Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem akarja Isten, hogy...

Miért nem akarja Isten, hogy boldog legyek?

Figyelt kérdés
Furán hangzik, tudom, de ha nem járok templomba, boldogabb vagyok, mint amikor járok. Ha járok templomba egyrészt találkozok olyan emberekkel, akik miatt szomorkodom. Speciel 7 éve vagyok valakiért oda, volt neki barátnője két és fél évig, most azt mondta valakinek, hogy nincsenek együtt, mégis össze-vissza járogatnak. Ezt a srácot gyakran látom, ha misére megyek és nagyon fáj, hogy tudom, hogy én milyen szerencsétlen vagyok, mert nem találok rá senkire. Miséről hazajövök és fél napokat sírok. Ha nem megyek templomba, akkor meg megkapom azt, hogy nem járok. Pár hónapom van még az egyetemből is vissza, de már elfáradtam abba is, a csajok, akikkel lakom kikészítenek, a sok feladat, ami most ránk vár még...
2018. ápr. 8. 12:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem a saját hibád miatt van.

Én például nem tudok olyan lányba szerelmes lenni, akinek van párja.

Ha meg nem is nézelődsz más után ilyen esetben, akkor joggal vagy egyedül.

2018. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha templomba mész, akkor próbálj egyedül Istenre figyelni, Ő legyen a középpontba. Ne érdekeljen, hogy ki kivel megy, még ha olykor nehéz is, személyes érintettség miatt.


Istentől pedig kérj erőt és kitartást, hétköznapi gondjaidat helyezd az oltár elé, oszd meg terheidet Krisztussal.

2018. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem volt senkije,amikor beleszerettem. Nagyon nehéz csak Istente figyelni, ha mielőtt bemegyek a templomba vagy miután kijövök ott van a srác és én tehetetlen vagyok. Nem akarok belemászni más kapcsolatába, de ígyboldogtalan vagyok. És próbálok ismerkedni, de nem megy.
2018. ápr. 8. 12:41
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy az ördöggel boldogabb lennél. Nem?
2018. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Olyan személy iránt táplálsz szerelmet, aki össze vissza csalja a barátnőit! Ráadásul álszent módon templomba is jár! Mennyivel vagy különb nála, ha te is őt kívánod?
2018. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az esetleg nem lehetséges, hogy másik templomba mész? És hogy még több időt rászánva, még buzgóbban imádkozol Istenhez, hogy segítsen neked... segítsen ebben a problémádban, sőt az egész párkapcsolati kérdésben?
2018. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
25 vagyok, eddig nem segített, szerintem ezután se fog
2018. ápr. 8. 14:08
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Isten nem létezik, ezért akarni sem tud semmit.
2018. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát biztos nagyon rossz lehet most. Tény az, hogy a nehéz szakaszok, a megpróbáltatásos időszakok azok, amelyekben a leginkább meg tud csappanni a hitünk. Csak ez azért baj, mert ha éppen nincs hitünk, akkor nehéz fölülről segítséget kapni. Biztos jól tudod a Bibliából, hogy mikor Jézus itt járt a Földön, pl. a betegek közül mindenkit meggyógyított, aki hitt benne, azonban azoknak, akik nem hittek benne (pl. Nazaret lakosai), azoknak nem tudott segíteni. Mindenesetre úgy tűnik, valami akadályozza, hogy Isten áldása megjelenjen az életedben. De ezzel most nem prédikálni akarok neked, együttérzek veled, és kívánom, hogy minél hamarabb jóra forduljon minden!


Mikor anno egyetemisták voltunk, volt egy barátnőm, aki hosszú ideig szerelmes volt egy fiúba, aki soha még csak észre sem vette. Szinte depressziós lett emiatt, semmihez sem volt kedve, semminek sem tudott örülni, komor ruhákban járt. Ez tartott vagy 2 évig. Aztán egy nap, mintha kicserélték volna, sugárzott az örömtől, áradozott, hogy milyen szép az élet, minden milyen jó... megismekedett egy fiúval.

2018. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A szerelmi bánat fáj. Nem járhatsz egy másik templomba?


Minél rosszabb, annál jobb. Ráébredsz arra, hogy nem ez a Föld a mennyország. Isten nem az életben akar boldogítani, az azoknak a feladata lenne, akik ezt nem teszik meg veled.

2018. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!