduljon a felebarátja felé, ami által Isten szavát beszéljék meg.

2018. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
75%

" Most képzeld el, hogy a több millió egyház tag vád alá kerül, mert a vallás vezetőiről kiderülnek aljasságok.

Vajon mit érezhetnek ezek az emberek, pedig nem vettek részt ebben és nem is támogatták az ügyet. "


És most pontosan leírtad,hogy mit csináltok a katolikusokkal. Ha ezt ennyire jól és tisztán átlátod,amikor rólatok van szó,akkor miért is nem vagy ilyen szemfüles,amikor ma élő katolikusokat neveznek gyilkosnak itt a fórumon a testvéreid és köpik szembe őket folyamatosan az inkvizícióért? Pedig az sem tegnap előtt volt ám. Én még ráadásul katolikus sem vagyok,de az egyik testvéred a tényekkel mit sem törődve nevezett itt nyíltan gyilkosnak,hiába mondtam,hogy se katolikus nem vagyok,de ha az lennék,se hányhatna a szememre olyan dolgot,aminél ott sem voltam,nem,el se olvasta,mert annyira elvakult a katolikus gyűlöletben,hogy nem csak a szája,a szeme is habzott. Olyan nyomdafestéket nem tűrő módon írt a férjemnek is,hogy a monitorom majdnem kifüstölt szégyenében. Ezt csak azért írtam le,hogy legközelebb majd neki is másold be a fenti sorokat,amiket nekünk szántál,hogy láthassuk,hogy a magatok szemében is ilyen ragyogóan megtalálod a gerendát.

2018. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
35%

Vidiripi


"Egy tanú inkább azzal a kérdéssel forduljon a felebarátja felé, ami által Isten szavát beszéljék meg."


Micsoda Pálfordulás! Annak fényében amit írtál nem egész 3 órája!

"Még sem írsz ide többes számban embereket sértegetve, ha róluk van szó, mint amennyire a Tanúkat becsmérled."

Mert ugye ez nem Isten szava!


"Nem írok ki kérdést, mert az emberek tetteiért, nem emberek joga gyalázkodást szítani. Teremtő egyedüli joga mérlegelni, milyen eljárást von maga után egy egy eset."


Akkor te miért szítod?

"Az ami most, miközben mások sokkal törvénytelenebb titkokat és aljasságokat, gyilkosságokat tettek, s bár lassan a felszínre jönnek, valahogy még sem becsmérled ilyen nagy kiemeléssel, hangsúllyal."

- Látod! Pontosan erről van szó! Állításod szerint vád alá kerül 9 millió Jehova tanúja!

Megjegyzem az nem is 9 millió. A 2017-es adatok szerint a hírnökcsúcs 8 457 107

Ez azért jelentősen eltér a 9 milliótól, pedig azt írod hogy: "közel 9. millió testvér"!

A hivatalos adathoz ez egyáltalán nincs közel!

- Szóval vád alá került kb. 8,5 millió tanú! (és még ez is egy kicsit több de ez már közel van)


De tudod mit! Akkor beszéljünk Isten szaváról.

Mit hoznál fel Isten szavából, amiről szeretnél beszélgetni?

2018. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
65%

nekem személyesen ezeket a sorokat 1 éve egy nagyon régen jehova vezető írta,

/ megvan az eredeti és nem én költöttem ezeket a sorokat ha valaki jehova szektás kételkedne benne /


írta ,

hogy ne legyek felháborodva a család ideológiájuk miatt.


szervezetük minden tagjára gyakorlatilag kötelező szabályuk alkalmazása.


amivel TERMÉSZETESEN ő is teljes mértékben egyetért és gondolom meg is követeli!


"

-az Isten elrendelése szerint az emberiség felől úgy döntött, hogy

a kétharmadát ki kell irtani és csak egyharmadát kell megtartani.

-Istenfia az eljövetelkor elrendelte a családon belüli háborút.

legközelebbi ellenséged az a családtagod, aki elutasítja az Isten szellemi vezetését és téged is elvet,

mert becstelennek van teremtve!

-Az Úr Jézus Krisztus aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre.

"


természetesen a JEHOVÁK Őrtorony ONLINE KÖNYVTÁR -ban a fenti sorokra utalókat mind megtudják mutatni,

és valóban igaz ott is vannak szépen sorban , magam is megnéztem mert nem akartam elhinni.


ezek a helyes cselekedetek ! SZERINTÜK. mert a Bibliát Ők így félremagyarázva értelmezik szándékosan.



én mikor először olvastam ezeket a sorokat amit kaptam a jehova öreg vezetőtől akkor teljesen lefehéredtem!

ezeknek még halvány fogalmuk sincs a a Teremtőröl.


mi történne az emberiséggel ha nem csak beszélnének a világ végéről és hatalomra kerülne az örtorony vállalkozás ?

Ők lennének azok aki annyíra várják hogy igyekeznek is azzal hogy a gondolatuk erejével ezt meg is valósítsák !?


vajon a tökéletes hibátlan Teremtő oldalán állnak ?!

vagy talán 100% hogy vele szemben a sötét a teremtés egységét megosztó romboló oldalon ?!



én ezzel azonosítom őket amit a bíróság is már megállapított róluk , hogy


" Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. "



# 13/23 hozzászólásban említett videót kikerestem a googlen és megnéztem,


EZEKET NEM LEHET LETAGADNI mert általános ez kiderül a filmből.


itt van a magyarul beszélő mozifilm , a google keresőbe :


" A hit fogságában indavideo "


ez jutott az eszembe : ez a mai valóság és NEM 1-2 jehova családé hanem fordítva a TÖBBSÉG élete hiszen kötelező mindenkire az örtorony !

emberek ezek ezzel a Teremtő ellen menő család és a teremtést megosztó,elkülönítő,szétverő ideológiájukkal ?!

2018. ápr. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
68%
Ezek örültek!Hol van náluk az Isten,ha családokat választanak szét,felhúznám mindet.Csak azért hogy messzebb tudjon nézni,gyalázat amit csinálnak,IDIOTÁK!
2018. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Fuu.. én nem akartam ilyen viszályt szítani.
2018. ápr. 1. 08:12
 27/46 anonim ***** válasza:
69%
Mert eltérítik a keresztény embereket a saját vallásuktól.
2018. ápr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


"Fuu.. én nem akartam ilyen viszályt szítani."


Kérdező! A viszályt azt nem te szítottad. A szítás a 9. kommenttel kezdődött. Amikor a tanú megpróbálja másokra fogni a kialakult helyzetet. Az ex-tanúkra és azt állítja hogy nagyot mondanak. De ez nem igaz! A helyzet az hogy ezek a dolgok valósak.

Vannak olyan családok ahol igen is károkat okozott ez a fajta szervezeti "tanítás"! De ez nem igaz minden egyes Jehova tanúja családra. De igen is vannak dúrva esetek a világszerte élő 8,5 millió tanú között és ez tény.

Na nem mintha a többi egyházban ne lennének durva esetek.

Csak a tanúknál ez azért annyira kirívó mert náluk azt tanítják hogy ők az igazságban vannak. Csak ők az igazak és senki más. Lehetne még sorolni de a lényeg az hogy van bennük egy bizonyos fajta "kiváltságos vagyok érzés"! Hogy ők az igazságban vannak és ezért különben. De pont hogy alázatosabbaknak kellene lenniük ezáltal, csakhogy nem így van! Miért? Mert nem erre tanítják őket! Mondjuk az a tanítás sem tanítás hanem kiképzés!

De ha olyannal találkoznak amire nincsenek kiképezve akkor zavar támad "az erőben"!

- Visszavonulnak a legtöbben vagy ha kicsit bátrabb akkor később újra próbálkozik. Rendszerint elbukva, mivel sok dologgal nem tudnak mit kezdeni. Pl. a személyes hittel ami nekik nincs.

2018. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
24%

Hogy mit mondott?


Na ez nagyon nem összeegyeztethető sem a Bibliával, sem a Tanúkkal.

Idézem:

-az Isten elrendelése szerint az emberiség felől úgy döntött, hogy

a kétharmadát ki kell irtani és csak egyharmadát kell megtartani.

-Istenfia az eljövetelkor elrendelte a családon belüli háborút.

legközelebbi ellenséged az a családtagod, aki elutasítja az Isten szellemi vezetését és téged is elvet,

mert becstelennek van teremtve!

-Az Úr Jézus Krisztus aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre.

"


Isten nem döntött úgy, mert nincs eleve elrendelés, és akkor nem kellene időt hagyni az embereknek, hogy gondolják át, és változzanak.

Hogy még is a többség fog elpusztulni, az azért lesz, mert nem akarnak változtatni ezen, Ő ismeri az emberi természetet.


"Jézus elrendelte a családon belüli..."

Hát ez hazugság. A Biblia nem ír ilyet. Jézus nem rendelt el semmit,

Nemes egyszerűséggel elmondta, hogy ha valaki a követője lesz, számíthat arra, hogy lesznek nézeteltérések családon belül e miatt.Ha elrendelte volna, akkor Én sem, és egyetlen Tanú sem élne boldogan azokkal a családtagjaival, akik nem tanúk. Már pedig nincs viszály közöttünk.


2066-ig. Ez is hazugság. Sajnálatos, ha valóban igaz, hogy egy vén ilyen aljasságot állít,egyetlen kiadványba sem olvastam ilyet pedig 27 éve szolgálok.

2018. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"egyetlen kiadványba sem olvastam ilyet pedig 27 éve szolgálok."


hát vannak furcsa őrtorony "nem emberi" dolgok talán. ?!



elő vettem a levelét, ÍGY PONTOS. OTT VANNAK A JEHOVÁS HIVATKOZÁSOK,

én is egy éve annak alapján kerestem rá a jehova könyvtárban megnéztem és elszörnyedtem.


alul pedig rákerestem az örtorony magyar könyvtárban egy családtagra hogy hogyan kell vele bánni.


ezek normális keresztény emberszeretőK ????


DE A VIDEÓN TELJESEN VILÁGOSAN A GYAKORLATI ALKALMAZÁST KIVÁLÓAN MEGMUTATJA RENDES HITELES FILM IS!


az őrtorony hivatalos szabályzata is itt van bemásoltam egy részt.


KATASZTRÓFA!


--------------


Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy az Isten elrendelése szerint az emberiség felől úgy döntött, hogy


a kétharmadát ki kell irtani és csak egyharmadát kell megtartani. /Zak.13/8/ - A folyamatos teremtés ezeknek az arányoknak megfelelően történik.


/Róm.9/21-23/


”„- El kell fogadnod azt is, hogy az Úr Jézus Krisztus, az Emberfia, az Istenfia az eljövetelkor elrendelte a családon belüli háborút. /Mát.10/34-36/ - Tehát


a legközelebbi ellenséged az a családtagod, aki elutasítja az Isten szellemi vezetését és téged is elvet, mert becstelennek van teremtve!


/Róm.9/21,22/-„


Az Úr Jézus Krisztus, az Emberfiát, szintén Fiává fogadta /Mát./3/17/ és Mindenható Istenné tette /Jel.1/8/ mivel a kezébe adott hétpecsétes könyvvel


élet és halál Urává tette, /Jel.5/1,7/ aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre.



őrtorony online könyvtárban gyorsan most rákerestem hog ymi történik a családtaggal is, hát ez,

és ugyan úgy a felső sorokra is simán rálehet keresni és nem valami barátságos emberszerető dolgok .


pl:


Hogyan bánjunk egy kiközösített személlyel?

Kevés olyan dolog van, amely nagyobb fájdalmat okoz, mint az, amikor egy rokonunkat vagy közeli barátunkat kiközösítik a gyülekezetből azért, mert


valamilyen bűnt követett el, és nem bánta meg. Ahogyan a Biblia ezzel kapcsolatos útmutatására reagálunk, az feltárhatja az Isten iránti szeretetünk és


az ezen elrendezése iránti lojalitásunk mélységét.* Vizsgáljunk meg néhány kérdést, amely felmerülhet ilyen helyzetben.


Hogyan bánjunk a kiközösített személlyel? A Biblia ezt írja: „ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy


kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek” (1Korintusz 5:11). Mindarról, aki „nem


marad meg a Krisztus tanításában”, ezt olvassuk: „soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. Mert aki köszön neki, az részes


annak gonosz cselekedeteiben” (2János 9–11). Nem ápolunk szellemi közösséget a kiközösítettekkel, és nem keressük a társaságukat. Az Őrtorony


1982. április 1-jei száma a 22. oldalon ezt írta: „az egyszerű »Jó napot!« talán az első lépés egy későbbi beszélgetés, sőt barátság kibontakozásához.


Nos, szeretnénk-e megtenni ezt az első lépést a kiközösített felé?”


Tényleg olyan szigorúan kell venni, hogy kerüljük a kiközösített személyt? Igen, mégpedig több okból. Először is, az Isten és a Szava iránti lojalitás


miatt. Nemcsak akkor engedelmeskedünk Jehovának, amikor az kényelmes, hanem akkor is, amikor az valódi nehézséget jelent. Az Isten iránti


szeretetünk indít arra, hogy engedelmeskedjünk minden parancsának, elismerve, hogy ő igazságos és szeretetteljes, valamint hogy a törvényei a


legjobb érdekeinket szolgálják (Ézsaiás 48:17; 1János 5:3). Másodszor, ha megszakítunk minden kapcsolatot a megbánást nem tanúsító helytelenül


cselekvővel, az megvéd bennünket és a gyülekezet többi tagját a szellemi és erkölcsi beszennyeződéstől, illetve hozzájárul ahhoz, hogy a gyülekezet jó


hírneve fennmaradjon (1Korintusz 5:6, 7). Harmadszor, ha szilárdan kiállunk a bibliai alapelvek mellett, az még javára is válhat a kiközösítettnek.


Hogyha támogatjuk a bírói bizottság döntését, az akár meg is érintheti a helytelenül cselekvő szívét, aki addig nem reagált kedvezően az őt támogató


vének segítségére. Ha a kiközösítettnek megszakad a szeretteivel ápolt értékes kapcsolata, az segíthet neki, hogy ’észhez térjen’, felismerje tettei


súlyát, és megtegye a lépéseket afelé, hogy visszatérjen Jehovához (Lukács 15:17).


--------

2018. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!