Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy olvassátok a Bibliát?

Ti hogy olvassátok a Bibliát?

Figyelt kérdés
Elejéről haladva sorban, vagy napi igéket, vagy kinyitjátok valahol, esetleg más?

2018. ápr. 1. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában kikeresem azt az igét, amire éppen szükségem van vagy érdekel, de tervezem elejétől a végéig majd.
2018. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Én elterveztem, hogy elolvasom az egészet. Már több, mint a felét elolvastam. Van egy táblazat, ami napra elosztva egy évre kiolvashatóva teszi a Bibliát. Amúgy az egy jó módszer, amit az előző írt.
2018. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok, nálunk van olyan, hogy napi evangélium, tehát minden napra egy rész az evangéliumokból, plusz ószövetségi részlet és/vagy egy rész valamelyik apostoli levélből. Van egy naptáram, amiben ezek az igehelyek benne vannak, tehát általában minden nap kikeresem és elolvasom ezeket. Aztán általában azt olvasom, ami aktuális, vagy épp érdekel, a múlt héten a szenvedéstörténetet olvastam. De egyébként most az Ószövetséget is olvasom, mert ezt még nem tettem meg teljes egészében. Ha az egész Bibliát akarod elolvasni, ne úgy kezdd, hogy az elejétől a végéig akarod, mert úgy a nemzetségtáblázatoknál hamar beleunsz. :D Először érdemes az Újszövetséget, és aztán a Zsoltárokat, Példabeszédeket, aztán Izajás jövendöléseit, aztán térj rá a nehezebb olvasmányokra szerintem. Számomra Mózes 5 könyve volt a legnehezebb. :)
2018. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik rész épp érdekel. Mondjuk ha sokáig az Úszövetségnél időztem akkor valami ószövetségi történeti könyvet vagy Zsoltárokat. Ha nincs ötletem, akkor meg nap igék szerint.


Egyszer próbáltam elejétől a végéig, de az lehetetlen, ha fel is akarsz fogni mindent.

2018. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok keresztény. Nem szeretek a kereszténységről tanitani. A hivőknek üzenem, hogy a kereszténység a kezdők vallása, és a buddhizmus a legjobb vallás, de a hinduizmus se semmi, szeretem a teozófiát meg a filmeket, zenéket is, mindig is igy volt. Régen persze kiolvastam a Bibliát, a megtérésem kezdetén apokrif könyveket meg ilyesmiket olvastam, de csak párat, pl hermasz, sirák, jubileumok stb. Ez ősszel volt, tavasszal már a teozófia jött, az maradt is sokáig, a hinduizmus/buddhizmus meg olyan 3 és fél év múlva jött. Azt csak akkor érted meg amikor meglátod Indrát, az út felénél, ő adja meg a tökéletes szépséget, továbbá a tudást, és az út második fele lesz az igazi kihivás, de eddig szinte minden ember eljut. Nem számit a teljesitmény és a hit, most még nagyon az elején vagyunk, hidd el meg lehet felelni a "húzóerőnek" életmódban is, és elkezdeni tanulni. A boldogság a legfontosabb, de ilyenkor, "hideg időben" nehéz a boldogságról beszélni. Nincs buli, nincs semmi csak külső, ami a korábbi belső bulik eredménye. Tudom hogy rettenetes, de mégis igaz. Ha nem, akkor megidézem, mert minnél tisztább az irás annál nagyobb dolgokat lehet vele megidézni, elérni, annál jobban hat a külvilágra is. Az irást csak nagyon lassan lehet tanulni, rengeteg ilyen alkalommal, mint most, és nem lesz vége. De nem végtelen az, ahogy a világ se. Én meg próbálom ezt elfelejteni, és normális emberként élni az életemet, de megjátszva ennek tudatában, úgysem ismerhet fel senki...
2018. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
heves szót kifelejtettem, bocsi
2018. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Nem szeretek a kereszténységről tanitani."


Akkor még véletlenül se taníts róla!


"A hivőknek üzenem, hogy a kereszténység a kezdők vallása, és a buddhizmus a legjobb vallás,..."


Én meg üzenem hogy tévedsz! Nem a buddhizmus a legjobb!

2018. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Fizetett hirdetést láttunk? :)

2018. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Régen persze kiolvastam a Bibliát, a megtérésem kezdetén ... Ez ősszel volt, tavasszal már a teozófia jött"


Elnézést kérek hogy gúnyolódom, de te gyakrabban váltasz vallást mint én zoknit, tesó.

2018. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Jaja. Ez igy van, nem is engem kell tisztelni igazábol, de a sors úgyis erőszakos marad. Egyébként meg azért nem lehet engem felismerni, mert egyikötök sem győzőtt le engem. Ha valaki legyőzött volna, akkor egyszerüen felismerhető lennék, de mivel nem győzött le senki, ezért nem maradok felismerhető, továbbá én tényleg mindig győzök, és továbbhaladok. Ezek majd mind feledésbe merülnek, szal a teozófia a legjobb vallás.
2018. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!