Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok! Mit szerettek a...

Protestánsok! Mit szerettek a katolikus egyházban?

Figyelt kérdés

Igen, jól olvastátok. :) Vannak olyan dolgok, amik megfognak titeket a katolicizmusban? Esetleg olyan dolgok, amiket jónak találtok a katolikusoknál, és hiányoljátok, hogy nálatok nincs ilyen?


A gyűlölködő katolikusellenes válaszokat most kérlek mellőzzétek, arra vagyok kíváncsi, mit tartotok jónak a katolikusoknál. :)



2018. ápr. 7. 15:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem (neo)protestánsként az ökumenizmus tetszik. A városunkban lévő plébános iszonyatosan nyitott felénk is,nem tudom,máshol is így van-e,de nekem nagyon szimpatikus,hogy nem szektáz le egyből (pedig kis gyülekezet vagyunk,cirka 15 fő jár rendszeresen,de szerintem ezzel is sokat mondtam),hanem ránkbízott egy egész weboldalt,amit ők csináltak evangelizációs oldalnak és felkérték a mi gyülekezetünk pásztorát illetve a férjemet,hogy szerkesszék ők,én meg mivel grafikus vagyok,rajzolok hozzá. Sajnos ez amúgy nem az összes katolikusra igaz,csak példának hoztam,hogy lehet ezt így is. :)
2018. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
2018. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#11, na ez klassz, örülök, hogy jó tapasztalatod van. Kíváncsi lettem arra a weboldalra, elküldöd? :)
2018. ápr. 8. 20:53
 14/20 anonim ***** válasza:
5%
Előre is bocsánatot kérek de #2 válasza nem igaz. És mint tanú, köszöntem, de nem elégít ki a viszálykodás még ha érintetlen vagyok is az ügyben, a vég ítélet pedig a Krisztusé. Bocsi ao offért.
2018. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#14, János, ha már itt vagy, kíváncsi vagyok, mi az, ami tetszik neked a katolikus egyházban. :)
2018. ápr. 19. 16:39
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

A papok 1%-a pedofil még szerinted is?! Minden századik pap? Ez kiakasztó. Be kéne tiltani akkor a katolicizmust! A migráncsok sokkal kisebb mint 1%-a pedofil, terrorista, stb. mégis mekkora balhé van miattuk!

"EZ FELHÁBORÍTÓ!"


De a liberálisok között is kevesebb van szerintem (nincs bennük szexuális elfojtás miatt mindenféle torzulás), de az biztos, hogy rossz, hogy rábízzák a gyerekeket és lelkét, ha ennyi a hibahatár.



Félreértés ne essék, nem azt akarom kihozni ebből, hogy a terrorizmus szuper, stb. csak elborzaszt ez a nyílt kettős mérce csoportokat illetően (migránsok, leszbikusok, melegek biszexuálisok stb.)

2018. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szépek a katolikus templomok :) bár eddig élőben csak a Szent László templomba voltam kőbányán na az gyönyörű :D jobban sajnos nem ismerem a katolikus egyházat nem láttam még misét fogalmam sincs hogy zajlanak nálatok a dolgok csak annyit tudok hogy keresztet kell vetni amikor bemegyünk a templomba.

Ja és ami a legjobban tetszik azok a freskók :D hiányolni nem hiányolok semmit ugye én református vagyok azt szoktam meg ami nálunk van.

2018. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%
A személyes gyónás megkönnyebbülés lehet. Amúgy ki az a bolond, akinek a katolikus hit szimpatikusabb a protestáns hit-megújulásnál?
2018. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Ami szimpatikus a katolikusokban, hogy nem jönnek kopogtatni a Szűzanya szobrocskájukkal, mint a jehovák az Őrtornyukkal. Ha jönnének, kidobnám őket is.
2020. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Érthetőbbé beszél egy katolikus plébános mint a református pap, nem elvontan mondja. Az jó hogy vannak szobrok meg képek mert ha unatkoznál van mit nézzél míg egy protenstáns templom unalmas. De az ortodox sokkal szebb, itt több az ikon és falakon is szépek a festmények meg a cirill betűs írások.
2021. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!