Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet áttérni Katolikus...

Hogyan lehet áttérni Katolikus vallásról, Evangélikus vallásra?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz az evangélikus lelkésszel, megmondod neki, hogy szeretnél áttérni, úgyhogy konfirmálnod kell, de erre előtte fel kell készülni, sok mindent meg kell tanulni. Miután konfirmálsz, vehetsz Úrvacsorát és teljes jogú tagja leszel az evangélikus egyháznak.


Egy időben én is át akartam térni, de aztán rájöttem, hogy jó helyen vagyok én a katolikus egyházban. :)


Viszont jól gondold meg, a döntésedet ne az okozza, hogy ott jobb a prédikáció, jófej a lelkész, és jófejek a hívek is, a katolikusoknál meg nem, mert ezek csak a helyi szinten lévő dolgok, ha áttérsz, csakis a hitbeli meggyőződés motiváljon. :)

2018. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék áttérni, mert a hitelveivel jobban egyet tudok érteni, valamint azért, mert úgy tűnik mind a katolicizmusból, mind a puritánabb protestáns felekezetekből pl. a reformátusból megtartja a legjobb dolgokat.


Ad a szépérzékre a díszes templombelsőkkel. Az Úrvacsorán Krisztus valós jelenlétét vallja. A közös gyónásban hisz, de ha hívő lelkiismeretének szüksége van rá, fülbe gyónásra is lehet menni. Nem ítéli el a feszületet, mint szimbólumot, ami Jézus szenvedésére utal.


Közéletben nem politizál, és nincsenek olyan szigorú elvei a házassággal kapcsolatban, nők is lehetnek lelkészek.


Egyébként nekem elsősorban a Skandináv Lutheránus irányzat tetszik, ahogy Finnországban és Svédországban alkalmazzák a tanokat, a magyar valamivel konzervatívabb, de az is tetszetős.

2018. ápr. 7. 14:43
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

"Közéletben nem politizál,..." ???


Neked édemesebb lenne egy új felekezetet alapítani a saját igényeid szeint.

2018. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

"A közös gyónásban hisz"


Csak szólok, az őskeresztények ezt úgy gyakorolták, hogy a bűnös kiállt a gyülekezet elé és egyenként, nyílvánosan elmondta minden bűnét. Az evangélikusok elmondanak egy a "Gyónom a mindenható..." szerű imát, amit a katolikusok is minden mise elején.


"Közéletben nem politizál"


Nem annyira, inkább. Mert azért ők is politizálnak, csak kevesebbet, kisebb létszámuk miatt a figyelem is kisebb.


"nincsenek olyan szigorú elvei a házassággal kapcsolatban, nők is lehetnek lelkészek"


Ezeknek teljesen biblikus alapjai vannak. A katolikusok nem ódivatúság miatt nem engedik a nőknek, hogy papok legyenek, hanem mert a Biblia tiltja. Nem azért vannak a válás ellen, mert ódivatúak, hanem mert Jézus szava tiltja.


Ettől függetlenül nekem nincs bajom az evangélikusokkal, szerintem a protestánsok közül az egyik legközelebbi gyülekezet. Viszont nem árt tisztában lenni néhány dologgal, amire felhívtam a figyelmedet.

2018. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Még egy dolog, ami nagyon tetszik az evangélikus vallásban:


"Az evangélikus felfogás legjellegzetesebb sajátossága a kegyelemről szóló tanítás. A legtöbb keresztyén felekezethez hasonlóan vallják, hogy Isten Jézus Krisztus kereszthalála miatt kegyelmes az emberekhez. Ugyanakkor a megváltásban ennek a kegyelemnek talán mindenki másnál inkább kizárólagos szerepet tulajdonítanak. Az ember nem a jó tettei, erkölcsei miatt, még csak nem is hite miatt üdvözül, hanem egyedül Isten kegyelme miatt. Az ember ezért semmit nem tehet, de felismerheti, ragaszkodhat hozzá – ez a hit – és ebből a felismerésből fakad aztán az erkölcsi cselekvés. Sőt, Luther számára maga a hit, amivel megragadjuk ezt a kegyelmet, az is Isten ajándéka, nem az ember „hozza létre” magában."


Amikor ezt elolvastam, megborzongtam, aztán melegség járta át szívemet.

2018. ápr. 7. 17:45
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, hogy így le lettem pontozva, kíváncsi lennék, hogy miben nem szóltam igazat...


"Ha rosszul szóltam, bizonyítsd be a rosszat, ha pedig jól, miért ütsz engem?"

2018. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ahhoz, hogy evangélikus templomba járjál istentiszteletre (vagy bármilyen egyéb rendezvényre, bibliaórára, imakörbe stb.), nem kell áttérned.

Ha voltál elsőáldozó, akkor - az evangélikus szabályok szerint - úrvacsorát is vehetsz evangélikus templomban. (A katolikus szabályok ezt a katolikusok számára tiltják. Tehát Neked kell döntened, hogy mit teszel.)


Egy csomó embert ismerek, aki katolikus (református, baptista, mittudoménmilyen) létére hozzánk jár templomba, részünkről nincs ennek semmi akadálya. Ettől még persze áttérhetsz, ha az Neked valamiért fontos. Megkeresed a lelkészt, és (a Te életkorod, vallásod, hittantudásod stb.) megbeszélitek, hogy mi ennek a módja.


Ugyanakkor pontosítanék valamit. Létezik nálunk a közös gyónás is és a magángyónás is; bár tagadhatatlan, hogy ez utóbbi igen ritka, és inkább egy beszélgetést jelent a lelkésszel.

2018. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem voltam elsőáldozó, és természetesen szeretnék Evangélikus istentiszteletekre eljárni, mielőtt döntést hozok, magát az egyházat is tanulmányozom az interneten, de idővel szeretnék betérni hozzátok.


Luther Márton életéről megnéztem egy dokumentumfilmet és az életéről is olvastam, nagyon szimpatikus a személyisége, és hogy a saját korában is milyen reformokat harcolt ki, emellett a Bibliát is tanulmányozom.


Hasonló pszichológiai és pszchiátriai problémákkal küszködött Luther, mint én magam, ez megint egy jó pont ahhoz, hogy együtt érezzek vele, és hasonló véleménnyel legyek a Kereszténységgel kapcsolatban.


Amikor a Lutheránus tanokról olvasok, valahogy pozitív érzés fog el, és melegséget érzek. Egyre inkább úgy érzem, hogy Isten nem valamiféle Földesúr vagy Rabszolgahajcsár, akitől rettegni kell és kizárólag a hatalma miatt tisztelni (ez tántorított el anno tizenéves koromban, most huszonéves vagyok, attól, hogy elsőáldozó legyek a katolikusoknál), hanem egy jóságos, gondoskodó Isten, aki vigyáz ránk és segít rajtunk.

2018. ápr. 7. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

"Egyre inkább úgy érzem, hogy Isten nem valamiféle Földesúr vagy Rabszolgahajcsár, akitől rettegni kell és kizárólag a hatalma miatt tisztelni (ez tántorított el anno tizenéves koromban, most huszonéves vagyok, attól, hogy elsőáldozó legyek a katolikusoknál), hanem egy jóságos, gondoskodó Isten, aki vigyáz ránk és segít rajtunk."


A katolikusok sem így gondolják, ahogy itt leírtad. Mi is egy gondoskodó, szerető Istenben hiszünk, nem egy rabszolgahajcsárban. Nézz utána a katolikus tanításnak is jobban. :)

2018. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

#9


Elsőáldozó sem volt, szerinted mennyit tudhat az Egyházról? Semennyit. Lényegében nem is katolikus, csak egyszer régen meg lett keresztelve.

2018. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!