Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek lehet úgy hinni...

Szerintetek lehet úgy hinni istenben hogy nem tartozok semmilyen közösságbe, vagy gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
pár hete erős érzéseim lettek, átjárt a szeretett, és Annyira bízom abban hogy minden jobb lessz, meg hogy megtudok változni, nem mintha olyan nagyon rosszul élnék, de szeretnék istennek tetsző életet élni, egy ismerősöm szeretné hogy Jehova tanúja legyek, nagyjából tudok a közösségről dolgokat, de nem lehetne függetlennek maradni, kicsit bizonytalan vagyok. 22 L
2010. jún. 11. 21:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szia, nemtudtam pontosan kifejezni magam, de remélem érthető amit kérdezni szeretnék.
2010. jún. 11. 21:37
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
"Isten bennetek van nem pedig kőből és fából épült házakban .."
2010. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
:)
2010. jún. 11. 21:44
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Ne te válassz gyülekezetet, hanem hagyjad, hogy Isten mutassa meg neked! Feltétlen ismerkedj Isten szavával, a bibliával! Ne dőlj be az ismrerősöknek!
2010. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 pelgrim ***** válasza:
93%
Igen lehet hinni Istenben, úgy hogy nem tartozol semmilyen közösségbe, vagy gyülekezetbe. Még nem olyan régen voltak a vallások, a gyülekezetek a kizárólagos források ahol Istenről lehetett hallani valami igazat. Ma a források szinte kimeríthetetlenek. A szabadság drágább mint bármely gyülekezet neked nyújthat, Ajánlom maradj független, és csak az Isten Krisztusára hallgass benned, az Isten egyszülött Fiára / Leányára Tebenned - az ÉN VAGYOK -ra. Ha figyelemmel és teljes őszinteségben hallgatsz rá, Ő a helyes úton fog vezetni téged, míg bármilyen felekezet vagy gyülekezet csak félre vezet.
2010. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: igen.
2010. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy teljesen mindegy hogyan képzeljük el Istent, az a legtisztább ahogy azt belül érezzük, és nem az amit mások mesélnek be nekünk, hisz ők sem tudhatnak biztosra semmit sem, csak behazudnak valamit, mi meg higyjünk el a lehetetlen baromságokat.


Alapvetően az az ember sem teljesen normális, aki alapít egy vallást, és kitalál mindenféle elveket, ami szerint neked élni kell abban a közösségben.

Na meg a gyónás a legnagyobb vicc. Kövess el bűnöket, gyónd meg, és Isten megbocsájt.


Nálam ez nem így működik. Én alapból nem csinálok olyan dolgot amit később meg fogok bánni, a légynek sem ártok, és segítek azon aki kéri.


Én Istentől 2x kértem segítséget, és elég lehetetlen dolog volt, de teljesült. Viszont azért nem kérem túl gyakran, mert amit tudok azt inkább megoldom magamnak.


Amúgy meg, szerintem abban hiszünk amiben akarunk, és nem kell ehhez tartozni sehova sem. Szerintem ezt hívják hitnek.


A vallás az más tészta. Vallásos lehet valaki úgy is, hogy közben egy szemét álszent :)

2010. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Istenben lehet hinni, de a vallás az egy közösséget ad. Az Istenbe vetett hitet el lehet képzelni magában, de a vallás nem létezhet a közösségen kívül, mert ez az, ami összeköt bizonyos embereket. A közösségek mindig is fontosak voltak, és az emberek is szerettek valahova tartozni.
2010. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

akkor nézzük az Iszlám vallást, akik önfeláldozva saját életüket felkötnek magukra egy rakat robbanószert, és ezzel megölnek egy csomó embert, mert a nyugati világ az ő ellenségük, azt gondolják, hogy az mind sátánfajzat, akiből minél többet nyírnak ki, annál jobb. Ez persze háborús okokból, viszont vallási meggyőződésból teszik. Kiskoruk óta ezt nevelik beléjük.

És ők tuti biztosak abban, hogy a mennybe kerülnek.

:/

2010. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha I-tennek tetsző életet akarsz élni, az azt jelenti, hogy alapból hiszel I-tenben. Nem értem innentől kezdve a kérdést.
2010. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!