Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tekinthetek úgy a pszichoteráp...

Tekinthetek úgy a pszichoterápiára és a pszichológusra, mint "eszközökre" Isten kezében, amin és akin keresztül Ő segít nekem?

Figyelt kérdés

Keresztyén hívő vagyok. Több helyen olvastam arról, hogy a pszichológia - mivel az alapvetően világi eredetű és így az emberről alkotott képe alapvetően más, mint a biblikus emberkép - szembemegy a Biblia tanításaival. Ezért egy keresztyénnek érdemesebb egy lelkésszel, lelki gondozóval beszélgetni pszichoterápia helyett.


Én mégis járok pszichoterápiára és úgy érzem, hogy valóban használ eddig. Továbbá eddig nem találtam olyan pontot, amely gyengítené az Istenbe vetett hitemet.


Én úgy tekintek a pszichológusra és a pszichoterápiára, mint Isten adta eszközökre, akin és amin keresztül ő segít nekem a gyógyulásban.



2018. ápr. 8. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyes! Ha segítő, akkor jót tesz neked, akkor isteni erő. Ha visszahúzna - ördögi.

Gyökössy Endre református lelkész, pszichológus is ezt mondaná, ha élne - sokaknak segített, olvasd a könyveit.

2018. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a terápia során kognitív és mélylélektani technikákat alkalmaz a pszichológus.

Krisztusba vetett hitről, annyi szó esett, hogy tudja, az nekem nagyon fontos és mondta is, hogy a keresztyén közösség (egyik protestáns történeti egyház) is jót tesz nekem.

Illetve annyit tudok, hogy ő maga is eljárogat szintén protestáns közösségbe, ha jól következtettem, reformátusba. Ezek még a terápia elején kerültek szóba, utalás szintjén, amikor még "csak beszélgettünk", felmérve a helyzetet.

2018. ápr. 8. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők is orvosok, keresztény szemmel is nagyon helyes, ha adott bajok esetén felkeresed őket.
2018. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam pszichológushoz keresztény létemre. Nem volt hívő a pszichológusnő, de ez nem jelentett gondot. Empatikus volt, ez a lényeg. Én is elmondtam neki, hogy számomra fontos a hit.
2018. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan. A pszichológia vallási szempontból teljesen semleges, de ettől még nem megy szembe a Biblia tanításaival. Aztán a papok is tanulnak ám pszichológiát.
2018. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!