Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kártékonyak a családokra...

Miért kártékonyak a családokra a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél olvastam, hogy kártékony a családokra, nem is kicsit. Ez alatt mit értenek?

2018. márc. 31. 04:13
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
17%

Amint olvasom a szavaidat, vagy direkt írsz így vagy nem vagy Magyar ajkú.

De bárhogy is van, Jehova Tanúi senkit nem bántanak, S mielőtt folytatom el mondom, hogy nem vagyok 56 éves, és nem vagyok vezető sem, mert Nőnek születtem.

27 év szolgálatom alatt, soha senki nem bántott, és Én sem bántottam senkit.

Ha valaki még is ilyet tesz a Tanúk között, az megkapja a büntetését, Istentől.

Amikor éheztem enni adtak ha beteg voltam látogattak. Egyetlen forintot sem vettek el tőlem.

Ennél fogva azért mert egy-két rossz ember beszivárog a Tanúk közé, az nem jelenti azt, hogy minden Tanú aljas gonosz.

ezek az emberek úgy is kiesnek a gyülekezetből, ha nem előbb akkor utóbb.

S azt hogy Te miként értelmezel egy Biblia verset a Te dolgod, valamint ha egy Tanú ilyet tesz, az pedig az Ő bűne. Egy emberért nem lehet mindenkit halálra ítélni, így nem vagy igazságos Te sem.


ezzel az erővel minden valláshoz tartozók többségét ugyan így el lehetne ítélni a közöttük lévő rossz emberek miatt.


Sajnálom, hogy így gondolkodol, de et nem összeegyeztethető Isten igazságosságával.

2018. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
nem vagyok magyar ajku?! talán egyik legmagyarabb történelemből filmekből ismert magyar nevem van. mindkét szülőm magyar-.. szakos középiskolában,főskolán is, tanárok voltak de mindannyian mindig az őseimmel egyetemben kereszteltek voltak velem és a vérszerintivel együtt születéskor. és mi vagyunk a sok közül az egyik család, akiket a franciában élő jehovák tettek tönkre.17 éve kezdődött és a mai napig is tart mert mi nem lettünk vagyunk azok, 1 vértszerinti testvér akkor ott kint az lett mert kihasználták olyan állapotban volt. soha nem haragudtam a jehovákra! de az ÖRTORONY TÁRSASÁG az kivétel!! DOLGAIKNAK BECSÜLETESEN,TISZTESSÉGESEN UTÁNA NÉZTEM hogy mik a valódi céljai,dolgai,és ezért akiket kártékonyaknak tartok ŐK azok és nem a rengeteg átvert becsületes egyszerű ember. de a véneket akik tudnak a szemét mocskos dolgokról és hallgatnak mint a sír, elfordítva a fejüket hát azokat valóban "nem embereknek" tartom.
2018. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
56%

Vidiripi


"27 év szolgálatom alatt, soha senki nem bántott, és Én sem bántottam senkit."


A 8,5 millió tanú közül ezt nem mondhatja el magáról mindenki. Én ismerek olyanokat akik nincsenek egy véleményen veled pedig ők is évtizedek óta Jehova tanúi.


"Amikor éheztem enni adtak ha beteg voltam látogattak. Egyetlen forintot sem vettek el tőlem."


Én nem volt és nem is vagyok Jehova tanúja, de hívő vagyok és a saját gyülekezetem tagjai is megtették ezeket a dolgokat és ők sem vettek el tőlem egyetlen forintot sem!


"Ennél fogva azért mert egy-két rossz ember beszivárog a Tanúk közé, az nem jelenti azt, hogy minden Tanú aljas gonosz.

ezek az emberek úgy is kiesnek a gyülekezetből, ha nem előbb akkor utóbb."


Olyan ember mindegyik egyházhoz beszivárog. Nálunk is volt ilyen személy nem egy testvért anyagilag megkárosított.


"ezzel az erővel minden valláshoz tartozók többségét ugyan így el lehetne ítélni a közöttük lévő rossz emberek miatt."


Amit az Őrtorony szervezet meg is tesz! Jehova tanúi gyakran azzal a váddal illetik az egyházakat hogy nem egységes a tanításuk. Nos ha a szervezetben egység van. Akkor ezt is egységesen kell elviselni mind a 8,5 millió tanúnak és köztük neked is. Mert nálatok egység van. Így ha egyvalaki elkövet valamit akkor azért mindannyiótoknak kell a felelősséget viselni az egység jegyében! Akkor ebben is legyetek egyek.

Annál is inkább mert ez áll a keresztelkedési szövegben!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Te megértetted már a 27 év alatt hogy ez mit is jelent? Ez azt jelenti hogy viselned kell annak a következményeit is amit a szervezeted vagy annak egyik tagja követ el. Attól függetlenül hogy nem tudsz róla. Hiszen erre keresztelkedtél meg! Igaz hogy Jézus nem adott parancsot szervezetre való keresztelkedésre de nálatok ez van. Így viseld az ezzel járó következményeket hiszen letetted az esküt!

2018. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
76%

még azért megemlítem, hogy emlékszem pár hozzászólással hamarabb valaki beírta a lámpavasra rakná a társaságot a családi kegyetlenkedés eszmék miatt amit alkalmaznak.


én nem mert önbíráskodás. csak rendes törvény elé állítanám őket az érintetteket.

ezek nem jehova belső vén,bírák elé valók megítélésre, mert általános emberi törvényeket sértenek.

/családírtás kategória/


nem haragszom a jehova egyszerű emberekre,és nem vagyok bosszúálló sem, de ha valaki vagy a tömeg vagy a saját jehova testvérei a francában lévő jehova véneket akik beszervezték kezdetekben és azokat ha családostól oda raknák a ... ,

akkor én teljesen nyugodt lelkiismerettel én elfordított fejjel nyugodtan aludnék semmit sem téve , semmi sajnálatot sem éreznék irántuk. Mert Ők voltak az egészet elindító kiváltók a család 17 év teljes lerokkanásának ami nem pótolható és nem visszafordítható.

érintettek,vének közben is bármikor megakadályozhatták volna! de nekik nem ez volt a fontos sorrend mert akkor nem megy a jehova francia üzlet szuperül.

örtoronyról pedig ez jut az eszembe: Hitleri hatalmi eszme is így indult az ártatlan szelíd német állampolgárokból 99% békés ember tömegekből csinált pont ellentétes embereket. hogy tudta ezt megcsinálni ?! a történelem tele van ilyen lehetetlennek tűnő rettenetes eseményekkel.


ennyíre tartom kártékonynak az örtorony vállalkozást.

2018. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Popcorn time. :D
2018. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
38%
Mert nem elég vízhangnak, h akár itt is olvasunk róla?? :D Nem értem, h egy olyan ember, aki benne van a szektában, hogy nyilatkozhat arról, h a kívülállók mit gondolnak vagy mondanak róluk. Ez jellemző... onnantól kezdve, h kisebb pozíciót vállal az ember a szektában, el se olvashatják, h milyen negatívumokat, észérveket írnak róluk, mert elbeszélgetés, bejelentett feddés jár érte. Ki van ez találva... de kérdem én, h ha annyira rendíthetetlenek a hitükben , ha annyira ez az igazság, akkor miért nem lehet? Miért nem lehet tartani a kapcsolatot "világiakkal" ? Miért nem lehet meghallgatniuk az ellenkező oldalt? A mi családunkat teljesen szétzilálta ez a szekta. Engem ebben neveltek, én hittem, mivel így nőttem fel. Apukám "vén" volt, illetve lehet, h azóta megint az, nem tudom, mivel már nem beszél velem. A vének azok, akik egyes gyulekezetekben irányítanak, nekik mondja el mindenki ha valami olyat tett, amit a szekta ellenez, példamutató életet kell élnie, neki is és a családjának is. Hogy ezt elérje gyakran megvert engem és a testvéreimet, embertelen módon pitiáner dolgokért. Egy pont a családok szétzilálására. De sebaj, mikor kitudódott, a véntársai szemet hunytak felette, mert valahol a Biblia említ vesszőt amivel nevelni kell. Érdekes az is, h ők nem a Bibliát tanulmányozzák, hanem az általuk megírt könyveket, Bibliából kiragadt részletekkel, úgy, ahogy ők értelmezni akarják. Én lázadó gyerek voltam a sok tiltásnak és verésnek köszönhetően. Akkor még hittem, h igaz ahogy neveltek, csak én csinálom rosszul. Aztán ahogy telt múlt az idő és nem hallottam az agymosásokat a gyulekezetukben, kezdtem átlátni a dolgokat... de nem ez itt a kérdés, ebbe nem megyek bele jobban. Apám egy pitiáner dolog miatt anyukámat is megverte. Ki mellett álltak ki a vének??? Hát persze apám mellett, mert anyukám gyenge Jehova Tanújának bizonyult, mivel nem fogadta el, h velem nem tarthatja a kapcsolatot ha makd elkoltozok toluk, s más kérdések is felmerultek benne, h talan nem ez az igaz "vallás"??? Szüleim ezután elváltak, apám kapott egy ejnyebejnyét, s utána élte vígan az életét a szerető hittársai között, óvszerrel a táskájában járva a munkahelyére... (náluk csak a házasok szexelhetnek) Anyukámat kicsinálták, elérték, h azt mondja, h nem akar tag lenni, s tesóimat ellene nevelték, h ne beszéljenek vele, mert nem jó társaság. Lelkileg azóta se tudja ezt feldolgozni. Hozzáteszem, csak azert akart tag maradni, h beszéljenek vele a tesóim, de mivel rossz társaságnak bizonyukt, h nem értett egyet a tanaikkal így befolyásolták testvéreimet, h ne tartsák vele a kapcsolatot, hiába volt még akkor tag. Így nem volt értelme Anyukámnak tagnak maradnia, s kilépett. Nagyon sok embertelen, gusztustalan dolgot tettek, mondtak Anyukámnak és nekem, ami ellenkezik az általuk hirdetett szeretet vallása szöveggel. Nagyon hosszú lenne kifejtenem, lényeg a lényeg, gusztustalan agymosó szekta, ami szétzilálja a családokat.
2018. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!