Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy olvassátok a Bibliát?

Ti hogy olvassátok a Bibliát?

Figyelt kérdés
Elejéről haladva sorban, vagy napi igéket, vagy kinyitjátok valahol, esetleg más?

2018. ápr. 1. 17:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én nem akarok verekedést, inkább maradj anonim.
2018. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Több féle módszer szerint.


Lehet téma szerint, vagy érdeklődés szerint,

Isten tulajdonságait vizsgálva, stb

2018. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Fejezeteket szoktam olvasni, akár ószövetségi, akár újszövetségi részből, illetve ahhoz a szakaszhoz kapcsolódó más igeverseket hozzáolvasva kielemezni.

Reggelente pedig egy verset elolvasok, és ha nincs is időm, akkor azon az egyen is el lehet gondolkodni, forgatom a szívemben.

2018. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Két idézet jutott eszembe, és ami arra intett, hogy kibővítsem vagy javítsam a bibliatanulmányozási módszeremet (eddig vagy bibliai könyveket, vagy témákat néztem, vagy kulcsszavakra kerestem, vagy csak úgy találomra beleolvastam részekbe, vagy eszembe jutottak idézetek, és kerestem velük összefüggőeket):


1.

Az ApCsel 17:11 így ír a béreaiakról, akiknek Pál apostol prédikált:

"Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy így vannak-e ezek a dolgok."

Ezeknek a béreaiaknak volt bibliájuk, és valószínűleg olvasták valamilyen módon. Amikor Pál tanított Jézusról, leellenőrizték maguk is amiről szó volt, és utánanéztek az összefüggéseknek. Ez arra intett, hogy fordítsak időt azoknak az idézeteknek az újraolvasására, végiggondolására, amelyekről a prédikáció szólt. Eddig nem csináltam, és nem értettem, miért felejtem el olyan gyorsan, amiről szó volt. Néha már órák után sem maradt meg belőle semmi. Ismétlés a tudás anyja!


2.

2Tim 3:16-17

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; hogy az Isten embere tökéletes és minden jó cselekedetre felkészített legyen."

Ezt eredetileg úgy értettem, hogy tanulmányoznom kell a Bibliát, hogy tudjak tanítani másokat. De ez oda vezetett, hogy kevéssé néztem magamba, amikor olvastam a Bibliát. Ha láttam benne valami kihívást, rögtön azokra gondoltam, akik feltehetőleg nem teljesítik azt, és próbáltam "megváltoztatni" őket. Bár az idézet ezt a célt sem zárja ki, ha jobban megnézzük a célszemély "Isten embere." Vagyis, ha magamat keresztények tartom, akkor én biztosan célszemély vagyok, és legjobb, ha magamra alkalmazom először a kihívást vagy megjobbítási szándékot, melynek célja, hogy mindenféle jó cselekedetben alkalmassá váljak.

2018. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én szemelyszerint most az Újszövetség levelekkel tartok de pl most a 2 korinthust ki hagytam és majd legközelebb olvasom.

Én addig szoktam olvasni amíg a Szent Szellem nem jelez. Amikor valamelyik ige különösen megérint! Stílusban pedig használom az új fordítási Bibliat meg az egyszerű fordítást ezt egymás utan olvasva. Valamikor pedig ezt az oldalt: Urszava.net talan :D

Amikor idom engedi Esténként a Dániel konyvet olvasom ahol pl magyarázatot olvasok mellette

2018. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem rég kezdtem el olvasni a Bibliát(vallásos voltam eddig is meg hallottam szinte az összes történetét belőle de most rászántam magam az olvasásra) az újszövetségi könyvekkel kezdtem igazából összevissza olvasom de hamarosan megpróbálok egy rendszert kialakítani :D jelenleg Jób könyvét olvasom.
2018. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon király Biblia-alkalmazás, BibolKat a neve, én ott szoktam kulcsszavakra rákeresni, amilyen téma épp érdekel a Bibliából.
2018. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!